VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

8.2.2018

Koupaliště v Brodě prochází rekonstrukcí

Havlíčkův Brod – Na zemi leží několik centimetrů sněhu, ale letní koupaliště v Havlíčkově Brodě se chystá na novou sezonu, ovšem ve zcela nové podobě.

8.2.2018

Ždírec chce odpady třídit na vysoké úrovni

Ždírec nad Doubravou – Velkou pozornost věnuje hospodaření s odpadem město Ždírec nad Doubravou. Nakoupilo desítky kusů kontejnerů na plast a nabízí je obyvatelům města k zapůjčení zdarma. Snahou je zvýšit kvalitu třídění odpadů a snižovat jeho ukládání na skládce.

8.2.2018

Studenti mohli změřit, jaká je radioaktivita lidského těla

Havlíčkův Brod – Jak zajistit dostatek energie pro sedm miliard obyvatel Země, jaké zdroje jsou k dispozici a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Právě tyto otázky byly mimo jiné tématem besedy s názvem Energie – budoucnost lidstva na Střední zdravotnické škole v Havlíčkově Brodě. O energetice v ekonomických, ekologických, sociálních a geopolitických souvislostech si se studenty přijel povídat Jiří Tyc z jaderné elektrárny Temelín.

7.2.2018

Amylon získal titul Česká chuťovka za puding bez lepku

Přibyslav – Ocenění Česká chuťovka získala v loňském roce na podzim akciová společnost Amylon v Ronově nad Sázavou na Přibyslavsku za sérii bezlepkových pudingů.

7.2.2018

Co je to SEO? Napoví seminář v Hubbru

Havlíčkův Brod – Brodské coworkingové centrum Hubbr zve na další zajímavou přednášku.

7.2.2018

Masky do průvodu jsou ještě volné

Havlíčkův Brod – Mateřské centrum Zvoneček stále nabízí volná místa v nedělním masopustním průvodu.

7.2.2018

Dobrá zpráva pro lyžaře. V pátek se začne lyžovat na Vysoké

Vysoká – Ve skiareálu Vysoká u Havlíčkova Brodu se vše připravuje na zahájení provozu. Sněhová děla běží naplno a na konci týdne se milovníci zimních sportů dočkají prvního lyžování.

7.2.2018

Systém MHD se lidem nelíbí. V březnu přibudou nové spoje

Havlíčkův Brod – Necelé dva měsíce v Havlíčkově Brodě funguje nový systém městské hromadné dopravy. Zatímco některým cestujícím systém páteřních linek a na ně navazujících spojů vyhovuje, dalším, zejména starším lidem časté přestupování jízdu komplikuje. Počínaje březnem by proto mělo dojít k další úpravě spojů.

6.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Přibyslav

Havlíčkobrodsko - Ve středu 7. února najdete v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

6.2.2018

Stromy na Kalinově nábřeží v Brodě upravují arboristé

Havlíčkův Brod – Zvuky motorových pil se rozléhají na Kalinově nábřeží v Havlíčkově Brodě. Skupina arboristů z Brna tady provádí revitalizaci stromů podél stezky k Bille, a v okolním parčíku.

5.2.2018

Kraj se Světlou přispějí na opravu zámku a kostela svatého Václava

Světlá nad Sázavou - Dalších oprav se v letošním roce dočkají dvě významné památky Světlé nad Sázavou. Kostel svatého Václava a zdejší zámek. Obě památky na potřebnou rekonstrukci získají dotační prostředky od Kraje Vysočina. Podmínkou je ale desetiprocentní finanční spoluúčast města Světlá nad Sázavou. Tu světelští zastupitelé schválili na svém lednovém zasedání.

5.2.2018

Mateřské centrum Zvoneček se chystá na masopust

Havlíčkův Brod - Do výroby masopustních čepic z krepového papíru a čtvrtek, se pustily hned v pondělí maminky a děti v Mateřském centru Zvoneček v Havlíčkově Brodě.

4.2.2018

Pro šerpu si maturanti v Brodě došli po červeném koberci

Havlíčkův Brod - Maturitní plesovou sezonu v Havlíčkově Brodě ukončil v pátek večer ples studentů brodského gymnázia. O předtančení před slavnostím nástupem se postaral mimo jiné i havlíčkobrodský aerobikový klub BM Fitness.

4.2.2018

Cyklostezka už je v plném provozu

Havlíčkův Brod – Již více než dva měsíce slouží pěším i cyklistům cyklostezka podél silnice I/38 v Havlíčkově Brode. Jedná se o cyklostezku se smíšeným provozem, která měří zhruba kilometr.

4.2.2018

Sobíňov: Cesta je pěkná, jen místy bláto

Sobíňov – Více než dvě stovky turistů se vydaly na výlet krajinou pod Železnými horami. V obci Sobíňov se v sobotu konal již 24 ročník turistického pochodu zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka.

3.2.2018

Řešit problémy ohrožených rodin pomohou lokální síťaři

Havlíčkobrodsko – Právo na dětství. Tak se nazývá projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, který je zacílen na podporu ohroženým dětem a jejich rodinám. Jeho hlavní náplní je spolupráce v oblasti pomoci ohroženým dětem a jejich rodinám na území Světelska a Chotěbořska.

3.2.2018

V Jeřišně budou v sobotu létat šipky

Jeřišno – Na sobotu 3. února je v Jeřišně naplánovaný tradiční Boj o jeřišskou šipku. Turnaj v šipkách začíná v jedenáct hodin v tamním kulturním domě. Hrát se bude 501DO.

3.2.2018

Jak jsme žili - Akademie ve Světlé nad Sázavou

Světlá nad Sázavou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Vznik původní sklářské školy ve Světlé nad Sázavou byl úzce spojen s výstavbou nového sklářského závodu ve Světlé na konci 60. let minulého století. Projekt tehdejšího učiliště byl na svou dobu velkolepý. Zahrnoval školu, prostornou jídelnu, dobře vybavenou tělocvičnu, domov mládeže i ubytovnu pro vyučence. 

2.2.2018

Zápisy do Univerzity volného času začínají už brzy

Havlíčkův Brod – Už v úterý 6. února a ve středu 7. února startuje v Havlíčkově Brodě zápis do letního semestru Univerzity volného času.

2.2.2018

Brodská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv

Havlíčkův Brod - Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních nemocnice Havlíčkův Brod platí od 3. února 2018 až do odvolání.

2.2.2018

Na některých místech Vysočiny sníh ze všech chodníků odklízet nestíhají

Vysočina – Přestože v těchto dnech Vysočinu kalamita nezasáhla a na většině místech sníh už dokonce téměř slezl, mají města jasný plán zimní údržby, který každoročně, případně podle potřeby, aktualizují.

2.2.2018

Obec Ždírec šetřila na čističku přes dvanáct let

Ždírec – Více než dvanáct let šetřila svoji pokladnu obec Ždírec na Havlíčkobrodsku. Utahování opasků se vyplatilo v době, kdy se vesnice musela pustit do stavby drahé kanalizace a čistírny odpadních vod.

1.2.2018

Malým technikům hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou

Golčův Jeníkov – Kroužek technicky zdatných dětí Sedmička sídlil v Jeníkově v prostorách patřících městu. Nakonec dostal výpověď. Činnost kroužku zaštiťoval nadační fond Aktivní ženy. Jenže se ukázalo, že fond prochází vnitřní krizí a za pronajaté prostory nebyl řádně placený nájem.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme akademii ve Světlé

Havlíčkobrodsko - V pátek 2. února pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

1.2.2018

Regionem se proženou masopustní taškařice

Havlíčkobrodsko – Do regionu opět míří masopustní průvody. Svátek, který se kdysi slavil jako poslední příležitost nevázaně se pobavit před obdobím půstu, se s oblibou udržuje dodnes. V regionu mohou lidé na masopustní průvody vyrazit do Štoků, Lučice, Okrouhličky nebo do Havlíčkova Brodu.

31.1.2018

Silnici z Přibyslavi do Ronova čeká rekonstrukce

Přibyslav – Obrnit se trpělivostí budou muset zřejmě už na jaře řidiči na trase z Přibyslavi do Žďáru nad Sázavou. Ředitelství silnic a dálnic ČR, divize Jihlava chystá opravu silnice I/19 ve směru Přibyslav – Ronov nad Sázavou. Práce budou probíhat po etapách.

31.1.2018

Potravin pro chudé přibývá, ale náklady na distribuci rostou

Ledeč nad Sázavou - S nárůstem množství potravin, které Potravinová banka v Ledči nad Sázavou přijímá, je také spojen růst provozních nákladů, zvyšují se náklady na distribuci potravin potřebným.

30.1.2018

Kino čekají změny. Nová fasáda nebo zázemí pro herce

Chotěboř – Již z kraje nového roku město rozjíždí investiční akce. Jednou z prvních by měla být rekonstrukce fasády chotěbořského kina a v návaznosti na to i vybudování zázemí pro účinkující a přístavba jeviště.

30.1.2018

Výtěžek z dobročinného plesu podpoří opravu varhan

Chotěboř – Pobavit se a ještě podpořit dobrou věc, to vše mohou lidé zažít na čtvrtém Dobročinném plese, který se koná již tuto sobotu od 19 hodin v chotěbořské sokolovně. Akce s podtitulem Volání hlubin účastníkům slibuje skvělou hudbu, výborné občerstvení i bohatou tombolu.

30.1.2018

Nejkrásnější hasičky Česka a Slovenska nafotily kalendář

Česká Bělá – Druhou nejkrásnější hasičkou Česka a Slovenska pro rok 2017 se stala osmnáctiletá Lucie Léblová z SDH Česká Bělá. Studentka Střední zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě se nyní objevila také v kalendáři Hasička & Hasič MELANGE 2018. Ten již sedmým rokem fotí vítězky soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko a vítězové Hasiče roku před objektivem fotografa Jana Tůmy.

30.1.2018

V Brodě přibude zřejmě už brzy další supermarket

Havlíčkův Brod - Dlouho ležel ladem zanedbaný a opuštěný pozemek vedle silnice z centra Havlíčkova Brodu směrem na Jihlavu za železničním mostem. Ale od léta loňského roku se tady čile staví.

30.1.2018

Umučený farář Havelka bude mít na Lipnici pomník

Lipnice nad Sázavou – Pomník faráři Janu Havelkovi, vlastenci, který zemřel v roce 1942 v nemocnici v tehdejším německém Brodě nyní Havlíčkově Brodě na následky mučení gestapem, by měl stát v jeho rodné obci Lipnice nad Sázavou. S návrhem na stavbu pomníku přišel místní spolek Lipničáci.

30.1.2018

Nejméně registrovaných partnerství je na Vysočině

Praha, Vysočina – Krajem, kde bylo uzavřeno nejméně registrovaných partnerství stejnopohlavních párů, je Vysočina. V České republice je možno tento svazek uzavírat od července 2006. Na Vysočině od toho okamžiku do konce roku 2017 registrované partnerství uzavřelo 46 párů.

30.1.2018

Nádraží se dočkají oprav. Vyvolených ale není mnoho

Vysočina - Čilý stavební ruch mohou letos očekávat cestující na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě. Stavební práce ale zaznamenají cestující vlaky i v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku na trati mezi Jihlavou a Jindřichovým Hradcem nebo v Bransouzích na trati mezi Jihlavou a Třebíčí.

29.1.2018

V Borové se bouří proti státní byrokracii, podepisují petici

Havlíčkova Borová – Obce jsou přetěžované nesmyslnou byrokracií. Více než 150 obyvatel Havlíčkovy Borové podepsalo zatím petici na ochranu místní samosprávy. Jedná se o celorepublikovou petiční akci Akademie samospráv společně se Sdružením místních samospráv a senátorem Ivo Valentou.

29.1.2018

Respirační onemocnění jsou na sezonním maximu, v kraji je chřipka typu B

Vysočina – Ve čtvrtém kalendářním týdnu se na Vysočinu přiblížila chřipková epidemie. Nemocnost v kraji se sice nadále drží pod prahem epidemie a zůstává pod republikovým průměrem. Na druhé straně právě v minulém týdnu vystoupal počet akutních respiračních onemocnění na sezonní maximum, když na Vysočině a přibylo potvrzených případů pravé chřipky.

29.1.2018

Sympatie většiny voličů na Havlíčkobrodsku získal Miloš Zeman

Havlíčkobrodsko – Výsledky prezidentských voleb na Havlíčkobrodsku potvrdily vítězství současného prezidenta Miloše Zemana. V čele státu ho chtělo vidět 56,11 procent voličů.

27.1.2018

Volební komise na Havlíčkobrodsku mají sečteno. V okrese zvítězil Miloš Zeman

Havlíčkobrodsko - Voliči v okrese Havlíčkův Brod si za svého prezidenta opět zvolili Miloše Zemana. Lístek se jménem současného prezidenta do urny vhodilo 56,11 procent voličů.

27.1.2018

První hlasy jsou sečteny na Brodsku a Přibyslavsku. Je to 50:50

Havlíčkobrodsko - Půl hodiny po uzavření volebních místností jsou známy první výsledky. Na Havlíčkobrodsku se jako první objevily výsledky ze sedmého volebního okrsku Havlíčkova Brodu - Vršovic. Tady voliči za prezidenta zvolili Miloše Zemana.

27.1.2018

Jak jsme žili v Ledči nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou /SERIÁL "JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU"/ - V krásném Posázaví, uprostřed krabatiny Českomoravské vrchoviny, rozložilo se po obou březích Sázavy město Ledeč nad Sázavou. Až do reorganizace územního členění státu v roce 1960 okresní město. Nyní, s přibližně pěti tisíci obyvateli, třetí největší město havlíčkobrodského okresu. 

26.1.2018

Mladí voliči chtějí důstojného státníka. Vadí jim lži na internetu

Havlíčkobrodsko – Ke svým prvním prezidentským volbám vyrazili i čerstvě plnoletí voliči. Mnozí politiku sledují alespoň okrajově a rozhodně jim není lhostejné, kdo bude stát v čele státu po dobu příštích pěti let.

26.1.2018

OBRAZEM: Voliči zamířili i do mateřské školy

Havlíčkův Brod - K volební urně lidé zamířili také do budovy mateřské školy v Zahradnického ulici. V prvním kole zde voliči jako vítěze vybrali Jiřího Drahoše. Pro jeho volbu bylo 34 procent oprávněných voličů. Současný prezident Miloš Zeman zde potom získal přízeň více než 30-ti procent voličů.

26.1.2018

OBRAZEM: Zájem o volbu prezidenta byl v nemocnici rekordní

Havlíčkův Brod – Rekordní zájem o volbu prezidenta zažívá havlíčkobrodská nemocnice. Hlas svému kandidátovi tu chtěly dát desítky pacientů z různých oddělení. Volební průkaz si zajistili i dva lékaři, kteří kvůli službě nemohou nemocnici opustit. Zástupci okrskové volební komise v pátek zájemce obešli s přenosnou volební urnou.

26.1.2018

Začalo druhé kolo voleb. Mnozí stále váhají

Havlíčkobrodsko - S úderem druhé hodiny odpolední se na Havlíčkobrodsku otevřely hasičské zbrojnice, vodárny, hospůdky, hotely i mateřské školky. Lidé do nich proudí s jediným cílem. Podpořit volbu svého kandidáta na prezidenta České republiky. Sčítání hlasů začne v sobotu po druhé hodině, kdy hlasování skončí. Výsledky budou známy do sobotního večera.

26.1.2018

Dobrý anděl přijal z Brodska 15 nových žádostí o pomoc

Havlíčkobrodsko – I na Havlíčkobrodsku jsou bohužel rodiny, kde jeden z členů onemocněl rakovinou. Boj s touto nemocí je extrémně náročný nejenom na psychiku, ale také na rodinný rozpočet. Rodinám, které náklady související s léčbou stěží zvládají, ale současně pomáhá také cela řada dárců. Mnoho z nich eviduje nadace Dobrý anděl. Z Havlíčkobrodska se na tuto nadaci v loňském roce obrátilo 15 rodin.

26.1.2018

Premiérové představení v Brodě uvedl Lukáš Hejlík

Havlíčkův Brod – Krajská knihovna Vysočiny má za sebou další povedené představení z cyklu scénického čtení LiSTOVáNí. Návštěvníkům se tentokrát představil román francouzské autorky Anny Gavaldy s názvem A taková to byla láska. Premiérové představení v Brodě zahájil zakladatel projektu LiSTOVáNí herec Lukáš Hejlík.

26.1.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Ledeč nad Sázavou

Havlíčkobrodsko - V pátek 26. ledna pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

25.1.2018

Obchodní akademie a Hotelová škola otevřely dveře budoucím studentům

Havlíčkův Brod – V pořadí již druhý Den otevřených dveří uspořádala ve čtvrtek 25. ledna Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod.

25.1.2018

Žižkovo Pole: Volba Zemana je protest

Žižkovo Pole – Obec Žižkovo Pole má něco přes 300 obyvatel. V prvním kole prezidentských voleb šlo k volební urně 214 lidí. Miloš Zeman získal 92 hlasů a Jiří Drahoš 54. Uprostřed návsi na plakátovací ploše visí pozvánka na taneční zábavu, staré plakáty z podzimních voleb do Poslanecké sněmovny a nabídka pracovních míst v mlékárně v Hesově, ale žádné obří plakáty s tvářemi obou rivalů.

25.1.2018

Pro Kateřinu lidé nasbírali přes sto tisíc

Havlíčkův Brod – Důvod k oslavě mají všichni příznivci kostela svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Na transparentním účtu sbírky, která si dala za cíl památku zachránit, přistálo více než sto tisíc korun. Za peníze od dárců se Kateřina může těšit na generální opravu střechy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT