Nezvyklý incident, který se odehrál v jednom z tradičních brodských lokálů v ulici Humpolecká, museli řešit nedávno městští strážníci v Havlíčkově Brodě.
„Nezvyklý proto, že výhradními protagonisty hospodské půtky byly ženy. Ona se tu totiž jedna častá návštěvnice a u štamgastů dobře známá figura přímo u pultu, kromě jiného řádně posílena pivíčkem a několika panáky, nečekaně vrhla na nic netušící výčepní a držíce jí pod krkem a chrlíce na ní celou svoji zásobu pikantních vulgarit vrazila překvapené hostinské pořádnou facku," popsali situaci měsští strážníci. Přivolaní strážníci na místě zjistili, že jediným důvodem fackovačky byla chorobná žárlivostí autorky útoku na jejího partnera. „V rámci zachování veřejného pořádku byla opilé ranařce (1,6 promile) udělena červená karta, to znamená byla vykázána z prostoru hostince. „Za svůj násilnický výstup, který ani žárlivost neomlouvá a jenž je v zákoně definován jako přestupek proti občanskému soužití, byla oceněna na místě blokovou pokutou v maximální možné výši," upřesnili strážníci.

Ve výtahu napadl postiženou

Již méně humorný nádech má případ, který řešila nedávno městská policie v Chotěboři. Zde se zřejmě jedná o neuvěřitelné lidské hulvátství. „Na úřadovně městské policie oznámila zdravotně postižená žena, že jí ve výtahu napadl muž. Bylo zjištěno, že se mělo jednat o 25letého muže, který do ní měl strkat a udeřit do hrudníku, když mezi oběma došlo k nějaké rozepři při společné jízdě výtahem v jednom panelovém domě na sídlišti. Věc bude předána správnímu orgánu," informoval o případu ředitel městské policie v Chotěboři Jiří Novotný.