Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spolek rybářů v Přibyslavi existuje devadesát let

Přibyslav – Už celých 90 let existuje v Přibyslavi Místní organizace Českého rybářského svazu, která v sobotu pořádala svoji výroční členskou schůzi.

28.2.2016
SDÍLEJ:

Rybáři z Přibyslavi pořádali výroční členskou schůziFoto: Foto:Deník/Štěpánka Saadouni

Cíle, které si rybáři v Přibyslavi dávají do nového roku 2016, jsou téměř stejné, jako v roce minulém. To je podle hospodáře Miroslava Krči maximální produkce chovných rybníků a podpora jiných druhů chovných ryb, než jenom kapra.

„Chov kapra je poměrně jednoduchý a zvládne ho i amatér. U jiných druhů ryb je to složitejší," podotkl Krča.

Rybáři samozřejmě jen nesedí s prutem u vody, jak by si někdo představoval, ale starají se ve svém revíru o čistotu rybníků, provádějí údržbu hrází a ochranu vod, rovněž členové spolku vykonávají povinné brigády.

K velkým úspěchům přibyslavského rybářského spolku v loňském roce bezesporu patří odbahnění rybníka pod letištěm, který je v současné době téměř ze dvou třetin plně funkční. Práce na odbahnění přišly téměř na 100 tisíc korun.

Sucho způsobilo rybářům škody

Rybáři z Přibyslavi se rovněž nespoléhají na to, jaký druh ryby se ve kterém rybníku náhodně objeví, ale násadu pravidelně nakupují. Například loni do nákupu ryb investovali přes 154 tisíc korun.

Loňský rok byl ale podle hospodáře Miroslava Krči velmi náročný, s ohledem na velké sucho a vedro. „Počasí způsobilo, že došlo k velkému úhynu ryb, konkrétně úhynu marén. V rybníku Louže zašlo až dva tisíce vysazených kaprů. Starší kapři v jiných rybnících naštěstí přežili," zdůraznil hospodář.

I v roce 2016 budou přibyslavští rybáři nakupovat nové násady, ve větší míře by to měli být dravci, konkrétně štika. V chovných rybnících by to měly být opět marény. Nicméně rybáře z Přibyslavi čekají v letošním roce některé zásadní změny.

Nejenom, že stoupne cena zápisného na tisíc korun, ale hlavní změna čeká činnost rybářské stráže, která loni provedla celkem 68 kontrol. „Rybářská stráž bude chodit na obchůzky už ne osaměle, ale ve skupinách ve spolupráci s Policií ČR," sdělil předseda místní organizace Miloš Pařil. Podle jeho slov to není dáno zákonem, ale okolnosti si to žádají. „Je to z důvodů prevence, neboť existují i rybáři, kteří mají ke kontrolám ze strany rybářské stráže svoje velké výhrady," zdůraznil přeseda Pařil.

V současné době má přibyslavský rybářský spolek 200 členů. Z toho je 155 dospělých, zbytek tvoří děti a mládež. O mládež pečuje rybářský kroužek, o který se stará Antonín Šejstal ve spolupráci s přibyslavskou pobočkou AZ Centra Havlíčkův Brod.

„O kroužek rybářů je velký zájem, děti se scházejí pravidelně. Učí se rybářský řád, vázat háčky, píšou testy," informoval Šejstal s tím, že rybářem se může stát podle stanov Českého rybářského svazu už dítě od šesti let, což je podle jeho názoru dost brzo. Neboť tak staré dítě má někdy problém si rybářský řád vůbec přečíst.

Autor: Štěpánka Saadouni

28.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení