Rozjetý posunovací vlak tlačil osobní automobil Škoda Fabia několik desítek metrů do míst, kde začínalo nástupiště. Do něj pak lokomotiva na něj auto narazila. Muž a žena ve voze neměli šanci přežít.

Nyní je už osmačtyřicetiletý strojvedoucí za mřížemi. „V pondělí odpoledne byl se souhlasem státní zástupkyně zadržen. Byl umístěn do policejní cely a probíhaly s ním úkony trestního řízení," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, muž byl obviněn ze dvou trestných činů a to usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Případem tragické nehody se zabývají kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod. Kriminalisté už zahájili trestní stíhání strojvedoucího a obvinili ho z trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až deseti let. Vyšetřovatel v úterý v podvečer předal spisový materiál státnímu zástupci s podnětem na vypracování návrhu na vazební stíhání muže," informovala o dalším vývoji tragické události policejní mluvčí.

Policie také prošetřuje i vlastní střet, ale výsledky ještě nemá. „Provádíme vyšetřování míry zavinění dopravní nehody. To určitě tak rychle nebude," uvedla mluvčí policie. Majitelem nákladního vlaku je společnost Lokotrans Servis., která se zatím nechce k tragedii vyjadřovat.

Neohlášené testy

Nehoda zaviněná opilým strojvůdcem vyvolala reakci ministerstva dopravy Dana Ťoka, který chce kvůli ní obnovit neohlášené testy na alkohol u strojvedoucích státních i soukromých nákladních dopravců.
Trať v Golčově Jeníkově je snad prokletá. Při opravě kolejí se v úseku od Vlkanče po hlavní jeníkovské nádraží stalo několik nehod. A jedna skončila rovněž tragicky.

V září se na opravované trati samovolně rozjely špatně zabržděné vagony. Z Vlkanče do Jeníkova urazily jako neřízená střela osm kilometrů, na nádraží havarovaly. Cestou srazily a zabily jednoho dělníka, dalšího zranily Během dalších dvou týdnů se v úseku staly ještě dvě obdobné nehody. Nejprve vykolejily vozy naložené kolejovými poli a trať na několik hodin zablokovaly. O pár dnů později opět ujely naložené vagony, na jeníkovském nádraží narazily do lokomotivy. Při těchto nehodách ke zranění nedošlo