Návštěvníci, a bylo jich několik stovek, si mohli zakoupit kromě drobných kovářských výrobků, keramiky, krajek a dalšího zboží především velikonoční dekorace, kraslice a obrázky. Většinu z nich také mile překvapilo, jak od loňského roku prošel areál Pilnova statku úpravou. Přibyly dlážděné cestičky a stylové přístřešky.

Jedna kraslice za dvacet minut

„V areálu statku jsme provedli v létě nějaké menší úpravy," povrdila za pořadatele Andrea Pleskačová s tím, že letos je poněkud menší účast vystavovatelů. Přijelo jich asi 28. Jedním z nich byla například Ivana Němcová z Vísky na Chotěbořsku, která přímo před zraky návštěvníku malovala voskem kraslice. „Jednu pomaluji tak za 20 minut, když nemusím střídat barvy," prozradila zručná malířka. Svoje umění předvádí jednou do roka právě na velikonočním jarmarku. Malovat voskem se naučila sama, podle časopisu.

Na návštěvníky, kteří dávali přednost spíš kulinářskému umění před potěchou oka, čekaly pochoutky ze zabíjačky. „Všechny výrobky jsou domácí, čerstvé, vyráběl je náš řezník, my jen koupili maso," prozradila Andrea Pleskačová.Hlavním pořadatelem této již vyhlášené akce je Kulturní a školská komise městyse Libice nad Doubravou. Jarmarky se v Libici konají dvakrát do roka. Na jaře a před Vánoci.