VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

1.11.2017

Kraj opět podpoří stanici v Pavlově. Ročně pomůže stovkám živočichů

Pavlov – Stovky ohrožených živočichů každý rok projdou pod rukama ochranářů ze záchranné stanice Pavlov. Ta je jediná svého druhu na celé Vysočině. Provoz stanice je financován drobnými sponzory i dotacemi státních organizací. Více než milionovou dotací ji v příštím roce podpoří i Kraj Vysočina.

31.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáka ze ZŠ a MŠ Sobíňov

Havlíčkobrodsko - Ve středu 1. listopadu pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

31.10.2017

Odstraňování škod po větru pokračuje

Havlíčkobrodsko - Ještě v úterý se města a obce na Havlíčkobrodsku potýkaly s následky nedělní vichřice. U letiště v Havlíčkově Brodě vzrostlý strom pobořil plot nedaleko tamního zahradnictví.

31.10.2017

Zrod textilních továren v Brodě přiblíží přednáška

Havlíčkův Brod – Jaký byl zrod textilních továren v Havlíčkově Brodě, to přiblíží stejnojmenná přednáška historika Michala Kampa ve zdejším Muzeu Vysočiny. Přednáška, která je součástí probíhající výstavy Móda a odívání na Havlíčkobrodsku, se uskuteční 2. listopadu od 17 hodin v Havlíčkově domě.

31.10.2017

V lesích stále padají větve i stromy. Nevstupujte tam, varují lesníci

Vysočina – Větve i nalomené stromy padají od nedělní vichřice v lesích po celé zemi. Lesníci důrazně doporučují všem lidem, aby v následujících dnech nevstupovali do lesních porostů.

31.10.2017

Základní škola v Sobíňově oslavila už 200 let

Sobíňov - Základní a mateřská škola Sobíňov se nachází v historické části obce s názvem Sopoty. Sopoty jsou známé jako poutní místo s kostelem Navštívení Panny Marie, připomínaném již ve dvanáctém století. Kostel, škola a fara dodnes vytváří malebný obraz sopotské návsi.

31.10.2017

Přijdeme o nejlepší autobus, stěžují si obyvatelé Ledečska

Ledeč nad Sázavou - Kraj Vysočina chystá od roku 2019 nový integrovaný systém veřejné dopravy. Hustota dopravy se má zvýšit, spoje budou kvalitnější. V Ledči nad Sázavou se ale neradují. Přijdou o výhodný autobus do Havlíčkova Brodu. Podle Kraje Vysočina ale autobus nahradí mnohem lepší vlak.

31.10.2017

Více spojů, více přestupů. Brod mění systém MHD

Havlíčkův Brod – Častější autobusové spoje do centra i do okrajových částí města, ale zároveň také více přestupů. Takové novinky čekají od prosince letošního roku obyvatele Havlíčkova Brodu v městské hromadné dopravě. Jízda autobusem MHD bude levnější s čipovou kartou. Tu si lidé ještě do konce února mohou pořídit za zvýhodněnou cenu.

31.10.2017

Na nebe nad Mírovkou vzlétli draci

Havlíčkův Brod - Podzimní krajina se každoročně rozsvítí nejen pestrobarevným listím, ale i létajícími draky všech barev, tvarů i materiálů.

AKTUALIZOVÁNO
31.10.2017

Po vichřici je bez proudu stále přes 11 tisíc domácností

Po nedělní vichřici zůstávalo bez proudu k dnešním 07:00 ještě přes 11 tisíc odběratelů firmy ČEZ. Vichřice v neděli přerušila dodávky elektřiny ke zhruba půl milionu odběratelů. Kalamitní stav zůstává pro energetiky v šesti krajích z původních osmi.

30.10.2017

Poručíme větru dešti

Považujeme se za moderní generaci 21. století a máme mylný dojem, že nás nic nemůže zaskočit.

30.10.2017

Stoupá zájem o kremace, pohřebnictví nabízí i naprosté novinky

Havlíčkobrodsko – V posledních letech stoupá tradičně zájem o pohřby žehem. O kremaci nebožtíka žádají tři čtvrtiny pozůstalých. V pohřebnictví se objevují také naprosté novinky, jako předjednané pohřby a pohřby v přírodě, které umožní zesnulému stát se po smrti stromem nebo květinou.

27.10.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Havlíčkobrodsko /FOTOGALERIE/ - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O svůj úlovek se s námi podělila i Jiřina Blablová ze Starého Ranska. "Moje dcera Vendulka s babičkou čistí houby, které nám přinesla teta Pavla," říká k fotografiím čtenářka.

26.10.2017

U České koruny si labužníci znovu přijdou na své

Lipnice nad Sázavou – Rok se s rokem sešel a v hostinci U České koruny v Lipnici nad Sázavou opět vrcholí přípravy na tradiční a vyhlášené husí hody.

26.10.2017

Oprava plotu je dočasná, do budoucna se chystá velká rekonstrukce

Chotěboř - V ulici Sportovní se připravuje oprava oplocení kolem tenisových a volejbalových kurtů. V rámci toho dojde k výměně šesti sloupů, které jsou vychýlené.

26.10.2017

O Podzimní knižní veletrh byl rekordní zájem

Havlíčkův Brod – Jedním slovem rekordní. Tak by se dal shrnout letošní ročník Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě. Během dvou veletržních dnů ho navštívilo 17 tisíc lidí a mohli si vybírat z nabídky 179-ti vystavovatelů.

26.10.2017

Filmové nadšence v Brodě čeká biograf naživo

Havlíčkův Brod – Biograf naživo mohou v pondělí 30. října zažít návštěvníci brodské Krajské knihovny Vysočiny. Ta na podzim připravila besedy s významnými hosty na poli filmové a televizní kritiky. V pondělí do Brodu přijede stálý spolupracovník Aktuálně.cz Martin Svoboda.

26.10.2017

Největší nebezpečí architekta je mnoho nápadů a dostatek peněz

Havlíčkův Brod – První, s čím se potkáte, když zavítáte do některých vesnic, jsou barevné kontejnery. Naše krajina se proměňuje v asfaltové pole a zapleveluje ji reklamní smog. I takové postřehy zazněly na konferenci s názvem Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu, která se už druhý den koná v Havlíčkově Brodě.

26.10.2017

Zvoneček pořádá dětské jogohrátky

Havlíčkův Brod – Jogohrátky pro školáky i předškoláky startují v pátek 27. října v Mateřském centru Zvoneček v Havlíčkově Brodě.

26.10.2017

Most u Modlíkova je hotov

Modlíkov – Do režimu předčasného užívání může být ve čtvrtek 26. října uveden most u Modlíkova na Havlíčkobrodsku.

25.10.2017

K sociálnímu taxi pomůže Jeníkovu reklama

Golčův Jeníkov – Projekt Sociálního taxi se snaží už tři roky marně uvést do života nadační fond Aktivní ženy v Golčově Jeníkově. Nyní se zdá, že dochází k pozitivní změně.

25.10.2017

Brodské gymnázium má moderní sportoviště

Havlíčkův Brod - Novým sportovním hřištěm se může pochlubit gymnázium v Havlíčkově Brodě. Slavnostně bylo otevřeno ve středu 25. října. Investorem akce je zřizovatel gymnázia, Kraj Vysočina. Stavba hřiště trvala asi čtyři měsíce.

25.10.2017

Vysoká se připravuje na lyžařskou sezonu

Vysoká – Lyžařský areál Vysoká na Havlíčkobrodsku se chystá na zimní sezonu. Před jejím zahájením ožil čilým ruchem. Kácí se stromy, upravuje terén a připravuje se vše potřebné pro co největší pohodlí návštěvníků. Jedním z problémů, se kterými se areál potýká, je nedostatek vody.

24.10.2017

Hubbr pořádá workshop na prevenci rakoviny

Havlíčkův Brod – Kampaň s názvem Sahám si na ně každý měsíc upozorní na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat v brodském centru Hubbr. V úterý 7. listopadu tu ve spolupráci s neziskovou organizací Loono.cz proběhne workshop, který účastníkům poradí, jak se správně a pravidelně vyšetřovat.

24.10.2017

Akce nabídla pohled do světa nevidomých

Havlíčkův Brod - Jak se žije lidem, kteří mají problémy se zrakem? O tom se mohli přesvědčit v úterý 24. října dopoledne i odpoledne návštěvníci budovy AZ Centra v Havlíčkově Brodě. V prostorách Senior Pointu se konal Den otevřených dveří Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých pobočky Havlíčkův Brod.

24.10.2017

Hledá se poslanec, značka základní škola stačí

Sněmovna i díky Pirátům omládla. Přibylo žen a lidí bez titulu, jásá po volbách do Poslanecké sněmovny jeden celostátní deník. Tak teď, co si myslet. Pokud v této zemi chcete pracovat například v sociálních službách, což je práce mimochodem mizerně placená, náročná fyzicky a psychicky musíte mít vysokou školu.

24.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodsko - Ve středu 25. října pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

24.10.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Havlíčkobrodsko /FOTOGALERIE/ - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O svůj úlovek se s námi podělila i Jana Kafková ze Sobíňova. Na snímku jsou dvojčátka Johanka a Stelinka.

24.10.2017

V dílně se naučí vyrábět čelenky

Havlíčkův Brod – Netradiční dílna, zaměřená na lehce extravagantní módní doplňky, se otevře ve středu v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

24.10.2017

Na Dušičky se otevře kostel svatého Víta v Zahrádce

Havlíčkův Brod – V čase Dušiček se lidem opět otevře kostel svatého Víta v zaniklé obci Zahrádka na Ledečsku. V sobotu 28. října tu návštěvníky čeká mše svatá, koncert lyrické hudby nebo komentovaná prohlídka kostela.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT