VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

3.10.2018

Na mostu mezi Pořežínem a Ronovem se opět pracuje

Pořežín - Most přes vodní tok Losenička, který na silnici III. třídy spojoval vesnice Pořežín a Ronov nad Sázavou na samé hranici okresů Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod, byl řadu měsíců beznadějně opuštěný.

3.10.2018

Den pro zdraví nejmenších okořenila bývalá Miss

Havlíčkův Brod – V havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček pořádali Den pro zdraví našich nejmenších. Ten tentokrát okořenila návštěva Miss České republiky Terezie Dobrovolné.

3.10.2018

Policie kontrolovala, zda se řidiči věnují řízení

Vysočina – V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovala policie přes osm set vozidel, použila nový výkonnější dalekohled a rozdala více než stovku pokut.

3.10.2018

OBRAZEM: V Jeřišně si připomněli sto let republiky

Jeřišno – V Jeřišně v pátek 28. září oslavili sto let republiky. Při této příležitosti vysadili lípu, zavzpomínali u pomníku padlých v první světové válce a odhalili novou sochu, která se váže k řece Doubravě protékající touto obcí.

2.10.2018

OBRAZEM: V Brodě pokřtili knihu o letcích

Havlíčkův Brod - V pátek 28. září mohli obyvatelé Havlíčkova Brodu na Havlíčkově náměstí vidět realistický model válečného letounu. Konal se tady totiž křest knihy Jiřího Rajlicha a Karla Černého, která nese název Pilotem krále Anglie.

2.10.2018

OBRAZEM: Budovy světelských skláren už jsou téměř propojené

Světlá nad Sázavou – Pásový dopravník, který propojuje výrobní halu se skladem skláren Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, je skoro hotový. Sklárnám usnadní práci i skladování hotových výrobků.

1.10.2018

OBRAZEM: Vydařená pouť ve Světlé nad Sázavou

Světlá nad Sázavou - Tradiční Svatováclavská pouť ve Světlé nad Sázavou je považována za jednu z největších na Vysočině.

30.9.2018

Jubilejní přehlídku ochotnického divadla v Přibyslavi zahájila pouť

Přibyslav – Sváteční divadelní poutí v režii loutkářského souboru Pimprlata začala v Přibyslavi v kulturním domě tradiční přehlídka ochotnického divadla, Divadelní Přibyslav 2018. Ta letošní je jubilejní, má pořadové číslo 35.

30.9.2018

Většina žáků se učí poskytovat první pomoc. Projekt bude pokračovat i nadále

Havlíčkobrodsko - Dvakrát v průběhu školní docházky, na jaře a na podzim, jsou proškolováni téměř všichni starší školáci a středoškoláci na Vysočině v základech první pomoci, Havlíčkův Brod není výjimkou.

29.9.2018

Certifikovaní degustátoři medu jsou jen čtyři v republice

Vysočina – Jen čtyři certifikované degustátory kvality medu v republice eviduje Výzkumný včelařský ústav v Dole. Přitom med patří k nejčastěji falšovaným potravinám u nás i v zahraničí.

29.9.2018

OBRAZEM: Do Světlé přijela pouť. Jedna z největších

Světlá nad Sázavou ožila pouťovým veselím a náměstí Trčků z Lípy zaplnilo několik kolotočů, atrakcí a stánků s pouťovým zbožím. Koná se tady totiž tradiční Svatováclavská pouť, která patří mezi největší na Vysočině a na kterou se každoročně sjíždí několik tisíc návštěvníků z blízkého i širokého okolí.

29.9.2018

Díky Týdnu knihoven se čtenáři zaregistrují zdarma

Havlíčkův Brod – V pondělí 1. října startuje Týden knihoven, do kterého se zapojila i havlíčkobrodská Krajská knihovna. Během něj budou mít čtenáři řadu výhod a knihovna bude moci zabojovat o titul.

28.9.2018

DDM Junior v Chotěboři bude mít novou pobočku

Chotěboř - Železniční modeláři při Domu dětí a mládeže Junior v Chotěboři budou v budoucnu sídlit v novém. Město totiž odkoupilo bývalý prodejní stánek, který se nyní chystá upravit pro potřeby nejen tohoto kroužku.

27.9.2018

Bývalý starosta sedlačí, těší se z šesti pravnuků

Havlíčkův Brod – Významného životního jubilea, osmdesáti let, se dožil bývalý starosta Havlíčkova Brodu Václav Šrámek (Zemědělská strana). Na slavnostním setkání mu blahopřál současný starosta Jan Tecl (ODS) a zástupci města.

27.9.2018

OBRAZEM: Děti se ocitnou ve světě dýní

Nová Ves u Leštiny -  Stovky dýní všemožných tvarů a rozměrů mohou nyní obdivovat malí i velcí návštěvníci na Statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny na Havlíčkobrodsku. Opět po roce je tady k vidění dýňový svět, ve kterém se mohou děti vyřádit.

27.9.2018

Profesionální řidiči nejsou, nepomáhá ani speciální učební obor

Havlíčkobrodsko – Zhruba 1550 uchazečů má v evidenci úřad práce v Havlíčkově Brodě. Přitom počet volných míst čítá 1 647. Největší poptávka po zaměstnancích je tradičně u strojírenských a dopravních firem. Chybějí profesionální řidiči. Nepomáhá v tom, zdá se, ani speciální učební obor. Řidiči si stěžují na nízké mzdy a trvalý stres.

26.9.2018

Šikovní školáci z Jeníkova poradí i pilotům Formule 1

Golčův Jeníkov – Mít vztah k technice, nebát se stavebnic a ruční práce. To vše učí děti v Golčově Jeníkově technický kroužek Sedmička. Za nevšední kreativitu a neotřelý pohled na zdánlivě jednoduchou věc si vysloužili i obdiv prezidenta ústředního automobilového svazu ČR Oldřicha Vaníčka.

26.9.2018

Havlíčkův Brod nabídne předškolním dětem více míst ve školkách

Havlíčkův Brod – Zápis do mateřských škol každoročně provází obava rodičů. Dostaneme se? Třeba v Havlíčkově Brodě se ročně narodí okolo 250-ti dětí, volných míst ve školkách je ale pouze 170. Aby město vyhovělo co největšímu počtu rodičů, udělilo ve všech třídách výjimky, takže se kapacita tříd zvýšila na 28. I tak je to ale málo.

23.9.2018

Vysočinu čeká Týden pěstounství

Vysočina – Týden pěstounství, to je název akce, která se uskuteční na Vysočině ve dnech 1. října až 5. října 2018 pod záštitou Krajského úřadu Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí.

22.9.2018

Ve Světlé položili základní kámen nové sportovní haly

Světlá nad Sázavou – Položením základního kamene ve čtvrtek ve Světlé nad Sázavou odstartovala největší investiční akce letošního roku. Tou je stavba ve Světlé dlouho očekávané sportovní haly, která bude odpovídat parametrům ligových soutěží.

22.9.2018

Rozhledna, nový kulturák nebo knižní zahrada: tak vidí budoucnost studenti

Havlíčkův Brod – Deset tisíc hodin práce, 300 hodin konzultací nebo 700 hodin 3D tisku, to vše stojí za výstavou Vize Havlíčkova Brodu, kterou si mohou obyvatelé Brodu prohlédnout ještě o tomto víkendu v brodském AZ centru.

21.9.2018

Kateřina se dočká nové střechy. Město schválilo příspěvek na její opravu

Havlíčkův Brod – Jedna z nejstarších brodských památek, kostel svaté Kateřiny, se v letošním roce dočká opravy. Po napínavém jednání havlíčkobrodští zastupitelé schválili milionový příspěvek, který částečně zafinancuje potřebnou opravu střechy. S pracemi by se mělo začít ještě v letošním roce.

20.9.2018

Kameny zmizelých připomínají v Pohledu zmizelou židovskou rodinu Turnovský

Pohled – Pamětní deska a kameny zmizelých, takzvané stolpersteiny, se jmény Max, Ema, Leo a Hana připomínají od čtvrtka 20. září na pohledské návsi osud židovské rodiny Turnovských.

20.9.2018

Dětská urologická ambulance v Brodě je první v kraji

Havlíčkův Brod – Strach a obavy to znamená pro mnoho dětí návštěva lékaře. O to spíše, pokud mají čekat na vyšetření urologických problémů mezi dospělými. V Havlíčkově Brodě se ale děti už urologického vyšetření bát nemusejí. Čeká na ně ambulance, kde si budou moci hrát.

20.9.2018

Ztraceného houbaře policisté nakonec našli

Havlíčkobrodsko - Na pomoc policii zavolala ve středu 19. září dopoledne žena z Havlíčkobrodska. Do lesa v katastru Leština a Golčův Jeníkov přijela na houby společně se svým blízkým známým, kterému se houbaření zalíbilo tak, že nechtěl ještě jet domů a odešel zpátky do lesa.

20.9.2018

Nejzručnějším silničářem je Jan Bureš z Havlíčkova Brodu

Havlíčkův Brod - Nejzručnějším silničářem Vysočiny je Jan Bureš z cestmistrovství Havlíčkův Brod. Rozhodlo o tom prvenství na tradičním cestářském rodeu, které 14. září uspořádala Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

20.9.2018

Střediska volného času: místa na kroužcích stále jsou

Vysočina – S novým školním rokem začala celá řada zájmových kroužků pro děti. Nabídka na Vysočině, ze které mohou rodiče aktivity pro své děti vybírat, je opravdu široká a najdou se v ní i ne úplně typické kroužky.

19.9.2018

Ohrožené lípy v parku Budoucnost v Brodě zachránil zavlažovací vak

Havlíčkův Brod – Letošní dlouhé a tropické léto hrozilo zničením mladých lipových stromů, které v několika předchozích letech postupně vysadil v městském parku v Havlíčkově Brodě Okrašlovací spolek Budoucnost. Naději na přežití jim dal speciální zavlažovací vak.

19.9.2018

Soutěž deníku: Máte zajímavé a originální tetování? Pochlubte se!!!!

Havlíčkobrodsko /ANKETA/ - Týdeník Vysočina se 19. září věnuje tématu tetování. Proto bychom chtěli při té příležitosti vyhlásit soutěž o nejzajímavější tetování.

19.9.2018

Ženy v politice: Komunální volby v Herálci postavily ženy proti mužům

Herálec – Ženy proti mužům. Celkem pět kandidátek do říjnových komunálních voleb se podařilo sestavit v poměrně malé obci Herálec na Havlíčkobrodsku. Samostatnou kandidátku mají komunisté, hasiči, Sokolové, ale i ženy a muži. Dá se řídi, že komunální politika postavila v obci muže a ženy proti sobě.

18.9.2018

Bývalý starosta Lipnice kandiduje na úřad přímo z vězení

Lipnice nad Sázavou – Na obecní úřad přímo z vězení. Zvláštní situace. Celkem šest politických stran a hnutí se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Lipnici nad Sázavou. Zcela samostatně kandiduje jako nezávislý bývalý starosta Lipnice Ladislav Horký. Je to kandidát vskutku výjimečný, protože v současné době se nachází ve vězení, kam byl poslán za zneužití pravomoci svého úřadu a podvody.

18.9.2018

Nález mlýnského kamene určil střed Evropy na Smetanově náměstí

Havlíčkův Brod – S blížícím se otevřením zrekonstruovaného Smetanova náměstí radnice plánuje také jedno originální odhalení.

18.9.2018

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

18.9.2018

Na Losích se otevřel nový atletický ovál

Havlíčkův Brod – Brodští atleti mají důvod k oslavě. V pondělí 17. září se jim slavnostně otevřel nový atletický ovál Na Losích. Náklady na stavbu se vyšplhaly na necelých 37 milionů korun, přičemž částkou osm milionů korun městu přispěl také Kraj Vysočina.

17.9.2018

Memoriál Jarka a Karla: pořadatelé budou opět pomáhat

Chotěboř /FOTOGALERIE/ - Memoriál Jarka a Karla, který se konal 15. září v chotěbořské sokolovně, přinesl spoustu dobré muziky a také nejedno překvapení. Benefiční akce, která fungovala pod názvem Memoriál Jardy Mrkvičky a měla skončit v roce 2016 jubilejním desátým ročníkem, byla letos po mnoha úvahách obnovena, ale již pod novým názvem. Stalo se tak kvůli nečekanému úmrtí dalšího z rodiny Mrkvičků, Karla.

17.9.2018

Na investice získal městys dotace za miliony korun

Havlíčkova Borová – „Dotáhli jsme do zdárného konce půdní vestavbu v základní škole. Vystavěli jsme novou lokalitu pro devět rodinných domů a dokončili ulici U Vodárny,“ informuje o uskutečněných akcích končícího volebního období starosta městyse Havlíčkova Borová Aleš Uttendorfský. Městysi se podařilo během čtyř let získat dotace na investiční akce za asi 30 milionů korun.

17.9.2018

Husův pomník na náměstí v Ledči si vezmou do práce restaurátoři

Ledeč nad Sázavou – Náročnou opravou projde pomník Mistra Jana Husa na pravé části náměstí v Ledči nad Sázavou. První přípravné práce začaly už v létě, oprava poškozené sochy přijde téměř na čtvrt milionu korun.

17.9.2018

Uhelná Příbram má od soboty vlastní prapor

Uhelná Příbram – Sobota se v Uhelné Příbrami nesla ve slavnostním duchu. Sešlo se tam téměř 700 rodáků a současných obyvatel městyse, aby společně oslavili 666 let obce a vysvětili nový prapor.

16.9.2018

Nezaměstnanost? Téměř beze změn. Na Vysočině je nižší než republikový průměr

Vysočina – Nezaměstnanost se na Vysočině během druhého prázdninového měsíce příliš neměnila. Zůstává na hodnotě 2,8 procenta, o tři desetiny nižší než průměr Česka.

15.9.2018

OBRAZEM: Včelaři na Přibyslavsku pečují o svoje úly už přes sto let

Přibyslav – V letošním roce si včelařský spolek v Přibyslavi připomíná už 110 let od svého založení. Toto výročí včelaři oslavili v sobotu 15. září soutěžní degustací medu a sérií odborných přednášek.

15.9.2018

Ve Vilémově odhalili pomník Antonína Švehly

Vilémov – Ve Vilémově uctili památku československého politika, který se stal předsedou tří československých vlád, předsedy agrární strany a hostivařského statkáře Antonína Švehly.

15.9.2018

Kůrovcová kalamita ohrožuje řidiče. Skácené stromy leží nebezpečně blízko silnic

Vysočina – Kůrovec způsobuje velké škody majitelům lesů, nicméně se celou situací souvisí i další závažný problém. Pokácené stromy totiž často leží nebezpečně blízko silnicím.

15.9.2018

Jídla bez masa nabízí stále více restaurací

Vysočina – Restaurace, kde nenajdete maso. Jídla vaří ze zdravých a čerstvých surovin. Vegetariánská strava si získává stále větší oblibu ve větších městech. Často láká i zákazníky, kteří normálně do svého jídelníčku maso zařadí.

15.9.2018

Obyvatelé Ledče si stěžují na špatný stav Havlíčkovy ulice

Ledeč nad Sázavou – Někteří obyvatelé dolní části Havlíčkovy ulice v Ledči nad Sázavou si stěžují na špatný stav silnice a chodníků, kvůli kterému je v této části města i zvýšený hluk. Podle vedení radnice je ale vše v pořádku.

14.9.2018

Dálnici čeká zprovoznění dvou opravených úseků, ale i další omezení dopravy

Vysočina – Rušno bude o víkendu na dálnice D1 hlavně kolem Humpolce. Méně příjemnou zprávou pro motoristy je, že kvůli pracím v modernizovaném úseku 11 mezi 89. a 86. kilometrem bude doprava od sobotního večera do neděle 16. září do 10 hodin dopoledne opakovaně krátkodobě omezována.

14.9.2018

Požár stavení si vyžádal milionové škody

Jeřišno – Škodu ve výši dva miliony korun si vyžádal páteční požár hospodářského stavení v obci Chuchel na Havlíčkobrodsku.

14.9.2018

Se stavbou obchvatu se čeká na rozhodnutí soudu

Havlíčkův Brod – Přípravy na dlouho očekávaný Jihovýchodní obchvat Havlíčkova Brodu, od kterého si radnice i zdejší obyvatelé slibují výrazné ulehčení dopravy ve městě, vrcholí.

14.9.2018

Vžili se do kůže schizofrenika. Díky psychosomatu při Týdnech duševního zdraví

Havlíčkův Brod – V Havlíčkově Brodě skončily Týdny duševního zdraví. Program se přesunul na Havlíčkovo náměstí, kde se konal program DUŠEvní zdraví – spojení navázáno. Během něj si mohli zájemci zakoupit výrobky z chráněné dílny Fokusu nebo vyzkoušet psychomat na budku, který pomáhá vcítit se do kůže schizofrenika.

13.9.2018

Lidé mohou hlásit výskyt veverek i na Vysočině

Vysočina – Přehled o tom, kde všude u nás žijí veverky, chtějí mít s pomocí veřejnosti ochránci přírody.

13.9.2018

Známý astrofyzik přiblíží nové astronomické objevy

Havlíčkův Brod – V pondělí 17. září se v Havlíčkově Brodě zaměří na vesmír. Okrašlovací spolek Budoucnost si pro zájemce připravil přednášku a následnou besedu na téma Nejnovější astronomické objevy. Přednášet bude známý astrofyzik a popularizátor astronomie Jiří Grygar.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT