Na trať se vydalo celkem 23 posádek a sedm předjezdců, což je podle pořadatelů ale dost málo.

V seznamu závodníků se objevila i jedna polská posádka. Účast cizinců na závodech není nic výjimečného. Před dvěma lety si na rallye skvěle vedla srbská posádka Věry a Milovana Ilič, navíc to byla právě Věra, která pilotovala vozidlo s vynikajícím výsledkem. Na závodníky čekalo osm rychlostních zkoušek, při kterých najeli celkem 265 kilometrů.

„Třiadvacet posádek je bohužel dost málo. Tady zřejmě zafungovala negativní reklama s amatérskými závody v poslední době dost spojovaná," povzdechl si v sobotu ráno, při rozpravě se závodníky, hlavní pořadatel Zdeněk Secký. Jak zdůraznil, udělali pořadatelé opravdu maximum, aby trať byla řádně zabezpečena. „Uzavírky jsou tam, kde mají být. Jakmile by se objevily nějaké problémy, například pohyb diváků na trati, závod se zastaví," konstatoval Secký.

Mezi těmi, kteří se vydali na trať zkusit štěstí, byl například Josef Filip z Vlašimi.

„Pojedeme závod tak, abychom se vrátili v pořádku domů. Itinerář jsme dostali včera, trasu jsme si projeli. Autům a závodění se věnuji už patnáct let. Je to můj koníček od dětství. Tohle auto co mám, je už čtvrté. Vloni v Rallye Světlá jsme v naší kategorii zvítězili," prozradil Josef a s tím, že na letošní závody se vydal s úplně novým navigátorem Ondřejem Vošickým.

Podle dalšího z pořadatelů, Petra Průši, je rallye především sport pro mladé.

„Závody mají vysokou úroveň, jezdci jsou vesměs velmi zdatní, ale pokud vidíte kolem aut někoho staršího, tak je to většinou mechanik," podotkl Průša. Jak dodal, on sám si tento sport možná chtěl někdy vyzkoušet, ale v praxi k tomu nedošlo.

Že Rallye Posázaví není jen sport pro muže, potvrdila Simona Šetková z Humpolce. „Na rallye jezdíme pravidelně. Přivedl mě sem táta. Teď jezdím jako navigátor. Předloni jsme ve své třídě A3 získali druhé místo i letos vidíme naše šance hodně vysoko," svěřila se Simona.

Soutěž narušili diváci

Absolutním vítězem soutěže Rallye Posázaví se stala posádka z Pardubic ve složení Petr Vanický a Pavel Gajar. Pohár jim předal starosta města Jan Tecl.

„S průběhem soutěže jsme spokojeni. Přesto, že bylo málo posádek. Pořadatelé odvedli skvělou práci, jezdci dělali, co bylo v jejich silách. Ze soutěže odstoupilo šest týmů. Samotná soutěž se uskutečnila bez větších problémů. Jen při páté rychlostní zkoušce musela být soutěž přerušena, protože v obci Okrouhlička se chovali tamní diváci neukázněně. Na místo přijel inspekční vůz a sjednal pořádek, jinak bychom museli závod zrušit," konstatoval k průběhu soutěže Zdeněk Secký.

Po soutěži se pořadatelé vydali opět na trať, aby provedli případné dočištění komunikací.