Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brod: Oprava mostu v Humpolecké ulici již byla zahájena

Havlíčkův Brod – Oprava silničního mostu v havlíčkobrodské Humpolecké ulici, po které vede frekventovaná výpadovka ve směru na Humpolec a dálnici D1 a pod níž současně vede i železniční koridor Brno - Praha, již byla zahájena.

16.3.2015
SDÍLEJ:

Nové nosné patky pod mostem v Humpolecké ulici.Foto: Jaroslav Švanda

Investor, Ředitelství silnic a dálnic Jihlava (ŘSDJ), ji právě v těchto dnech odstartoval přípravnými pracemi. Deníku to potvrdila to ředitelka ŘSDJ, Marie Tesařová.

„Opravu mostu, která přijde na třicet osm a půl milionu korun, připravujeme již od roku 2011, a to na základě závěrů hlavní technické prohlídky mostu.Vyplynulo z nich, že stavební stav spodní i nosné konstrukce mostu je špatný," uvedla Tesařová. Ta dodala, že následně byl proveden detailní diagnostický průzkum, na základě kterého bylo rozhodnuto o způsobu a rozsahu opravy mostu. Podle Tesařové by celá stavba měla být ukončena k datu 31. října letošního roku.

V Havlíčkově Brodě se v souvislosti s opravou mostu v Humpolecké ulici, a to především mezi řidiči, vede diskuse o objízdných trasách.

Provizorní přemostění

„Objízdné trasy budou potřeba pouze v omezeném rozsahu a jen po dobu nezbytně nutnou při montáži mostního provizoria," vysvětlila Tesařová.

Předběžně navržená objízdná trasa je vedena z Humpolce na Rozkoš a dále na Herálec, Úsobí, Štoky a Havlíčkův Brod s tím, že řidiči vozidel do hmotnosti tři a půl tuny mohou využít i lokální trasy mezi Havlíčkovým Brodem, Svatým Křížem, Květinovem a Humpolcem, nebo Havlíčkovým Brodem, Svatým Křížem, Lípou a Šmolovy.

„Toto vedení objízdných tras je ale třeba chápat jako přeběžný návrh, konkrétní trasy budou stanoveny podle aktuální situace na komunikacích," upozornila Tesařová.

Ta se vyjádřila i problematice případných výluk na železnici. „Výluky musí být dlouhodobě naplánovány a v současné době je jejich harmonogram projednán až na konkrétní termíny v průběhu tří měsíců. Další termíny budou upřesněny podle aktuálního postupu prací. Podle jejich charakteru může být výluka úplná, nebo částečná za provozu na jedné koleji. Podotýkám, že režim železniční dopravy v průběhu opravy mostu je zcela v kompetenci Českých drah," zdůraznila Tesařová.

Rekonstrukce mostu v Humpolecké ulici ale nebude zdaleka jedinou významnou dopravní stavbou, která bude letos na Havlíčkobrodsku uskutečněna. Kraj Vysočina připravuje rekonstrukci, popřípadě i rozšíření komunikací mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem a také mezi Okrouhlicí a Babicemi. V Okrouhlici by měl navíc zahájit i opravu mostu přes řeku Sázavu.

„Obě zmíněné akce v Okrouhlici v současné době soutěžíme a součástí soutěže a úkolem budoucího dodavatele bude i stanovení a vyřízení objízdných tras. Vzhledem k tomu, e ještě není znám dodavatel, nejsou tato řízení zahájena. Je to předmětem budoucích jednání," uvedla mluvčí hejtmanství, Jitka Svatošová.

Ta v souvislosti se stanovením objízdných tras při rekonstrukci silnice mezi Světlou nad Sázavou a Humpolcem dodala, že konkrétní jednání byla vedena na sklonku minulého týdne. „Na základě nich budou později stanoveny i objízdné trasy," konstatovala Svatošová.

Autor: Jaromír Kulhánek, Filip Brož

16.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení