VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

7.8.2018

Obce se snaží s vodou šetřit, v Leštině je už situace kritická

Havlíčkobrodsko - I přes vytrvalá vedra, která sužují Česko v posledních týdnech, nenařizuje většina vesnic v okrese Havlíčkův Brod zákazy zalévání. Namísto toho doporučují obce zachytávat dešťovou vodu a tu pak využívat při zalévání. Avšak při tak nízké frekvenci dešťových přeháněk ztrácí toto doporučení význam.

7.8.2018

Dětí v havlíčkobrodské porodnici přibývá, rodí se víc chlapci

Havlíčkův Brod – Letní měsíce letos přinášejí bohatou „nadílku“ nejen na úrazových ambulancích brodské nemocnice, ale i na porodnici.

6.8.2018

Problémy co nás pálí: Brod pořádá veřejné fórum

Havlíčkův Brod – Desatero problémů, které nás pálí. To bude řešit takzvané Veřejné fórum, které svolává město Havlíčkův Brod na 12. září.

6.8.2018

Dobrá je pro řidiče rizikovým místem

Dobrá u Přibyslavi - Velký pozor by si měli dát v těchto dnech řidiči při průjezdu obcí Dobrá u Přibyslavi a to ve všech směrech. V současné době se zde provádějí hned dvě stavby najednou.

5.8.2018

V Havlíčkově Brodě se už začalo bruslit

Havlíčkův Brod - Přesto že venku panují tropická horka, existuje v Havlíčkově Brodě místo, kde si návštěvník rád obleče svetr. Tím místem je brodský zimní stadion. 

5.8.2018

Kniha o konci 2. světové války byla vyprodaná, muzeum zajistilo dotisk

Havlíčkův Brod - Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod opět nabízí publikaci pod názvem Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku. „Po velkém úspěchu, kdy se kniha v počtu 1200 kusů rozprodala za několik měsíců, přicházíme s dotiskem dalších 1000 kusů,“ říká autor publikace a ředitel Muzea Vysočiny Michal Kamp.

4.8.2018

Na vyhořelou sklárnu v Přibyslavi vyhlásili sbírku

Přibyslav – Milionové škody napáchal požár, který letos 25. července večer zachvátil sklárnu rodiny Valnerových v Přibyslavi. V současné době se na vyhořelou sklárnu koná v Přibyslavi veřejná sbírka, kterou zorganizovala majitelka cukrárny Fontána Alena Jouklová.

3.8.2018

V Brodě už bezpečně chladí led na stadionu s minimem čpavku

Havlíčkův Brod – Zmodernizovat technologii chlazení ledové plochy na zimním stadionu nechalo město Havlíčkův Brod. „Hlavním přínosem nového zařízení je výrazné snížení rizika spojeného s užíváním nebezpečného čpavku, a to zhruba o 90 procent,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. 

3.8.2018

V České Bělé si připomínají 100 let od vzniku Československa

Česká Bělá – Úřad městyse Česká Bělá zve na výstavu s názvem 100 let od vzniku Československa a 60 let od okupace Československa. Výstava se koná v malém sále v kulturním domě.

3.8.2018

Je sucho. Houby nerostou, švestky ničí exotický parazit

Havlíčkobrodsko – Vleklé nekončící sucho a tropická horka trápí houbaře i zahrádkáře. Houbám se nedaří, zahrádkářům ničí úrodu exotičtí parazité, kteří se u nás dřív nevyskytovali. Rostou, nebo nerostou? Řeč je samozřejmě o houbách.

2.8.2018

Přibyslavi se daří díky skládce a lesům, dluhy nejsou problém

Přibyslav – Rozpočet Přibyslavi je finančně stabilní. "Že městské pokladně zbývá splatit jen 10 milionů z dluhů, kterými jsme se zatížili při rekonstrukci školy, považuji za úspěch," říká starosta města Martin Kamarád (ODS). Městu se daří hlavně díky provozování vlastní skládky a hospodářské činnosti

2.8.2018

Ždírec nedal dohromady kandidátku do komunálních voleb, hrozí mu nucená správa

Ždírec – Kandidátní listinu do podzimních komunálních voleb se nepodařilo sestavit v obci Ždírec u Pohledu na Havlíčkobrodsku. Obci tak hrozí nucená správa, v nejhorším případě i ztráta samostatnosti a sloučení s městem Havlíčkův Brod.

1.8.2018

Tropy Vysočinu neopustí. Mírně se ochladí až od pondělí

Vysočina - Za poslední dny meteorologové na Vysočině naměřili nejvyšší teplotu v Libicích nad Dobravou na Havlíčkobrodsku. Bylo to přesně 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty a slunečno bude na Vysočině převládat až do konce tohoto týdne.

1.8.2018

Záchranku v Ledči čeká stěhování do nových prostor

Ledeč nad Sázavou – Do nových prostor by se mělo stěhovat výjezdové stanoviště záchranky v Ledči. To původní v budově zdravotního střediska je už zastaralé. Kraj Vysočina chce zdravotnickou záchrannou službu stěhovat do nových a hlavně vlastních prostor.

1.8.2018

Vepříkov oslaví v pátek vítězství v krajském kole Vesnice roku

Vepříkov – Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v pátek 3. srpna navštíví obec Vepříkov, která získala titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2018.

1.8.2018

Centrum duševního zdraví otevřeli v Brodě. Je první na Vysočině

Havlíčkův Brod - Jedno z pěti pilotních Center duševního zdraví se prvního srpna otevřelo v Havlíčkově Brodě. Společný tým zaměstnanců FOKUSU Vysočina a zdravotnických pracovníků Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod zde během osmnácti měsíců poskytne péči minimálně 135 lidem s duševním onemocněním a jejich blízkým.

1.8.2018

Je horko, nemocnicím na Vysočině přibývá pacientů

Vysočina - Současná velká horka nikomu příliš neprospívají, ale nejohroženější skupinou jsou bezesporu důchodci, případně malé děti. Přibývá počet kolapsových stavů, zhoršují se stavy dlouhodoběji nemocných.

1.8.2018

Mrzkovický kukuřičný mlýn bude brzy v České televizi

Světlá nad Sázavou – Populární pořad České televize Toulavá kamera přinese v pátek 3. srpna ve svém superspeciálu nazvaném Za rodinným stříbrem reportáž o jediném kukuřičném mlýnu na našem území. Tím mlýnem je kukuřičný mlýn Mrzkovice rodiny Kolářových, a že je opravdovým rodinným stříbrem, to potvrzuje fakt, že výrobu produktů z kukuřice úspěšně zajišťuje již šestá generace Kolářových.

1.8.2018

Rybám v horku chybí kyslík, musí se i předčasně lovit

Vysočina – Dlouhotrvající sucho a horko dělají vrásky rybářům. Většina vodních ploch na Vysočině má totiž kvůli nízkým průtokům nedostatek vody. Stávající extrémní teploty navíc způsobují její rychlé odpařování, takže laicky řečeno mizí voda z nádrží spodem i vrchem. Ryby pak mají nedostatek kyslíku a hynou.

1.8.2018

Veřejná doprava Vysočiny dostává reálné obrysy

Jihlava – Rada kraje rozhodla o způsobu, jakým budou odbavováni cestující v chystaném systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Hejtman také prozradil, že se jednání s městy blíží k závěru.

31.7.2018

Štáflova paleta v Brodě má už číslo 27

Havlíčkův Brod - Až do 13. srpna si mohou návštěvníci Krajské knihovny Vysočiny v prvním patře prohlédnout výstavu děl mladých výtvarníků Štáflova paleta. Jak prozradil jeden z organizátorů akce Štěpán Podešť (na snímku), jedná se o akci s nejdelší tradicí na Havlíčkobrodsku.

31.7.2018

Údaje o přítomnosti úředníků mizí z webů měst

Vysočina – Lidé chystající se kontaktovat radnici nebo kraj byli zvyklí dívat se na internet, jestli je daný úředník v práci. Kraj Vysočina od půlky července tuto informaci skrývá a některá města tuto praxi následují.

31.7.2018

Je poslední den, kdy lze odevzdat kandidátní listiny

Vysočina - Vrcholí přípravy stran a uskupení na komunální volby. Na úřadech mají plné ruce práce.

30.7.2018

Brodská Galerie pořádá pro děti výtvarné dílny

Havlíčkův Brod - Celkem tři prázdninové pondělky v měsíci mohou děti v Havlíčkově Brodě prožít jako malí výtvarníci. Havlíčkobrodská Galerie pro ně připravila tvořivý den spojený s výrobou originálních šperků a dekorací. Jak upřesnila za pořadatele Tereza Machovcová, jsou dílničky určeny dětem od šesti do dvanácti let.

30.7.2018

Horké dny se na návštěvnosti památek na Vysočině zatím negativně nepodepsaly

Vysočina – Dosavadní horké letní dny se na návštěvnosti památek, jak se zdá, nijak negativně nepodepsaly. „Báli jsme se, že horko bude hrát proti nám, ale naštěstí se to nepotvrdilo,“ shodují se správci hradů a zámků na Vysočině.

30.7.2018

Středověk na vlastní kůži zažili lidé o víkendu na hradě v Lipnici

Lipnice nad Sázavou - Spatřit na vlastní oči napínavý rytířský turnaj, setkat se s šlechtici, hradní posádkou, zjistit jak je to vlastně s tou opěvovanou rytířskou ctí nebo se podívat, jak probíhá takové dvoření urozené dámě, to vše o víkendu zažili návštěvníci hradu Lipnice nad Sázavou. Proběhl tam totiž ojedinělý experiment, jehož cílem je přiblížit lidem historii atraktivním a nevšedním způsobem. A tak hrad ožil středověkým životem, jehož scénář si psaly samy postavy.

28.7.2018

Nakonec vždy zvítězila láska k naší vlasti, říkají dobrodruzi

Havlíčkobrodsko - O tom, jaké dobrodružství může člověk zažít na takové bramboře, by mohli celé dny vyprávět Kateřina Kadlusová z Ledče nad Sázavou a její partner Fanda Nykl. Bramborou myslí svou věrnou motorku BMW R1150GS, která je až do nedávna spolehlivě doprovázela na dobrodružné cestě kolem světa. V jejím sedle strávili 560 dní v kuse, projeli 29 zemí v rámci Evropy, Asie a Ameriky, najeli 90 tisíc kilometrů a spálili při tom asi šest tisíc litrů benzínu.

27.7.2018

Zachraňovat životy pomůže nyní hasičům ve Ždírci defibrilátor

Ždírec nad Doubravou – Zachránit život lidem stiženým srdeční zástavou či jinými komplikacemi mohou nyní hasiči ve Ždírci. Město jim koupilo speciální resuscitační defibrilátor. Žádost vzešla přímo od hasičů.

27.7.2018

Sklárny, dílny nebo výtvarné ateliéry se opět otevřou lidem

Havlíčkův Brod – Přípravy na další ročník ojedinělé akce, která lidem umožní nahlédnout do tvůrčích prostor vysočinských výtvarníků a uměleckých řemeslníků, jsou v plném proudu. Akci s názvem Den otevřených ateliérů opět zaštiťuje brodské Muzeum Vysočiny. Akce proběhne ve dne 6. až 7. října.

27.7.2018

Středověk na vlastní kůži mohou lidé zažít o víkendu v Lipnici

Lipnice nad Sázavou – Spatřit na vlastní oči napínavý rytířský turnaj, setkat se s šlechtici, hradní posádkou, zjistit jak je to vlastně s tou opěvovanou rytířskou ctí nebo se podívat, jak probíhá takové dvoření urozené dámě, to vše mohou o víkendu zažít návštěvníci hradu Lipnice nad Sázavou. Proběhne tady totiž ojedinělý experiment, jehož cílem je přiblížit lidem historii atraktivním a nevšedním způsobem. A tak hrad ožije středověkým životem, jehož scénář si budou psát samy postavy.

26.7.2018

Další hudební megaakce bavila Vysočinu. Sázavafest nabídl i koncert Slavíka

Světlá nad Sázavou - Tisíce hudebních fanoušků v uplynulých dnech mířily do Světlé nad Sázavou, kde se odehrála další hudební megaakce celé Vysočiny. Sázavafest nabídl největší hvězdy tuzemské hudební scény, nechyběl ani Karel Gott.

26.7.2018

Děvčátko z babyboxu se jmenuje Veronika, po dceři tiskové mluvčí

Havlíčkův Brod – Babybox v havlíčkobrodské nemocnici opět zachránil další dětský život. „Ve čtvrtek 26. července v 10.40 byla do babyboxu vložena čerstvě narozená holčička s porodní váhou 2 600 gramů. Dle slov primářky dětského oddělení Magdaleny Chvílové-Weberové je v dobrém stavu,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

26.7.2018

Euroregion Dunaj- Vltava nejlépe umělecky vystihla studentka světelské Akademie

Světlá nad Sázavou – Evropský region Dunaj-Vltava nejlépe charakterizuje umělecké dílo nazvané Křídla v kreativním pojetí studentky Adély Čapkové ze světelské Akademie. Rozhodla o tom porota mezinárodní středoškolské soutěže, jejímž cílem bylo vybrat nejvhodnější návrh na cenu pro nejlepší vesnici euroregionu.

25.7.2018

Někteří školáci využívají prázdniny k doučování

Havlíčkův Brod – Letní prázdniny jsou pro většinu školáků symbolem volna a zábavy, řada z nich je ale využívá také k tomu, aby dohnala to, co v průběhu školního roku nestihla, nebo to, co jim dělá problémy. O letní doučování je mezi školáky stále větší zájem, a to i v Havlíčkově Brodě, kde letní kurzy nabízí studijní centrum BASIC.

25.7.2018

Nevidomí s vodícími psy cvičili i v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Havlíčkův Brod se na začátku července proměnil v tréningové místo pro vodící psy nevidomých. S pomocí cvičitelů si nevidomí v městském provozu se svými psy opakovali různé dovednosti a povely nezbytné pro vodění. Do města se sjelo 15 majitelů vodících psů, kteří v rámci soustředění, pořádaného nadačním fondem Mathilda, na Vysočině trávili celý týden.

25.7.2018

Cyklisté vyrazili na spanilou jízdu Tour de aleje

Havlíčkobrodsko - Desítky milovníků sportu a přírody v červenci přilákal druhý ročník benefiční cyklojízdy a závodu Tour de aleje pořádaných spolkem Arnika.

25.7.2018

V Bezděkově se čile sportuje, chystá se nohejbalový turnaj

Bezděkov – V plném proudu je takzvané Bezděkovské léto, které se koná ve stejnojmenné obci na Chotěbořsku.

24.7.2018

Na nebi nad Brodem se už týden vznášejí plachtaři

Havlíčkův Brod – Celý týden letiště v Havlíčkově Brodě hostí účastníky tradiční soutěže Plachtařský pohár Vysočiny 2018. Jedná se v pořadí už o šestý ročník.

24.7.2018

Nejdelší zatmění Měsíce ve 21. století bude už v pátek

Havlíčkův Brod – Astronomický klub Pelhřimov ve spolupráci a Aeroklubem Havlíčkův Brod zvou na společné pozorování, zaměřené na zatmění Měsíce, viditelné planety a blízký vesmír.

23.7.2018

Student zmapoval podobu Zahrádky před zatopením

Ledeč nad Sázavou – Existenci obce Zahrádka na Ledečsku před více než čtyřiceti lety doslova vymazala vodní nádrž Švihov, která dnes zásobuje pitnou vodou téměř celou středočeskou oblast včetně Prahy. Na místě původní obce s necelou tisícovkou obyvatel, ve které byly dva mlýny, četnická stanice, čtyři hostince, zdravotní středisko a dokonce i zimní stadion, dnes zbyla jediná stavba. Kostel svatého Víta, který unikl nařízené demolici jen díky nálezu vzácných nástěnných maleb. Podoba městečka před demolicí až do této doby nebyla zachycena. 

23.7.2018

Na úrazových ambulancích ošetří lékaři v létě denně stovky pacientů

Vysočina – Až stovku pacientů denně ošetří v létě lékařské pohotovosti na Vysočině. U dospělých se většinou jedná o sportovní úrazy a dopravní nehody. Následují průjmy a zažívací potíže spojené s grilováním či alergie. U dětí vedou pády z trampolíny nebo poranění ostrými předměty. Napilno mají i záchranáři. Za měsíc absolvují stovky výjezdů.

23.7.2018

Kniha o konci druhé světové války na Havlíčkobrodsku se dočkala dotisku

Havlíčkův Brod- Kniha Konec druhé světové války na Havlíčkobrodsku vyšla v novém, aktualizovaném dotisku. Ten samotný prošel několika změnami, dotýkající se především autorské roviny. „Asi největší novinkou, co se nám podařila, je objevení Otto Frause, fotografa a havlíčkobrodského rodáka, tudíž tedy objasnění původu u spousty snímků,“ objasňuje Michal Kamp, autor této knihy.

23.7.2018

Při dvou nehodách se na Havlíčkobrodsku zranilo osm lidí

Havlíčkobrodsko - Zraněním sedmi osob skončila nedělní odpolední dopravní nehoda osobního vozidla a dodávky na komunikaci u Jitkova na Havlíčkobrodsku. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů.

23.7.2018

Zázračná voda nepoteče v Pohledu ani při letošní pouti

Pohled- Pramen u Svaté Anny v Pohledu letošní rok opět nepoteče. Návštěvníci, směrující k tomuto poutnímu místu si tak na své opět nepřijdou.

22.7.2018

Děti zvládnou tábor i bez mobilu

Vysočina – Na dětských táborech jsou nejčastěji mobilní telefony dovolené jen v omezené míře. Podle odborníků není však na škodu dítě na týden od veškeré elektroniky zcela odtrhnout.

21.7.2018

Tradiční pohledská pouť nabídne zábavy i výstavu

Pohled – Hned několik zajímavých kulturních akcí naplánovala na příští víkend obec Pohled. Koná se zde totiž v době od 27. do 29. července tradiční velká pouť u Svaté Anny.

21.7.2018

V brodské galerii finišují opravy. O prázdninách se ale neotevře

Havlíčkův Brod - V prostorách Galerie výtvarných umění v Havlíčkově Brodě momentálně finišují stavební práce. Prochází totiž již od dvanáctého února rekonstrukcemi, po jejichž dokončení by se měl zlepšit hlavně návštěvnický komfort.

21.7.2018

Klíště si pacient může odstranit sám, vzkazují lékaři

Vysočina – Vyndat parazita z kůže sám nebo to nechat odborníkům? Klíště dokážete odstranit sami. Lékaře k tomu nepotřebujete, vzkazují pacientům zdravotníci z nemocnice v Novém Městě na Moravě. Podle havlíčkobrodské nemocnice by měl pacient zvážit sám, zda k lékaři půjde nebo ne.

21.7.2018

Bývalého ministra Krčála ve vedení ČSSD nahradil Joukl

Vysočina – Dvacet dní. Tak dlouho byl Petr Krčál (ČSSD) ministrem práce a sociálních věcí. Rezignoval kvůli skandálu s opsanou bakalářskou prací. Nyní skončil i na pozici krajského šéfa ČSSD na Vysočině, kde ho nahradil Libor Joukl.

20.7.2018

Cena brambor se možná bude lehce zvyšovat

Olešná - Díky velkému suchu ve značné části Evropy je možné, že se ceny brambor budou zvyšovat. Spolu s tím by ale měla jít nahoru i kvalita brambor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT