VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

30.1.2018

Umučený farář Havelka bude mít na Lipnici pomník

Lipnice nad Sázavou – Pomník faráři Janu Havelkovi, vlastenci, který zemřel v roce 1942 v nemocnici v tehdejším německém Brodě nyní Havlíčkově Brodě na následky mučení gestapem, by měl stát v jeho rodné obci Lipnice nad Sázavou. S návrhem na stavbu pomníku přišel místní spolek Lipničáci.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

29.1.2018

V Borové se bouří proti státní byrokracii, podepisují petici

Havlíčkova Borová – Obce jsou přetěžované nesmyslnou byrokracií. Více než 150 obyvatel Havlíčkovy Borové podepsalo zatím petici na ochranu místní samosprávy. Jedná se o celorepublikovou petiční akci Akademie samospráv společně se Sdružením místních samospráv a senátorem Ivo Valentou.

29.1.2018

Respirační onemocnění jsou na sezonním maximu, v kraji je chřipka typu B

Vysočina – Ve čtvrtém kalendářním týdnu se na Vysočinu přiblížila chřipková epidemie. Nemocnost v kraji se sice nadále drží pod prahem epidemie a zůstává pod republikovým průměrem. Na druhé straně právě v minulém týdnu vystoupal počet akutních respiračních onemocnění na sezonní maximum, když na Vysočině a přibylo potvrzených případů pravé chřipky.

29.1.2018

Sympatie většiny voličů na Havlíčkobrodsku získal Miloš Zeman

Havlíčkobrodsko – Výsledky prezidentských voleb na Havlíčkobrodsku potvrdily vítězství současného prezidenta Miloše Zemana. V čele státu ho chtělo vidět 56,11 procent voličů.

27.1.2018

Volební komise na Havlíčkobrodsku mají sečteno. V okrese zvítězil Miloš Zeman

Havlíčkobrodsko - Voliči v okrese Havlíčkův Brod si za svého prezidenta opět zvolili Miloše Zemana. Lístek se jménem současného prezidenta do urny vhodilo 56,11 procent voličů.

27.1.2018

První hlasy jsou sečteny na Brodsku a Přibyslavsku. Je to 50:50

Havlíčkobrodsko - Půl hodiny po uzavření volebních místností jsou známy první výsledky. Na Havlíčkobrodsku se jako první objevily výsledky ze sedmého volebního okrsku Havlíčkova Brodu - Vršovic. Tady voliči za prezidenta zvolili Miloše Zemana.

27.1.2018

Jak jsme žili v Ledči nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou /SERIÁL "JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU"/ - V krásném Posázaví, uprostřed krabatiny Českomoravské vrchoviny, rozložilo se po obou březích Sázavy město Ledeč nad Sázavou. Až do reorganizace územního členění státu v roce 1960 okresní město. Nyní, s přibližně pěti tisíci obyvateli, třetí největší město havlíčkobrodského okresu. 

26.1.2018

Mladí voliči chtějí důstojného státníka. Vadí jim lži na internetu

Havlíčkobrodsko – Ke svým prvním prezidentským volbám vyrazili i čerstvě plnoletí voliči. Mnozí politiku sledují alespoň okrajově a rozhodně jim není lhostejné, kdo bude stát v čele státu po dobu příštích pěti let.

26.1.2018

OBRAZEM: Voliči zamířili i do mateřské školy

Havlíčkův Brod - K volební urně lidé zamířili také do budovy mateřské školy v Zahradnického ulici. V prvním kole zde voliči jako vítěze vybrali Jiřího Drahoše. Pro jeho volbu bylo 34 procent oprávněných voličů. Současný prezident Miloš Zeman zde potom získal přízeň více než 30-ti procent voličů.

26.1.2018

OBRAZEM: Zájem o volbu prezidenta byl v nemocnici rekordní

Havlíčkův Brod – Rekordní zájem o volbu prezidenta zažívá havlíčkobrodská nemocnice. Hlas svému kandidátovi tu chtěly dát desítky pacientů z různých oddělení. Volební průkaz si zajistili i dva lékaři, kteří kvůli službě nemohou nemocnici opustit. Zástupci okrskové volební komise v pátek zájemce obešli s přenosnou volební urnou.

26.1.2018

Začalo druhé kolo voleb. Mnozí stále váhají

Havlíčkobrodsko - S úderem druhé hodiny odpolední se na Havlíčkobrodsku otevřely hasičské zbrojnice, vodárny, hospůdky, hotely i mateřské školky. Lidé do nich proudí s jediným cílem. Podpořit volbu svého kandidáta na prezidenta České republiky. Sčítání hlasů začne v sobotu po druhé hodině, kdy hlasování skončí. Výsledky budou známy do sobotního večera.

26.1.2018

Dobrý anděl přijal z Brodska 15 nových žádostí o pomoc

Havlíčkobrodsko – I na Havlíčkobrodsku jsou bohužel rodiny, kde jeden z členů onemocněl rakovinou. Boj s touto nemocí je extrémně náročný nejenom na psychiku, ale také na rodinný rozpočet. Rodinám, které náklady související s léčbou stěží zvládají, ale současně pomáhá také cela řada dárců. Mnoho z nich eviduje nadace Dobrý anděl. Z Havlíčkobrodska se na tuto nadaci v loňském roce obrátilo 15 rodin.

26.1.2018

Premiérové představení v Brodě uvedl Lukáš Hejlík

Havlíčkův Brod – Krajská knihovna Vysočiny má za sebou další povedené představení z cyklu scénického čtení LiSTOVáNí. Návštěvníkům se tentokrát představil román francouzské autorky Anny Gavaldy s názvem A taková to byla láska. Premiérové představení v Brodě zahájil zakladatel projektu LiSTOVáNí herec Lukáš Hejlík.

26.1.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Ledeč nad Sázavou

Havlíčkobrodsko - V pátek 26. ledna pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

25.1.2018

Obchodní akademie a Hotelová škola otevřely dveře budoucím studentům

Havlíčkův Brod – V pořadí již druhý Den otevřených dveří uspořádala ve čtvrtek 25. ledna Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod.

25.1.2018

Žižkovo Pole: Volba Zemana je protest

Žižkovo Pole – Obec Žižkovo Pole má něco přes 300 obyvatel. V prvním kole prezidentských voleb šlo k volební urně 214 lidí. Miloš Zeman získal 92 hlasů a Jiří Drahoš 54. Uprostřed návsi na plakátovací ploše visí pozvánka na taneční zábavu, staré plakáty z podzimních voleb do Poslanecké sněmovny a nabídka pracovních míst v mlékárně v Hesově, ale žádné obří plakáty s tvářemi obou rivalů.

25.1.2018

Pro Kateřinu lidé nasbírali přes sto tisíc

Havlíčkův Brod – Důvod k oslavě mají všichni příznivci kostela svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Na transparentním účtu sbírky, která si dala za cíl památku zachránit, přistálo více než sto tisíc korun. Za peníze od dárců se Kateřina může těšit na generální opravu střechy.

25.1.2018

Výtěžek koncertu pomohl zakoupit nový monitor pro nejmenší děti

Havlíčkův Brod - Světelský pěvecký sbor Gaudeamus a orchestr pod vedením známého dirigenta Jiřího Trtíka uspořádal na konci loňského roku benefiční koncert pro neonatologickou stanici nemocnice Havlíčkův Brod. "Šek v hodnotě 38 480 korun oficiálně doputoval 23. ledna 2018 do rukou primářky dětského oddělení," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

24.1.2018

Letní tábory na Brodsku se rychle plní

Havlíčkobrodsko – Ačkoliv je do léta ještě daleko, zápisy na letní tábory už jsou v plném proudu. Rodiče, kteří chtějí své potomky na tábor umístit, by si měli pospíšit. Volných míst rychle ubývá. Na Havlíčkobrodsku na zájemce čeká třeba Tábor indiánské hory, Námořníci jejího veličenstva, Letní tábor Městské policie i pestrá nabídka příměstských táborů.

24.1.2018

Stará škola ve Ždírci nestačí, potřebuje přístavbu

Ždírec nad Doubravou – Rozšíření budovy základní školy nejméně o pět tříd plánují ve Ždírci nad Doubravou. Stará budova už nestačí. Zahájení stavby za více než 60 milionů, ale závisí na přidělení státních dotací.

23.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Lučice

Havlíčkobrodsko - Ve středu 24. ledna pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

23.1.2018

Světlá vyhlásí sportovce roku, ceny předá Panenka

Světlá nad Sázavou - Ceny nejlepším sportovcům uplynulého roku předají 25. ledna ve Světlé nad Sázavou. Akce se jako host zúčastní mistr Evropy ve fotbalu Antonín Panenka. Akce se koná v divadelním sále světelského Společenského domu.

23.1.2018

Klub českých turistů v Havlíčkově Brodě zhodnotil uplynulou sezonu

Havlíčkův Brod – Ve čtvrtek 18. ledna se v zasedacím sále VČE na Humpolecké ulici konala výroční schůze Klubu českých turistů (KČT), odboru Havlíčkův Brod. Čas utíká neúprosně rychle, a tak byla letošní schůze opět po čtyřech letech volební. Podle prezenční listiny přišlo 101 členů odboru, kteří se tentokrát věnovali ne příliš populární, ale nutné „stolové“ turistice.

23.1.2018

Deváťáci ze Štoků patří mezi nejlepší v České republice

Štoky – Deváťáci ze Základní školy ve Štokách u Havlíčkova Brodu se přijímaček na střední školu bát nemusí. O tom, že jsou na ně dobře připravení, svědčí jejich nejnovější úspěch v národním testování, které probíhalo na stovkách škol v celé republice. Žáci excelovali především v českém jazyce. Jejich znalosti je vystřelily mezi deset procent nejúspěšnějších škol v Česku.

23.1.2018

Spolek včelařů v Přibyslavi slaví letos 110 let

Přibyslav – Už celých 110 let. Tak dlouho existuje Český svaz včelařů, základní organizace Přibyslav. Založen byl roku 1908. Toto výročí si včelaři připomenuli na víkendové výroční členské schůzi v Dobré u Přibyslavi.

23.1.2018

K výročí republiky na Vysočině zasadí památné stromy

Vysočina – Umístění časové schránky v Třebíči, divadelní představení Hymna ve Žďáře nad Sázavou, hudební koncert v Havlíčkově Brodě, hromadné vyvěšování českých vlajek v Pelhřimově a například zážitková hra Urban game v Jihlavě.

22.1.2018

Brodská nemocnice je v soutěži bezpečnosti třetí

Havlíčkův Brod – Zaměnit stříkačky s léky a ohrozit pacientovo zdraví. Tak to by se v brodské nemocnici nemělo stát. Třetí místo v soutěži Bezpečná nemocnice 2017 získala nemocnice v Havlíčkově Brodě s projektem nazvaným Barevné rozlišení lékových skupin - nejvyšší standard bezpečí.

22.1.2018

Díky novému autu může domácí hospicová péče pomáhat i na malých vesnicích

Havlíčkův Brod – Tým sociálních pracovníků havlíčkobrodské Charity do svých služeb přijal užitečného pomocníka. Je jím nový automobil, který Charita získala pro potřeby domácí hospicové péče. Nákup vozu umožnila dotace z Kraje Vysočina v rámci programu Investujme v sociálních službách. Díky novému vozu se sociální pracovníci dostanou i za pacienty z hůře dostupných částí okresu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT