VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

7.10.2018

V Havlíčkově Brodě zvítězila ODS. Do zastupitelstva se dostalo deset stran

Havlíčkův Brod - Pětadvacet míst na havlíčkobrodské radnici obsadí zastupitelé z deseti politických stran. Volby tady vyhrála Občanská demokratická strana v čele se současným starostou Janem Teclem. Ta získala 17,34 procenta hlasů, které jim zajistily celkem pět mandátů.

7.10.2018

Volby? Bez skandálů. Občanský průkaz měli všichni, chválila předsedkyně komise

Světlá nad Sázavou – Jasno o výsledcích voleb je také ve Světlé nad Sázavou. Tady přišlo vhodit obálku do urny celkem 2 246 voličů a volby proběhly naprosto v klidu.

AKTUALIZOVÁNO
7.10.2018

Na Havlíčkobrodsku bylo jedenáct obcí s volební účastí přes osmdesát procent

Havlíčkobrodsko – Celkem v jedenácti obcích na Havlíčkobrodsku se účast u komunálních voleb pohybovala přes osmdesát procent. Naopak nejnižší účast nedosáhla ani třiceti procent.

6.10.2018

Komunální volby: první sečtené město byla Ledeč, prvenství obhájili nezávislí

Ledeč nad Sázavou, Habry – Prvním městem na Havlíčkobrodsku, které oznámilo výsledky voleb, byla Ledeč nad Sázavou. Jasno tady bylo v půl sedmé večer. 

6.10.2018

Ve Ždírci nemají komunální volby. Starosta znovu nekandidoval kvůli byrokracii

Ždírec – Tak trochu nevšední volby zažívají ve Ždírci u Havlíčkova Brodu. Volí se tady totiž jen v senátních volbách, ty komunální se nekonají.

6.10.2018

Odvoleno mají i klienti domova pro seniory. Na radu, koho volit, se neptají

Havlíčkův Brod – Odvoleno mají také senioři z Domova pro seniory Husova v Havlíčkově Brodě. Volební komise za nimi přišla v pátek krátce po druhé hodině odpoledne.

6.10.2018

Lidé mohou nahlédnout do ateliérů a vyzkoušet si řemeslo

Vysočina – Vyzkoušet si kovařinu na vlastní „ruce“, zahrát si na knihkaře či hrnčíře, dotknout se 330 milionů let staré žuly nebo si vyzkoušet jízdu na netradičních dvojkolech, to vše mohou zažít lidé o tomto víkendu na Vysočině. Koná se zde již osmý ročník Dnů otevřených ateliérů. Umělci tentokrát veřejnosti zpřístupní na 150 tvůrčích prostor na celé Vysočině.

5.10.2018

OBRAZEM: Volilo se i v nemocnici. Zájem ale tak velký nebyl

Havlíčkův Brod - Volební komise v pátek zamířila také na oddělení následné péče havlíčkobrodské nemocnice. Zájem o volby tady ale tak velký nebyl. Z pěti přihlášených voličů nakonec odvolili jen tři.

5.10.2018

Volbu do senátu lze odmítnout, říká předseda volební komise v Přibyslavi

Havlíčkobrodsko - Celkem 816 voličů je zapsaných v Přibyslavi ve volebním okrsku číslo 3. Ve volební komisi si odbývá svoji premiéru v roli předsedy pětadvacetiletý Josef Horský.

5.10.2018

Podpořit hospic lze i návštěvou divadelního představení

Vysočina – Podpořit Domácí hospic Vysočina, jenž působí na Žďársku a Jihlavsku, mohou zájemci již o tomto víkendu.

5.10.2018

Veletrh láká na rekordní počet vystavovatelů i slavné hosty

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodský Kulturní dům Ostrov se v těchto dnech promění v ráj milovníků knih. Koná se zde již 28. ročník Podzimního knižního veletrhu, letos s podtitulem Století samoty. Havlíčkobrodský veletrh patří k největším akcím svého druhu v České republice. I tento rok na něj zamíří spisovatelé zvučných jmen, a to nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Výstavní plochu zaplní více než 170 vystavovatelů, tisíce knih, proběhnou tu přednášky, besedy i pozorování slunce.

5.10.2018

Začínají komunální volby, hlasy chce 15191 kandidátů a kandidátek

Vysočina – V pátek ve 14 hodin se otevřely volební místnosti a voliči na Vysočině vybírají nové obecní zastupitele.

5.10.2018

Nebezpečné silnice jsou na Žďársku, smutný primát drží Jihlavsko

Vysočina – Řečí statistik je silnice u Svojkovic na Jihlavsku velmi nebezpečná. Do první pětky se však dostaly také tři úseky z okresu Žďár nad Sázavou.

4.10.2018

Chotěbořský domov pro seniory začnou stavět už za pár měsíců

Chotěboř – Seniorům z Chotěboře a okolí se možná už za necelé dva roky rozšíří možnosti, kde mohou strávit stáří. Stavba chotěbořského domova pro seniory začne nejspíše už začátkem příštího roku.

3.10.2018

Na mostu mezi Pořežínem a Ronovem se opět pracuje

Pořežín - Most přes vodní tok Losenička, který na silnici III. třídy spojoval vesnice Pořežín a Ronov nad Sázavou na samé hranici okresů Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod, byl řadu měsíců beznadějně opuštěný.

3.10.2018

Den pro zdraví nejmenších okořenila bývalá Miss

Havlíčkův Brod – V havlíčkobrodském Mateřském centru Zvoneček pořádali Den pro zdraví našich nejmenších. Ten tentokrát okořenila návštěva Miss České republiky Terezie Dobrovolné.

3.10.2018

Policie kontrolovala, zda se řidiči věnují řízení

Vysočina – V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovala policie přes osm set vozidel, použila nový výkonnější dalekohled a rozdala více než stovku pokut.

3.10.2018

OBRAZEM: V Jeřišně si připomněli sto let republiky

Jeřišno – V Jeřišně v pátek 28. září oslavili sto let republiky. Při této příležitosti vysadili lípu, zavzpomínali u pomníku padlých v první světové válce a odhalili novou sochu, která se váže k řece Doubravě protékající touto obcí.

2.10.2018

OBRAZEM: V Brodě pokřtili knihu o letcích

Havlíčkův Brod - V pátek 28. září mohli obyvatelé Havlíčkova Brodu na Havlíčkově náměstí vidět realistický model válečného letounu. Konal se tady totiž křest knihy Jiřího Rajlicha a Karla Černého, která nese název Pilotem krále Anglie.

2.10.2018

OBRAZEM: Budovy světelských skláren už jsou téměř propojené

Světlá nad Sázavou – Pásový dopravník, který propojuje výrobní halu se skladem skláren Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, je skoro hotový. Sklárnám usnadní práci i skladování hotových výrobků.

1.10.2018

OBRAZEM: Vydařená pouť ve Světlé nad Sázavou

Světlá nad Sázavou - Tradiční Svatováclavská pouť ve Světlé nad Sázavou je považována za jednu z největších na Vysočině.

30.9.2018

Jubilejní přehlídku ochotnického divadla v Přibyslavi zahájila pouť

Přibyslav – Sváteční divadelní poutí v režii loutkářského souboru Pimprlata začala v Přibyslavi v kulturním domě tradiční přehlídka ochotnického divadla, Divadelní Přibyslav 2018. Ta letošní je jubilejní, má pořadové číslo 35.

30.9.2018

Většina žáků se učí poskytovat první pomoc. Projekt bude pokračovat i nadále

Havlíčkobrodsko - Dvakrát v průběhu školní docházky, na jaře a na podzim, jsou proškolováni téměř všichni starší školáci a středoškoláci na Vysočině v základech první pomoci, Havlíčkův Brod není výjimkou.

29.9.2018

Certifikovaní degustátoři medu jsou jen čtyři v republice

Vysočina – Jen čtyři certifikované degustátory kvality medu v republice eviduje Výzkumný včelařský ústav v Dole. Přitom med patří k nejčastěji falšovaným potravinám u nás i v zahraničí.

29.9.2018

OBRAZEM: Do Světlé přijela pouť. Jedna z největších

Světlá nad Sázavou ožila pouťovým veselím a náměstí Trčků z Lípy zaplnilo několik kolotočů, atrakcí a stánků s pouťovým zbožím. Koná se tady totiž tradiční Svatováclavská pouť, která patří mezi největší na Vysočině a na kterou se každoročně sjíždí několik tisíc návštěvníků z blízkého i širokého okolí.

29.9.2018

Díky Týdnu knihoven se čtenáři zaregistrují zdarma

Havlíčkův Brod – V pondělí 1. října startuje Týden knihoven, do kterého se zapojila i havlíčkobrodská Krajská knihovna. Během něj budou mít čtenáři řadu výhod a knihovna bude moci zabojovat o titul.

28.9.2018

DDM Junior v Chotěboři bude mít novou pobočku

Chotěboř - Železniční modeláři při Domu dětí a mládeže Junior v Chotěboři budou v budoucnu sídlit v novém. Město totiž odkoupilo bývalý prodejní stánek, který se nyní chystá upravit pro potřeby nejen tohoto kroužku.

27.9.2018

Bývalý starosta sedlačí, těší se z šesti pravnuků

Havlíčkův Brod – Významného životního jubilea, osmdesáti let, se dožil bývalý starosta Havlíčkova Brodu Václav Šrámek (Zemědělská strana). Na slavnostním setkání mu blahopřál současný starosta Jan Tecl (ODS) a zástupci města.

27.9.2018

OBRAZEM: Děti se ocitnou ve světě dýní

Nová Ves u Leštiny -  Stovky dýní všemožných tvarů a rozměrů mohou nyní obdivovat malí i velcí návštěvníci na Statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny na Havlíčkobrodsku. Opět po roce je tady k vidění dýňový svět, ve kterém se mohou děti vyřádit.

27.9.2018

Profesionální řidiči nejsou, nepomáhá ani speciální učební obor

Havlíčkobrodsko – Zhruba 1550 uchazečů má v evidenci úřad práce v Havlíčkově Brodě. Přitom počet volných míst čítá 1 647. Největší poptávka po zaměstnancích je tradičně u strojírenských a dopravních firem. Chybějí profesionální řidiči. Nepomáhá v tom, zdá se, ani speciální učební obor. Řidiči si stěžují na nízké mzdy a trvalý stres.

26.9.2018

Šikovní školáci z Jeníkova poradí i pilotům Formule 1

Golčův Jeníkov – Mít vztah k technice, nebát se stavebnic a ruční práce. To vše učí děti v Golčově Jeníkově technický kroužek Sedmička. Za nevšední kreativitu a neotřelý pohled na zdánlivě jednoduchou věc si vysloužili i obdiv prezidenta ústředního automobilového svazu ČR Oldřicha Vaníčka.

26.9.2018

Havlíčkův Brod nabídne předškolním dětem více míst ve školkách

Havlíčkův Brod – Zápis do mateřských škol každoročně provází obava rodičů. Dostaneme se? Třeba v Havlíčkově Brodě se ročně narodí okolo 250-ti dětí, volných míst ve školkách je ale pouze 170. Aby město vyhovělo co největšímu počtu rodičů, udělilo ve všech třídách výjimky, takže se kapacita tříd zvýšila na 28. I tak je to ale málo.

23.9.2018

Vysočinu čeká Týden pěstounství

Vysočina – Týden pěstounství, to je název akce, která se uskuteční na Vysočině ve dnech 1. října až 5. října 2018 pod záštitou Krajského úřadu Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí.

22.9.2018

Ve Světlé položili základní kámen nové sportovní haly

Světlá nad Sázavou – Položením základního kamene ve čtvrtek ve Světlé nad Sázavou odstartovala největší investiční akce letošního roku. Tou je stavba ve Světlé dlouho očekávané sportovní haly, která bude odpovídat parametrům ligových soutěží.

22.9.2018

Rozhledna, nový kulturák nebo knižní zahrada: tak vidí budoucnost studenti

Havlíčkův Brod – Deset tisíc hodin práce, 300 hodin konzultací nebo 700 hodin 3D tisku, to vše stojí za výstavou Vize Havlíčkova Brodu, kterou si mohou obyvatelé Brodu prohlédnout ještě o tomto víkendu v brodském AZ centru.

21.9.2018

Kateřina se dočká nové střechy. Město schválilo příspěvek na její opravu

Havlíčkův Brod – Jedna z nejstarších brodských památek, kostel svaté Kateřiny, se v letošním roce dočká opravy. Po napínavém jednání havlíčkobrodští zastupitelé schválili milionový příspěvek, který částečně zafinancuje potřebnou opravu střechy. S pracemi by se mělo začít ještě v letošním roce.

20.9.2018

Kameny zmizelých připomínají v Pohledu zmizelou židovskou rodinu Turnovský

Pohled – Pamětní deska a kameny zmizelých, takzvané stolpersteiny, se jmény Max, Ema, Leo a Hana připomínají od čtvrtka 20. září na pohledské návsi osud židovské rodiny Turnovských.

20.9.2018

Dětská urologická ambulance v Brodě je první v kraji

Havlíčkův Brod – Strach a obavy to znamená pro mnoho dětí návštěva lékaře. O to spíše, pokud mají čekat na vyšetření urologických problémů mezi dospělými. V Havlíčkově Brodě se ale děti už urologického vyšetření bát nemusejí. Čeká na ně ambulance, kde si budou moci hrát.

20.9.2018

Ztraceného houbaře policisté nakonec našli

Havlíčkobrodsko - Na pomoc policii zavolala ve středu 19. září dopoledne žena z Havlíčkobrodska. Do lesa v katastru Leština a Golčův Jeníkov přijela na houby společně se svým blízkým známým, kterému se houbaření zalíbilo tak, že nechtěl ještě jet domů a odešel zpátky do lesa.

20.9.2018

Nejzručnějším silničářem je Jan Bureš z Havlíčkova Brodu

Havlíčkův Brod - Nejzručnějším silničářem Vysočiny je Jan Bureš z cestmistrovství Havlíčkův Brod. Rozhodlo o tom prvenství na tradičním cestářském rodeu, které 14. září uspořádala Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

20.9.2018

Střediska volného času: místa na kroužcích stále jsou

Vysočina – S novým školním rokem začala celá řada zájmových kroužků pro děti. Nabídka na Vysočině, ze které mohou rodiče aktivity pro své děti vybírat, je opravdu široká a najdou se v ní i ne úplně typické kroužky.

19.9.2018

Ohrožené lípy v parku Budoucnost v Brodě zachránil zavlažovací vak

Havlíčkův Brod – Letošní dlouhé a tropické léto hrozilo zničením mladých lipových stromů, které v několika předchozích letech postupně vysadil v městském parku v Havlíčkově Brodě Okrašlovací spolek Budoucnost. Naději na přežití jim dal speciální zavlažovací vak.

19.9.2018

Soutěž deníku: Máte zajímavé a originální tetování? Pochlubte se!!!!

Havlíčkobrodsko /ANKETA/ - Týdeník Vysočina se 19. září věnuje tématu tetování. Proto bychom chtěli při té příležitosti vyhlásit soutěž o nejzajímavější tetování.

19.9.2018

Ženy v politice: Komunální volby v Herálci postavily ženy proti mužům

Herálec – Ženy proti mužům. Celkem pět kandidátek do říjnových komunálních voleb se podařilo sestavit v poměrně malé obci Herálec na Havlíčkobrodsku. Samostatnou kandidátku mají komunisté, hasiči, Sokolové, ale i ženy a muži. Dá se řídi, že komunální politika postavila v obci muže a ženy proti sobě.

18.9.2018

Bývalý starosta Lipnice kandiduje na úřad přímo z vězení

Lipnice nad Sázavou – Na obecní úřad přímo z vězení. Zvláštní situace. Celkem šest politických stran a hnutí se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Lipnici nad Sázavou. Zcela samostatně kandiduje jako nezávislý bývalý starosta Lipnice Ladislav Horký. Je to kandidát vskutku výjimečný, protože v současné době se nachází ve vězení, kam byl poslán za zneužití pravomoci svého úřadu a podvody.

18.9.2018

Nález mlýnského kamene určil střed Evropy na Smetanově náměstí

Havlíčkův Brod – S blížícím se otevřením zrekonstruovaného Smetanova náměstí radnice plánuje také jedno originální odhalení.

18.9.2018

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

18.9.2018

Na Losích se otevřel nový atletický ovál

Havlíčkův Brod – Brodští atleti mají důvod k oslavě. V pondělí 17. září se jim slavnostně otevřel nový atletický ovál Na Losích. Náklady na stavbu se vyšplhaly na necelých 37 milionů korun, přičemž částkou osm milionů korun městu přispěl také Kraj Vysočina.

17.9.2018

Memoriál Jarka a Karla: pořadatelé budou opět pomáhat

Chotěboř /FOTOGALERIE/ - Memoriál Jarka a Karla, který se konal 15. září v chotěbořské sokolovně, přinesl spoustu dobré muziky a také nejedno překvapení. Benefiční akce, která fungovala pod názvem Memoriál Jardy Mrkvičky a měla skončit v roce 2016 jubilejním desátým ročníkem, byla letos po mnoha úvahách obnovena, ale již pod novým názvem. Stalo se tak kvůli nečekanému úmrtí dalšího z rodiny Mrkvičků, Karla.

17.9.2018

Na investice získal městys dotace za miliony korun

Havlíčkova Borová – „Dotáhli jsme do zdárného konce půdní vestavbu v základní škole. Vystavěli jsme novou lokalitu pro devět rodinných domů a dokončili ulici U Vodárny,“ informuje o uskutečněných akcích končícího volebního období starosta městyse Havlíčkova Borová Aleš Uttendorfský. Městysi se podařilo během čtyř let získat dotace na investiční akce za asi 30 milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT