VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

21.2.2018

Promítání filmu Milada bude s komentářem o událostech února 1948

Havlíčkův Brod – Únorové události roku 1948 připomene nedělní promítání filmu Milada v brodském Městském divadle a kině Ostrov. Projekci doplní přednáška profesora havlíčkobrodského gymnázia Libora Tomana a následná diskuse s návštěvníky.

20.2.2018

Základní škola Nuselská zvala rodiče i budoucí žáky na návštěvu

Havlíčkův Brod – Zaujmout rodiče i budoucí žáky. To byl hlavní cíl akce Den otevřených dveří, který naplánovala na úterý 20. února Základní škola Nuselská Havlíčkův Brod.

20.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z Mateřské školy Přibyslav

Havlíčkobrodsko - Ve středu 21. února najdete v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

20.2.2018

V Okrouhlici roste protihluková stěna. Kvůli rekonstrukci železnice

Okrouhlice – Do Okrouhlice se zase vrátily semafory. Tentokrát je důvodem stavba protihlukové stěny, která je součástí rekonstrukce železniční tratě za více než 396 milionů korun. Modernizace se dočká i nástupiště v Perknově.

19.2.2018

Sílící mrazy se přesunuly na východ Vysočiny

Vysočina – Sílící únorové ranní mrazy se na prahu osmého kalendářního týdne přesunuly také na východ Vysočiny. V pondělí 19. února hlásila největší mráz Bystřice nad Pernštejnem, kde meteorologové naměřili minus 15,3 stupně Celsia. Ve Velkém Meziříčí bylo minus 14,4 stupně.

17.2.2018

Vznik okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě a její historie

Havlíčkův Brod /SERIÁL - JAK SME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Neocenitelným pramenem poznání okolností vzniku a stoleté tradice historie Okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě jsou výroční zprávy o činnosti zdejší nemocnice, které k jejímu patnáctiletí začal v roce 1912 vydávat MUDr. František Zahradnický, rytíř řádu Františka Josefa II., primář a operátor nemocnice - jak zněl jeho tehdejší titul - a pilně v tom pokračoval až do svého odchodu do Prahy v roce 1930.

17.2.2018

V dubnu se začne s úpravami Smetanova náměstí. Trhy zůstanou

Havlíčkův Brod – Současná podoba Smetanova náměstí se již brzy změní. V dubnu odstartuje druhá fáze plánované revitalizace, která náměstí promění v relaxační zónu s vodními prvky a řadou odpočinkových míst. Někteří obyvatelé Havlíčkova Brodu se v souvislosti s úpravami obávali, že přijdou o oblíbené trhy. Město chce ale tržnici v modernější podobě zachovat. Během rekonstrukce se pouze na čas přemístí do horní části náměstí.

16.2.2018

V Brodě zemřel spisovatel a literární kritik Jaroslav Med

Havlíčkův Brod - Ve věku 85 let ve středu 14. února v Havlíčkově Brodě zemřel český spisovatel, literární kritik a historik Jaroslav Med. O smutné událsoti informovali pořadatelé Podzimního knižního veletrhu, jehož byl Jaroslav Med dlouholetým návštěvníkem, porotcem a příznivcem.

16.2.2018

Ostrov objevů, univerzita pro batolata. To bylo tématem přednášky

Havlíčkův Brod – Jak batolata objevují svět, ostrov objevů. To byl název odborné přednášky, kterou připravilo formou hry na páteční dopoledne pro rodiče a děti Mateřské centrum Zvoneček v Havlíčkově Brodě. Malí i velcí se při ní pořádně vyřádili. Mateřské centrum sídlí na Rubešově náměstí v Havlíčkově Brodě.

16.2.2018

Světelští mohou vybrat sochu anděla do parku

Světlá nad Sázavou – Výstava prací studentů světelské Akademie je v těchto dnech k vidění ve vestibulu Městského úřadu Světlá nad Sázavou. Studenti tentokrát navrhovali sochu anděla do zdejšího zámeckého parku. Obyvatelé Světlé mohou v anketě hlasovat pro svého favorita.

16.2.2018

OBRAZEM: Školu ovládly chutě a vůně Španělska

Havlíčkův Brod – V rytmu španělské kuchyně ve čtvrtek ožila brodská Obchodní akademie a Hotelová škola. Konal se zde projektový Den mezinárodní kuchyně, tentokrát věnovaný Španělsku. Škola se zaměřila nejenom na věhlasné španělské gastronomické lahůdky, ale také na španělskou kulturu, historii či zeměpis. Na akci zavítal i sám španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Íbañez-Martín.

15.2.2018

Čekání v Kotlině dětem zkrátí dětský koutek

Havlíčkův Brod – Ve sportovním areálu Kotlina vznikl nový koutek pro děti. Moderně zařízená místnost se sociálním zázemím je určena dětem v doprovodu dospělých. Nový prostor jim může zpříjemnit čekání na autobus po kurzech plavání nebo při hokejových trénincích.

15.2.2018

Vladivojsko vystoupí v pátek v Chotěboři

Chotěboř – Kapela Vladivojsko v čele s charismatickou zpěvačkou Vladivojnou se představí v pátek 16. února v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

15.2.2018

OBRAZEM: Studenti z Chotěboře cestují v rámci stáží po celé Evropě

Chotěboř – Výměnné pobyty, sbírání zkušeností v zahraničí, stáže v celosvětově známých firmách – to vše může do budoucna nabídnout svým žákům chotěbořská střední škola.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Nemocnici Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodsko – V pátek 16. února pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Obec Víska na Chotěbořsku

Víska /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Víska (německy Wiska) je obec v okrese Havlíčkův Brod v Kraji Vysočina. Žije zde 185 obyvatel. Obcí protéká Novoveský potok, který je levostranným přítokem řeky Doubravy.

15.2.2018

Střecha kostela v České Bělé se dočká opravy

Česká Bělá – Střecha kostela v České Bělé se dočká opravy díky štědrosti dárců. V pořadí již desátou jubilejní výstavu betlémů, pořádala farnost v České Bělé. Podle tamního faráře Rudolfa Zahálky účast byla největší, jakou kdy farnost zažila.

14.2.2018

Tři zlata? Ne, Nepokojová chce zůstat u hokeje

Jihlava – Tahle minivýprava byla hodně silná, zbytku republiky vytřela zrak. Rychlobruslaři z Vysočiny potvrdili skvělou výkonnost a posbírali řadu medailí. Nad jiné pak čněla Nikol Nepokojová, která vybojovala tři zlata a jedno stříbro.

14.2.2018

Domov ve Věži získal zdarma sociální automobil

Věž - Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali zástupci sociálního zařízení Domov ve Věži na Havlíčkobrodsku. Předání se uskutečnilo díky poděbradské reklamní agentuře Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. 

14.2.2018

OBRAZEM: Ve Ždírci se staví nový pečovatelský dům

Ždírec nad Doubravou - Stavbu nového domu s pečovatelskou službou zahájili loni ve Ždírci nad Doubravou. V domě budou i byty k pronájmu a nové lékařské ordinace.

14.2.2018

O významných osobnostech Světlé rozhodnou lidé v anketě

Světlá nad Sázavou – V rámci letošního stého výročí vzniku republiky světelská radnice vyhlásila veřejnou anketu s názvem Osobnost Světelska. Prostřednictvím ankety chce město ocenit osobnosti, které jsou pro region významní.

14.2.2018

V boji o Rákosníčkovo hřiště Brod zatím vede

Havlíčkův Brod – Virtuální bitva o další Rákosníčkovo hřiště na Vysočině je v plném proudu. Havlíčkův Brod získal skupinu houževnatých fanoušků a daří se mu držet se na prvním místě. Hned za ním se v závěsu drží Pelhřimov. Hlasování pokračuje až do 28. února.

14.2.2018

Muzeum vzdá poctu slavnému rodákovi Štáflovi, umělci který miloval Brod

Havlíčkův Brod – Poctu všestranně nadanému umělci, velkému patriotovi a jednomu z nejvýznamnějších brodských rodáků Otakaru Štáflovi se letos rozhodlo složit zdejší Muzeum Vysočiny. Štáflovo dílo i život připomene připravovaná výstava v muzeu a také zmodernizovaná expozice ve Štáflově baště. V těchto dnech si zároveň připomínáme výročí jeho tragické smrti. Před 73 lety byl jeho pražský ateliér zasažen bombou spojeneckých letadel a malíř i s manželkou Vlastou zahynul.

14.2.2018

V Brodě začala dlouho očekávaná obnova parku Budoucnost

Havlíčkův Brod – V Havlíčkově Brodě odstartovala dlouho očekávaná obnova parku Budoucnost. V první etapě se začalo odstraněním zhruba šedesáti starých, nemocných a poškozených stromů. Další čtyři stovky stromů projdou odbornou arboristickou péčí.

13.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Přibyslav

Havlíčkobrodsko - Ve středu 14. února najdete v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

13.2.2018

Na Havlíčkobrodsku se objevil případ tuberkulózy

Havlíčkův Brod – Případ tuberkulózy se vyskytl nedávno v Havlíčkově Brodě. Nemoc se objevila u agenturního zaměstnance, dělníka z Futaby. Podnik ve spolupráci s lékaři a hygieniky už přijal příslušná opatření.

12.2.2018

Sokolovna na Lipnici má šanci na lepší budoucnost

Lipnice nad Sázavou – Šanci projít výraznou proměnou k lepšímu má sokolovna v Lipnici nad Sázavou. Rodina ze Švýcarska se rozhodla podporovat sportovní vyžití v Lipnici a hodlá do těchto aktivit investovat 1,5 milionu korun. Ovšem za přísných podmínek. V současné době probíhá jednání mezi obcí Lipnice a Českou obcí sokolskou o převodu majetku.

12.2.2018

Dopravní nehoda Kamenné Lhoty se neobešla bez zranění

Kamenná Lhota – Dopravní nehoda na silnici u Kamenné Lhoty na Havlíčkobrodsku zaměstnala v sobotu 10. února hasiče ze stanice Ledeč nad Sázavou. Při havárii osobního automobilu se zranil řidič, který musel být převezen do nemocnice.

10.2.2018

Těžký osud mladé rodiny zaujal veřejnost. Přispěla jim na bezbariérový

Čachotín – Světlo naděje v těžkém osudu svitlo rodině Městeckých z Čachotína. Do jejího života v roce 2015 krutě zasáhla nemoc Aleše. Tehdy třicetiletému otci tří malých dětí náhle praskla deformovaná céva v mozku. Přestože mu lékaři nedávali moc šancí na přežití, po měsíci v umělém spánku se probudil. Od té doby je však upoutaný na lůžko a vozík, a bez pomoci své ženy Kateřiny, se neobejde.

9.2.2018

Brodská galerie se na půl roku uzavřela. Čekají ji opravy

Havlíčkův Brod – Nedávno ukončená výstava nizozemské barokní malby byla na delší dobu poslední výstavou, kterou mohli shlédnout návštěvníci brodské Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Galerie se počínaje 5. únorem uzavřela z důvodu nutných oprav. Ty potrvají až do července letošního roku. Lepších podmínek a zázemí se dočkají nejenom exponáty, ale i samotní návštěvníci.

9.2.2018

Svými hlasy mohou lidé pro Brod získat nové hřiště

Havlíčkův Brod – Společnost Lidl v únoru odstartovala hlasování o dalších deset Rákosníčkových hřišť.

8.2.2018

OBRAZEM: Zpěváčci se utkali v Brodě v okresní soutěži

Havlíčkův Brod - Asi osm desítek žáků základních uměleckých škol z okresu Havlíčkův Brod soutěžilo ve čtvrtek v sále Základní umělecké školy J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě v sólovém a komorním zpěvu.

8.2.2018

Ve Ždírci přibydou ordinace, zájem je hlavně o zubaře

Ždírec nad Doubravou – Stavbu nového domu s pečovatelskou službou zahájili loni ve Ždírci nad Doubravou. V domě budou i byty k pronájmu a nové lékařské ordinace. Dům bude stát v ulici U Pikulky, dokončen by měl být letos na podzim. Město už nyní nabízí nové ordinace k pronájmu. Největší zájem je o zubaře.

8.2.2018

Koupaliště v Brodě prochází rekonstrukcí

Havlíčkův Brod – Na zemi leží několik centimetrů sněhu, ale letní koupaliště v Havlíčkově Brodě se chystá na novou sezonu, ovšem ve zcela nové podobě.

8.2.2018

Ždírec chce odpady třídit na vysoké úrovni

Ždírec nad Doubravou – Velkou pozornost věnuje hospodaření s odpadem město Ždírec nad Doubravou. Nakoupilo desítky kusů kontejnerů na plast a nabízí je obyvatelům města k zapůjčení zdarma. Snahou je zvýšit kvalitu třídění odpadů a snižovat jeho ukládání na skládce.

8.2.2018

Studenti mohli změřit, jaká je radioaktivita lidského těla

Havlíčkův Brod – Jak zajistit dostatek energie pro sedm miliard obyvatel Země, jaké zdroje jsou k dispozici a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Právě tyto otázky byly mimo jiné tématem besedy s názvem Energie – budoucnost lidstva na Střední zdravotnické škole v Havlíčkově Brodě. O energetice v ekonomických, ekologických, sociálních a geopolitických souvislostech si se studenty přijel povídat Jiří Tyc z jaderné elektrárny Temelín.

7.2.2018

Amylon získal titul Česká chuťovka za puding bez lepku

Přibyslav – Ocenění Česká chuťovka získala v loňském roce na podzim akciová společnost Amylon v Ronově nad Sázavou na Přibyslavsku za sérii bezlepkových pudingů.

7.2.2018

Co je to SEO? Napoví seminář v Hubbru

Havlíčkův Brod – Brodské coworkingové centrum Hubbr zve na další zajímavou přednášku.

7.2.2018

Masky do průvodu jsou ještě volné

Havlíčkův Brod – Mateřské centrum Zvoneček stále nabízí volná místa v nedělním masopustním průvodu.

7.2.2018

Dobrá zpráva pro lyžaře. V pátek se začne lyžovat na Vysoké

Vysoká – Ve skiareálu Vysoká u Havlíčkova Brodu se vše připravuje na zahájení provozu. Sněhová děla běží naplno a na konci týdne se milovníci zimních sportů dočkají prvního lyžování.

7.2.2018

Systém MHD se lidem nelíbí. V březnu přibudou nové spoje

Havlíčkův Brod – Necelé dva měsíce v Havlíčkově Brodě funguje nový systém městské hromadné dopravy. Zatímco některým cestujícím systém páteřních linek a na ně navazujících spojů vyhovuje, dalším, zejména starším lidem časté přestupování jízdu komplikuje. Počínaje březnem by proto mělo dojít k další úpravě spojů.

6.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Přibyslav

Havlíčkobrodsko - Ve středu 7. února najdete v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

6.2.2018

Stromy na Kalinově nábřeží v Brodě upravují arboristé

Havlíčkův Brod – Zvuky motorových pil se rozléhají na Kalinově nábřeží v Havlíčkově Brodě. Skupina arboristů z Brna tady provádí revitalizaci stromů podél stezky k Bille, a v okolním parčíku.

5.2.2018

Kraj se Světlou přispějí na opravu zámku a kostela svatého Václava

Světlá nad Sázavou - Dalších oprav se v letošním roce dočkají dvě významné památky Světlé nad Sázavou. Kostel svatého Václava a zdejší zámek. Obě památky na potřebnou rekonstrukci získají dotační prostředky od Kraje Vysočina. Podmínkou je ale desetiprocentní finanční spoluúčast města Světlá nad Sázavou. Tu světelští zastupitelé schválili na svém lednovém zasedání.

5.2.2018

Mateřské centrum Zvoneček se chystá na masopust

Havlíčkův Brod - Do výroby masopustních čepic z krepového papíru a čtvrtek, se pustily hned v pondělí maminky a děti v Mateřském centru Zvoneček v Havlíčkově Brodě.

4.2.2018

Pro šerpu si maturanti v Brodě došli po červeném koberci

Havlíčkův Brod - Maturitní plesovou sezonu v Havlíčkově Brodě ukončil v pátek večer ples studentů brodského gymnázia. O předtančení před slavnostím nástupem se postaral mimo jiné i havlíčkobrodský aerobikový klub BM Fitness.

4.2.2018

Cyklostezka už je v plném provozu

Havlíčkův Brod – Již více než dva měsíce slouží pěším i cyklistům cyklostezka podél silnice I/38 v Havlíčkově Brode. Jedná se o cyklostezku se smíšeným provozem, která měří zhruba kilometr.

4.2.2018

Sobíňov: Cesta je pěkná, jen místy bláto

Sobíňov – Více než dvě stovky turistů se vydaly na výlet krajinou pod Železnými horami. V obci Sobíňov se v sobotu konal již 24 ročník turistického pochodu zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka.

3.2.2018

Řešit problémy ohrožených rodin pomohou lokální síťaři

Havlíčkobrodsko – Právo na dětství. Tak se nazývá projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, který je zacílen na podporu ohroženým dětem a jejich rodinám. Jeho hlavní náplní je spolupráce v oblasti pomoci ohroženým dětem a jejich rodinám na území Světelska a Chotěbořska.

3.2.2018

V Jeřišně budou v sobotu létat šipky

Jeřišno – Na sobotu 3. února je v Jeřišně naplánovaný tradiční Boj o jeřišskou šipku. Turnaj v šipkách začíná v jedenáct hodin v tamním kulturním domě. Hrát se bude 501DO.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT