Například Alena Rolcová z Havlíčkova Brodu cvičí tai-či od roku 2004. V současné době už vede vlastní kurzy.

„Scházíme se jednou týdně v úterý  odpoledne v Mateřském centru Zvoneček od 16 do 19 hodin. Já začala cvičit tai-či proto, že člověku v této uspěchané době dává cennou možnost zastavit se, vyčistit si hlavu. Aspoň hodinu a půl nemyslet na nic, jen na to, že vás obklopuje plynoucí klid," prozradila paní Alena.

Jak dodala, snaží se cvičení doplňovat zdravým životním stylem. „Nic nepřeháním, ale maso jím maximálně jednou týdně. V zimě se vyhýbám potravinám, které nepocházejí z našeho klimatického pásu, protože ty nám moc neprospívají a cvičím," vysvětlila paní Alena. Podle jejích zkušeností je tai-či sport pro člověka jakéhokoliv věku.

Mistr tai-či Jan Turneber pracoval jako bankovní ředitel. Od roku 1989 dělá čínské bojové umění wu-šu. Dnes je světově uznávaný trenér tai-či. Má jako jediný Čech právo rozhodovat na mezinárodních soutěžích. Sám je názornou ukázkou toho, že cvičení organismu viditelně prospívá. Bez ohledu na věk vyhlíží stále stejně a v pohybu překonává při cvičení kolegy mnohem mladší. „Každý cvik má svůj význam. Taj-či můžete dělat jako bojové umění, sport i zdravotní cvičení. Vše se odvíjí od poznatků čínské medicíny z doby před 2000 lety," popsal Jan Turneber podstatu tohoto umění. Sám dělal 15 let karate. Pak přišly sportovní úrazy. Hledal proto bojový sport s duchovní složkou. V létě 1989 se mu podařilo dostat na mezinárodní seminář do Číny. Pak založil České centrum tradičních čínských cvičení.