Slušelo by se totiž oslavit půlkulaté narozeniny nejstaršího havlíčkobrodského pochodu se sluníčkem nad hlavou. A ono to vyšlo. Sluníčko svítilo, nebe téměř bez mráčků, teploty letní, prostě babí léto, jak má být.

Přestože se ve městě a jeho nedalekém okolí konaly spousty zajímavých a lákavých akcí, tak sluníčko vytáhlo z útrob svých domovů celkem 257 turistů. Svojí účastí nás přijeli a přišli podpořit nejen členové z okolních odborů KČT, ale i mnoho neorganizovaných nadšenců nejlevnějšího sportu, jakým turistika bezpochyby určitě je.

Paleta výběru tras byla rozmanitá. Pěší trasy byly připraveny čtyři v délce 15,25,35 a 50 km a všechny procházely Naučnou stezkou Bohuslava Reynka. Cyklisté měli na výběr ze tří tras dlouhých 30,50 nebo 70 km.". Po loňském „zkušebním" ročníku jsme se letos oficiálně připojili k akci „Toulavý kočárek" a „Rodinná turistika".

Dětská šestikilometrová trasa, která vedla do místní lokality Vlkovsko, si mezi dětmi a jejich rodiči a prarodiči našla velkou oblibu. Cesta procházela parkem Budoucnost kolem koupaliště a rybníka Cihlář a byla zpestřena drobnými soutěžemi a úkoly. Jedním ze stanovišť bylo i zastavení u Městské policie. Děti měly možnost vyzkoušet si policejní helmu, prohlédnout si vysílačku a další věci, se kterými strážníci Městské policie pracují.

Nejstarším účastníkem pochodu byl pan František Kadlec ze Žďáru nad Sázavou, který se ve svých neuvěřitelných 92 letech vydal „zkontrolovat" dětskou trasu. Nejvzdálenějším z celkového počtu 24 kočárků byl kočárek z Ratíškovic u Hodonína a vezli se v něm dva kluci, Marek a Tomáš.

Velké poděkování patří městu Havlíčkův Brod a především pracovníkům Technických služeb, kteří nám vyšli vstříc a v šibeničním termínu ze zarostlé „Reynkovy" cesty, která se místy podobala spíš džungli než Naučné stezce, dokázali udělat „dálnici", zaměstnankyním Všeobecné zdravotní pojišťovny, které zájemcům na startu měřily krevní tlak a tělesný tuk, strážníkům Městské policie za ochotu spolupracovat na „kočárkové" trase, všem našim turistkám, které nám upekly něco dobrého a samozřejmě všem 22 pořadatelům na „kočárkové" trase i na „štábu V Rámech".

Lenka Žáková, KČT Havlíčkův Brod