VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

30.9.2017

Sedmičkové soutěže vyšly nejlépe České Bělé

Vepříkov – Soutěže, které se v sobotu 30. září uskutečnily ve Vepříkově na Havlíčkobrodsku, udělaly tečku za letošní sezonou požárního sportu.

30.9.2017

Ateliéry na Vysočině se návštěvníkům otevřou již posedmé

Vysočina – Již posedmé se na Vysočině uskuteční akce Dny otevřených ateliérů, která ve dnech 7. a 8. října nabídne návštěvníkům na Vysočině přes 160 zajímavých míst.

30.9.2017

Kotlíkové dotace zvýšily poptávku po ořechu 2. Je tak dražší

Vysočina – Letošní topná sezona odstartovala na Vysočině o několik dní dříve než v loňském roce. Například v Pelhřimově začali hřát lidem radiátory 11. září.

30.9.2017

Vodní prvky, lavičky nebo model města, taková bude tvář Smetanova náměstí

Havlíčkův Brod – V relaxační zónu s vodními prvky a odpočinkovými místy by se mělo proměnit brodské Smetanovo náměstí. Radnice ve středu představila veřejnosti návrh druhé etapy jeho revitalizace. Řešením prostorem druhé etapy je západní strana náměstí od Svatovojtěšské po Havlíčkovu ulici.

29.9.2017

V Přibyslavi mají motivovat ke třídění odpadů barevné tašky

Přibyslav – Výrazně zlepšit třídění odpadů chce město Přibyslav. Obyvatelům bude nabízet po vzoru jiných měst a obcí Kraje Vysočina barvené tašky na odpad.

28.9.2017

Dětský Svatováclavský den

Havlíčkův Brod - Jednou z mála kulturních akcí na Havlíčkobrodsku konaných 28. září, přesně na Den sv. Václava a Den české státnosti byl Svatováclavský den pro děti v parku Budoucnost.

28.9.2017

Kotlíkové dotace: Žadatele zajímá hlavně jak předběhnout konkurenci

Havlíčkův Brod – Skoro tři desítky zájemců z Havlíčkobrodska se zúčastnily odborného semináře na téma Kotlíkové dotace, aby se dozvěděly, jak zmodernizovat domácí vytápění s pomocí státních peněz.

28.9.2017

Opilý mladík ohrožoval rodiče

Světlá nad Sázavou - Alkohol mu zatemnil rozum a o přikázání z Bible cti otce svého a matku snad asi neslyšel.

27.9.2017

Exkluzivní právo těžby: Česku může hrozit kvůli firmě Diamo mezinárodní arbitráž

Havlíčkobrodsko - Státní podnik DIAMO by měl získat v ČR monopol na těžbu uranu. To navrhuje vládě ČR Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Podle právníka ale státu může hrozit mezinárodní arbitráž.

27.9.2017

Pacienti brodské nemocnice mohou využívat nový oční přístroj

Havlíčkův Brod – Nový oční laser začne od října sloužit pacientům havlíčkobrodské nemocnice. Půlmilionový finanční dar na nákup nového přístroje nemocnici poskytlo Město Havlíčkův Brod. Příspěvek schválilo brodské zastupitelstvo na posledním zasedání.

26.9.2017

90. výroční Husova sboru v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Před 90 lety, přesně v září 1927, byla dokončena stavba Husova sboru Církve československé v tehdejším Německém Brodě.

26.9.2017

Lukáš Pollert: Jednou bych si rád přečetl Bibli v originále

Chotěboř – Stal se olympijským vítězem na OH v Barceloně, stříbro si přivezl z Atlanty. Přesto však Lukáš Pollert (47), bývalý reprezentant v rychlostní kanoistice tvrdí, že to pro něj nic neznamená. Vrcholový sport definitivně pověsil na hřebík. Ojedinělý úkaz na české sportovní scéně pracuje v oboru, který vystudoval: je lékařem.

26.9.2017

OBRAZEM: Chotěbořský VVoktoberfest: atmosféra lepší než v Mnichově

Chotěboř – Pevnou tradici, kterou letos prověřilo i počasí, už, zdá se, má VVoktoberfest, který se již pošesté konal v chotěbořském kinocafé Velký Voči. I přes ne právě příjemný a chladný den bylo plno. Nechyběli ani návštěvníci v lehkých, téměř letních kostýmech. Slabých deset stupňů nad nulou podle všeho nikomu nevadilo.

26.9.2017

Ve Ždírci radnice za trvalý pobyt občanům zaplatí

Ždírec nad Doubravou – Ve městě tyto rodiny sice bydlí, ale nejsou zde trvale hlášené. Neplatí za služby, město kvůli nim přichází navíc o peníze na daních.

26.9.2017

„Spuštění třídicí linky se osvědčilo,“ hodnotí Jiří Holešák

Havlíčkův Brod - Před dvěma lety spustila společnost HBH odpady, s. r. o., v Havlíčkově Brodě nejmodernější třídicí linku na Vysočině, jejíž roční kapacita dosahuje 1200 tun při jednosměrném provozu. „V současnosti projde provozem 700 tun papíru a plastů měsíčně. Volné kapacity linky využívají některá města a firmy z Vysočiny,“ hodnotí dvouleté fungování provozu linky Jiří Holešák, který stál u zrodu společnosti.

26.9.2017

Květa Fialová svým pozitivním pohledem na svět bavila i lidi na Havlíčkobrodsku

Ve věku 88 let zemřela česká herečka Květa Fialová. Do srdcí diváků se nesmazatelně zapsala třeba rolí Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe, kněžny z Babičky nebo andělíčkářky Dragičové z filmu Partie krásného dragouna.

26.9.2017

V Chotěboři přibyly další kameny zmizelých

Chotěboř - Ve středu 20. září 2017 krátce po půl sedmé večer přijel do Chotěboře německý umělec Günter Demnig, aby zde uložil do chodníku před domem čp. 290 v ulici na Valech sedm nových kamenů zmizelých, takzvaných nových stolpersteinů.

26.9.2017

Svatého Václava děti oslaví i projížďkou na raftech

Havlíčkův Brod - Svatováclavský dětský den na svátek patrona české země tradičně připravují v Havlíčkově Brodě.

25.9.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Havlíčkobrodsko /FOTOGALERIE/ - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své skvělé úlovky se s námi podělila i čtenářka z Golčova Jeníkova.

25.9.2017

OBRAZEM: Tisící porod v brodské nemocnici: Marek Němec z Podmoklan

Havlíčkův Brod – Už tisící porod letošního roku zaznamenala nemocnice v Havlíčkově Brodě. „V neděli 24. září 2017 v 6:36 hodin se uskutečnil tisící porod v naší porodnici,“ oznámila mluvčí nemocnice Petra Černo.

25.9.2017

Most v Okrouhlici se uzavřel pro veškerou dopravu

Okrouhlice – Nejlepší bude pořídit si vrtulník nebo alespoň kanoe a jezdit po Sázavě, vtipkují řidiči na Havlíčkobrodsku. Minulý týden se pro veškerou dopravu uzavřel most v Okrouhlici. Uzavírka potrvá do 1. října.

25.9.2017

Prezentace lidem představí plánované úpravy Smetanova náměstí

Havlíčkův Brod – Město Havlíčkův Brod pořádá veřejnou besedu, kde lidem představí plánované úpravy Smetanova náměstí.

25.9.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Havlíčkobrodsko /FOTOGALERIE/ - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své úlovky se s námi podělila Michaela Kořínková ze Štoků. Svůj životní úlovek  - vatovec obrovsky s váhou okolo šesti kilogramů  - našel Lukáš Krajník z Podmoklan, a to přímo v místě svého bydliště. 

24.9.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Havlíčkobrodsko - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své úlovky se s námi podělila Lucie Netolická z Chotěboře. "Konečně jsme dočkali i my. Většina hub, které jsme dali do koše, jsou praváci," sdělila s úsměvem Lucie Netolická. 

23.9.2017

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Havlíčkobrodsko - Milí čtenáři, připravili jsme pro vás novinku. Budeme zveřejňovat vaše houbařské příspěvky. O své úlovky se s námi podělila Lenka Beránková z Okrouhlice na Havlíčkobrodsku. 

22.9.2017

Žáci světelské akademie se zaměří na půvab dřevěných hraček

Světlá nad Sázavou – Nostalgické vzpomínky na dobu dětství, vůně dřeva, bezstarostné chvíle věnované hrám a také kreativita. I to jsou důvody, pro které světelská akademie svým žákům připravila nové zaměření oboru Řezbářství. Budou se zde věnovat designu hraček z přírodních materiálů, především ze dřeva.

22.9.2017

Silnici u Ranska uzavřela demolice mostu

Ždírec nad Doubravou - Již od pondělí 14. srpna je pro veškerý provoz uzavřen úsek silnice I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Novým Ranskem. 

22.9.2017

V Havlíčkově Brodě si vyzkoušeli Den bez aut

Havlíčkův Brod – Auto je sice rychlejší než vlak nebo autobus, ale ty zase uvezou víc lidí. I takovou zkušenost si mohly odnést děti v rámci akcí Dne bez aut, které se ve čtvrtek a v pátek konaly v Havlíčkově Brodě.

21.9.2017

Sport v Havlíčkově Brodě dostane více dotačních peněz

Havlíčkův Brod – Budou tomu dva roky, co finanční výbor zbořil do té doby nepsaná pravidla přidělování dotací na sport a kulturu v našem městě. Ty do té doby přidělovali hokejovému klubu 100 procent žádaných dotací, vždy dopředu oproti jiným žádostem. A protože celková částka na všechny sportovní a kulturní spolky či akce nestačila, tak ty pak byly různě kráceny.

21.9.2017

Na cyklostezku čeká Chotěboř už léta

Chotěboř - Už několik let řeší město Chotěboř stavbu cyklostezky směrem na Bílek. Nemine snad měsíc, aby se na městský úřad v Chotěboři neobrátil někdo s dotazem, kdy už cyklostezka bude. Podle tajemníka městského úřadu Milana Linharta by město chtělo vybudovat cyklostezku na bývalé vojenské vlečce z Chotěboře do Bílku a už několikrát požádalo o bezúplatný převod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT