VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

17.4.2018

Světelský zámek získal Zlatý erb za nejlepší turistickou prezentaci

Světlá nad Sázavou – V celostátním kole soutěže Zlatý erb, která každoročně oceňuje nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, zabodoval také světelský zámek. Zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj získal za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

16.4.2018

Na přibyslavský Pyrocar se hlásí stovky požárních aut

Přibyslav - Jubilejní pátá přehlídka požárních automobilů se bude konat pod názvem Pyrocar 2018 na letišti v Přibyslavi ve dnech 17. a 18. srpna. Což je ale v době, kdy se ve městě uskuteční dvě náročné stavební akce. Za prvé to bude výstavba kanalizace a čističky v Dobré a Keřkově, za druhé rekonstrukce silnice I/19. Pořadatelé se tedy obávají komplikací v dopravě.

16.4.2018

Klára Samková má besedu v Chotěboři

Chotěboř – Právnička Klára Samková navštíví v pondělí 16. dubna v 17 hodin Chotěboř. V knihovně Ignáta Herrmanna bude mít přednášku na téma islám a islámské právo ve srovnání s českým právním systémem. Akci pořádá Cekus Chotěboř. Přednášky Kláry Samkové organizuje spolek Éra žen.

15.4.2018

OBRAZEM: Skautské odpoledne pro postižené děti

Havlíčkův Brod - Zábavné odpoledne s podtitulem Pomáháme druhým, uspořádalo v sobotu od 14 hodin skautské středsiko Bobříci ve spolupráci s Oblastní charitou Havlíčkův Brod.

15.4.2018

OBRAZEM: Prvňáčci v Chotěboři skládali svoji velkou zkoušku dospělosti

Chotěboř – Zápisy do první třídy pro rok 2018 a 2019 se konaly v pátek 13. dubna odpoledne ve dvou základních školách Buttulova a Smetanova v Chotěboři.

14.4.2018

Jak jsme žili - Základní škola V Sadech Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod - Základní škola V Sadech v Havlíčkově Brodě existuje osmdesát let. Již od roku 1919 byla v tehdejším Německém Brodě problémem přeplněnost a špatné hygienické podmínky ve stávajících školních budovách města, proto radní intenzivně jednali o postavení nové školní budovy a zřízení samostatné chlapecké a dívčí obecné školy.

14.4.2018

Prý jsem moc stydlivá, říká vítězka ceny Křesadlo 2018 Veronika Křikavová

Havlíčkův Brod – Studentka Vysoké školy Polytechnické v Jihlavě, které rodiče říkali, že se na dobrovolnickou práci nehodí, protože je moc stydlivá. Tak to je Veronika Křikavová z Bílku u Chotěboře, vítězka letošního ročníku Křesadlo 2018.

14.4.2018

V Chotěboři budou hrát pro Aleše, výtěžek půjde na konto ochrnutého otce

Chotěboř - Velkou benefiční akci chystá na konec dubna městská příspěvková organizace CEKUS Chotěboř. Kulturní odpoledne s názvem Hrajeme pro Aleše je charitativní akcí, jejímž účelem je pomoci rodině v nesnázích a přispět tak na dobrou věc.

13.4.2018

Přibyslav čeká nejhorší dopravní omezení v historii

Přibyslav – Nejméně na půl roku dopravních komplikací se budou muset připravit řidiči u Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Odehrají se tady hned dvě náročné stavební akce. Oprava silnice I/19, do toho Přibyslav chystá stavbu kanalizace a čističky.

13.4.2018

Výstava Zahrada již za dva týdny

Havlíčkův Brod - Astronomické jaro je tu sice již tři týdny, ale na zahrádkách to zatím není moc znát. I proto se zahrádkáři těší na poslední dubnový víkend, kdy se v Havlíčkově Brodě již po dvacáté páté otevřou brány výstavy ZAHRADA.

13.4.2018

Předčítali jména obětí holokaustu

Havlíčkův Brod - Již potřetí se na náměstí v Havlíčkově Brodě vzpomínalo na oběti nacistické perzekuce.

12.4.2018

Chotěboř: Opilec z autobusu skončil v nemocnici

Chotěboř – Vézt v autobuse opilce, není pro řidiče žádný med. Zbavit se ho a vyvést ho ven, už vůbec ne. Proto není divu, že se nedávno řidič linkového autobusu na trase Chotěboř, Nová Ves, obrátil o pomoc dokonce na chotěbořskou městskou policii.

12.4.2018

Brodští skauti pořádají benefici na pomoc dětem

Havlíčkův Brod – Osvojit si skautské dovednosti, zasoutěžit si, navštívit skautskou kavárnu nebo fotokoutek a přispět na dobrou věc, to vše mohou lidé zažít v sobotu v havlíčkobrodském Skaut klubu v Horní ulici.

11.4.2018

Začala modernizace úseku silnice mezi Světlou a Ledčí

Světlá nad Sázavou – Kraj Vysočina zahájil modernizaci silnice II/150 v úseku mezi obcemi Leštinka a Pavlíkov na Havlíčkobrodsku. Plánované úpravy spočívají v napřímení trasy o délce 1,457 kilometru. Kraj chce tak odstranit nevyhovující parametry silnice v lesním úseku.

11.4.2018

OBRAZEM: Z Frankfurtu si Bomma přivezla cenu Design Plus

Světlá nad Sázavou – Prestiž českého skla již několik let zvyšuje také sklářská značka Bomma ze Světlé nad Sázavou. Nejnovější ocenění si nedávno přivezla z největšího světového veletrhu osvětlení a technologie budov Light + building, který se konal na konci března ve Frankfurtu nad Mohanem. Cena Design Plus je známá pro svou vysokou úroveň i dlouhou tradici. Mezi 39-ti oceněnými je letos i Bomma.

10.4.2018

Nejhorší silnice v Kraji Vysočina vede kolem Golčova Jeníkova

Havlíčkobrodsko - Těmto úsekům se raději vyhněte. Dopravně bezpečnostní projekt Automapa Allianz přináší seznam nových rizikových českých silnic. V Kraji Vysočina se v takzvané TOP 10 umístily hned tři silnice. Nejhorší je úsek u Golčova Jeníkova.

10.4.2018

Knoflíky pro štěstí pomohou lidem v krizi

Havlíčkův Brod - V týdnu od 16. do 20. dubna bude možné v ulicích Havlíčkova Brodu potkat dobrovolníkyv oranžových tričkách s logem Centra J. J. Pestalozziho.

9.4.2018

Stavbu cyklostezek u Ždírce provází nekonečná smůla

Ždírec nad Doubravou – Nekonečná smůla provází snahy města Ždírec nad Doubravou zprovoznit tři nové cyklostezky. Ve dvou případech jsou ve hře ochránci přírody, ve třetím případě je to soudní spor.

9.4.2018

Piráti posílají do senátních voleb na Chrudimsku Romana Šemíka

Havlíčkobrodsko - Primární volby na pozici Pirátského senátorského kandidáta ve volebním obvodu číslo 44 na území Chrudimska a Havlíčkobrodska vyhrál Ing. Roman Šemík. Uspěl již v prvním kole volby, jelikož získal nadpoloviční většinu hlasů a porazil tak protikandidáta RNDr. Emanuela Žďárského CSc.

9.4.2018

Jak jsme žili v Československu, první světová válka a baráková kolonie

Za první světové války byla v Německém Brodě založena baráková kolonie pro uprchlíky z okrajových částí Rakouska-Uherska z oblastí válečných operací.

9.4.2018

Čápi se na komín v Leštině vrátili první dubnový pátek

Leština u Světlé – I když měli několikadenní zpoždění, přilétli. Od pátku 6. dubna jsou na komíně bývalého podniku Čemolen v Leštině u Světlé opět čápi.

7.4.2018

Spolek v brodské nemocnici otevírá poradnu Mezi stromy

Havlíčkův Brod – Podle průzkumu veřejného mínění by si téměř 80 procent lidí přálo zemřít doma. Stejné množství lidí přitom tuto možnost nemá a své poslední chvíle tráví v institucích, jako je nemocnice. Vytvořit kvalitní podmínky pro pacienty v konečném stádiu nemoci dlouhodobě usiluje Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy.

6.4.2018

Česko budou poprvé uklízet také mladí hasiči z Buřenic

Buřenice – Mladí hasiči z Buřenic se v sobotu 7. dubna hned po poledni pustí do úklidu přírody v okolí vsi, a pak i v samotné obci. Stane se tak v rámci úklidové kampaně Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

6.4.2018

Kaple v Simtanech je kulturní památkou. I díky vzácným freskám

Pohled – Označení kulturní památka se dostalo kapli v Simtanech u Pohledu na Havlíčkobrodsku. Dlouho nikdo netušil, že tato na první pohled nenápadná stavba skrývá pod vnitřními omítkami cenné malby.

6.4.2018

Kdy skončí Jágr a co nám doma neřekli? Studenti soutěžili o nejlepší vystoupení

Havlíčkův Brod – Že není tak úplně snadné postavit se před publikum, zaujmout ho svou řečí a ještě pohotově reagovat na všetečné otázky posluchačů, o tom se v pátek přesvědčili studenti středních škol z Vysočiny, kteří se utkali v krajském kole týmové soutěže Prezentiáda.

6.4.2018

Dukla Jihlava podpoří darem nemocnice

Vysočina - Každá z pěti nemocnic Kraje Vysočina dostane od Dukly Jihlava finanční dar ve výši 12 tisíc korun. Vedení klubu tak rozdělí polovinu výtěžku z únorové aukce alternativních dresů. Druhá část výdělku z prodeje bíle laděných dresů, ve kterých hráči A týmu odehráli domácí zápas proti Vítkovicím a pět venkovních duelů, zůstává klubu.

6.4.2018

Smetanovo náměstí v Havlíčkově Brodě mění podobu

Havlíčkův Brod – Na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě právě startuje druhá fáze plánované revitalizace.

6.4.2018

Mladé kuchařské talenty se předvedly v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Mladí kuchaři nejen z Vysočiny, ale i ze slovenské Nitry nebo z francouzské Remeše včera změřili své síly a kreativitu v gastronomické soutěži Kuchař Vysočiny Junior 2018 open.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme barákovou kolonii v Brodě

Havlíčkobrodsko – V pátek 6. dubna pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

Přibyslav: Nová mobilní aplikace přečká bez úhony i řádění živlů

Přibyslav – Novou mobilní aplikaci pro chytré telefony Česká obec spouští město Přibyslav. Cílem je zlepšit jak komunikaci mezi občany a městem, tak hlavně zajistit informovanost v době živelných katastrof. Pro uživatele bude aplikace zdarma, radnice za ni zaplatí jen osm tisíc korun ročně.

5.4.2018

V celostátní soutěži mladí brodští stavbaři druzí.

Havlíčkův Brod - V Praze na Fakultě stavební ČVUT se uskutečnil 23. ročník soutěže „Rozpočtujeme s Callidou“ v kategorii středních škol.

4.4.2018

Základní škola V Sadech otevřela dveře

Havlíčkův Brod - Den otevřených dveří uspořádala ve středu 4. dubna základní škola V Sadech v Havlíčkově Brodě. Jak informovala ředitelka školy Milena Honsová, je kapacita školy 800 dětí, nyní ji navštěvuje 733 žáků. 

4.4.2018

Dráhy znovu lákají do půjčoven kol na nádražích

Vysočina – O Velikonocích začala sezona pro drážní půjčovny kol, které umožňují vypůjčení kola na pěti místech Vysočiny. Půjčovny kol Českých drah (ČD) ve stanicích v Novém Městě na Moravě, Telči, Světlé nad Sázavou, v Třebíči a Žďáru nad Sázavou budou otevřené do 31. října.

3.4.2018

Rybník v Herlifech se dočká odbahnění i rekonstrukce

Havlíčkův Brod – Na dně Rýdlovského rybníka v Herlifech u Havlíčkova Brodu se nyní namísto ryb prohánějí bagry. Specializovaná firma rybník v letošním roce odbahní a následovat bude i jeho rozsáhlá rekonstrukce. 

3.4.2018

Chřipková epidemie vystavila účet. Nepřežilo jedenáct lidí

Vysočina – Třiadvacet závažných případů onemocnění, z nichž 11 skončilo úmrtím. Takový účet vystavila letošní chřipková sezona na Vysočině. Nezvykle dlouhá epidemie je definitivně minulostí, nemocnost se vrátila na hodnoty z druhé poloviny listopadu, kdy každoročně akutních respiračních onemocnění začíná přibývat.

3.4.2018

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly

Vysočina – Desítky tisíc včelařů v Česku mají obavy. Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat umístění jejich úlů. Cílem má být údajně snadnější kontakt mezi zemědělci a včelaři například v době postřiků, které mohou být včelám nebezpečné. Včelaři se ale spíš než chemie, obávají krádeží a vandalů.

3.4.2018

Výstava Zahrada proběhne v Havlíčkově Brodě po pětadvacáté

O posledním dubnovém víkendu zaplní prostory havlíčkobrodského kulturního domu (KD) Ostrov a jeho okolí po pětadvacáté tradiční výstava Zahrada, jedna z největší akcí svého druhu nejen na Vysočině, kterou pořádá havlíčkobrodská firma GEONOVA, s. r. o. Zájemci mohou expozice na výstavišti navštívit od pátku 27. do neděle 29. dubna.

3.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z Mateřské školy Nuselská

Havlíčkův Brod - Ve středu 4. dubna najdete v Havlíčkobrodském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

3.4.2018

Poplatky za odpady se zdají některým majitelům popelnic nespravedlivé

Ždírec nad Doubravou – Jak často by se měl vyvážet komunální odpad? Co všechno se započítává do nákladů za svoz odpadu? O tom nedávno diskutovali s radnicí obyvatelé Ždírce nad Doubravou. Zajímá je i to, proč poplatky za odpad jsou tak vysoké a co se do nich počítá.

2.4.2018

Charitativní bazar pomáhal opuštěným kočkám

Havlíčkův Brod – V havlíčkobrodském klubu OKO na konci týdne proběhl první ročník charitativního bazárku, jehož výtěžek poputuje do kočičího útulku Mikeš HB v Havlíčkově Brodě.

2.4.2018

Ledečský hrad se poprvé v nové sezóně otevřel návštěvníkům

Ledeč nad Sázavou – Co mají společného Hoši od Bobří řeky, pohádka Anděl Páně, největší výstava plyšových medvídků v České republice nebo hodiny nevyčíslitelné hodnoty? Přece hrad Ledeč nad Sázavou. Návštěvníkům se opět otevřel 1. dubna.

2.4.2018

Policisté kontrolují, jestli jsou řidiči střízliví a zda mají auta v pořádku

Vysočina - Během prodlouženého velikonočního víkendu probíhají po celé Vysočině dopravně bezpečnostní akce. Ve Skřivánku, místní části Okrouhličky na Havlíčkobrodsku, to byla akce Řídím, piju nealko.

1.4.2018

OBRAZEM: Chotěbořské muzeum rozkvetlo jarní výstavou

Chotěboř – Každé roční období má svůj půvab, jaro však nad ně vyniká krásou i významem. Pro naše předky bylo časem znovuzrození, příroda se probouzela ze zimního spánku a zemědělský cyklus začínal nanovo. Jaké bylo jaro na vesnicích a jaké lidové tradice se v tomto období dodržovaly, to lidem přibližuje výstava chotěbořského muzea, která bude až do 2. září umístěna v prostorách zdejšího zámku.

1.4.2018

Lidé mohli opět ochutnat speciální Velikonoční ležák

Chotěboř – Na Zelený čtvrtek, kdy se má konzumovat něco zeleného, se každoročně těší i milovníci chmelových nápojů. Vědí totiž, že mají jedinečnou příležitost ochutnat Velikonoční ležák, připravovaný speciálně pro tento den. U konzumentů stále oblíbenější je například Velikonoční ležák, který již třetím rokem vyrábí pivovar Chotěboř. Lidé ho mohli ochutnat nejenom na Vysočině, ale také v Praze nebo v Brně.

31.3.2018

Velikonoční kapři budou, začala sezona jarních výlovů

Havlíčkobrodsko – Zátahem na šupináče v rybníku Pobočný u Ždírce nad Doubravou začala ve čtvrtek 29. března na Havlíčkobrodsku sezona tradičních velikonočních výlovů. Svátky jara mají totiž po léta kromě duchovní náplně i svou kulinářskou stránku, ke které ryby neodmyslitelně patří. Dříve to býval především kapr, který putoval na sváteční stoly. Napříč Havíčkobrodskem se loví rybníky soukromé i obecní. 

30.3.2018

OBRAZEM: Dějiny školství na Přibyslavsku

Přibyslav /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Nejstarší dějiny školství na Přibyslavsku jsou zachyceny v publikaci Chotěbořsko I – Školství roku 1910. Vydány měly být tři svazky, nakonec vyšel pouze první. Publikace se zabývá školstvím na území okresu Chotěboř, který tehdy kromě takzvaného soudního okresu Chotěboř tvořil také soudní okres Přibyslav.

29.3.2018

Charitativní bazar pomáhá opuštěným kočkám

Havlíčkův Brod – V havlíčkobrodském klubu OKO ve dnech 29. a 30. března probíhá první ročník charitativního bazárku, jehož výtěžek poputuje do kočičího útulku Mikeš HB v Havlíčkově Brodě. Lidé mohou kočičím klientům útulku pomoci tak, že si tu nakoupí něco pro radost. Oblečení, boty, knížky, dekorace nebo doplňky.

29.3.2018

Dvoutýdenní pochod lidem přiblíží svět autistů

Havlíčkův Brod – V pondělí 2. dubna v Havlíčkově Brodě odstartuje čtrnáctidenní Putování neboli Nahoru a dolů od města k městu, které si vzalo za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o autismu. Na konci téměř každého dne je ve vybraném městě naplánovaná beseda o životě autistů. Zájemci mají možnost debatovat na toto téma s přítomnými odborníky nebo s lidmi, kteří mají s autismem svou zkušenost.

29.3.2018

Čerstvé ryby i domácí sýry. Náměstí budou opět patřit farmářským trhům

Havlíčkobrodsko – Po dlouhém zimním spánku se do regionu opět vrací oblíbené farmářské trhy. O ty nepřijdou ani obyvatelé Havlíčkova Brodu, kteří si v sezoně zvykli nakupovat čerstvé a kvalitní lokální potraviny přímo na náměstí. První trhy se tu budou konat již 5. května.

28.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Ve čtvrtek představíme školu v Přibyslavi

Havlíčkobrodsko - Ve čtvrtek 29. března pokračuje v tištěném Havlíčkobrodském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT