VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

27.6.2018

Řidiče čeká na Brodsku další prázdninová uzavírka

Havlíčkův Brod – Od pondělí 2. července čeká řidiče na Brodsku další dopravní omezení. Doprava se tentokrát zastaví na silnici II/150 mezi Havlíčkovým Brodem a Chlístovem. Úsek bude kvůli opravě mostu uzavřen až do konce letošního září.

27.6.2018

Lidé mohou s Motanicí uplést piknikovou deku. Pro Kateřinu

Havlíčkův Brod – Ženy ze spolku Motanice vyhlašují veselý projekt, do kterého se může zapojit každý nadšenec z pohodlí svého domova. „Háčkujeme a pleteme piknikovou deku pro Hudební piknik, který se bude konat u kostela svaté Kateřiny 8. září. Jestli máte přebytky vlny a čas, jste náš člověk,“ obrací se spolek na všechny příznivce.

27.6.2018

Stavba nové krajské knihovny uzavře parkoviště na Ostrově

Havlíčkův Brod – V červenci v Havlíčkově Brodě odstartuje dlouho očekávaná výstavba nové krajské knihovny, která návštěvníkům nabídne dvoupatrový čtenářský ráj s pohodlnými čítárnami i prostorem pro vzdělání a relaxaci.

26.6.2018

Elektřina má svoje muzeum v Brodě

Havlíčkův Brod - Historická a originální expozice muzea elektroenergetiky byla otevřena v úterý 26. června v Havlíčkově Brodě za účasti generálního ředitele společnosti ČEZ Distribuce Richarda Vidličky.

26.6.2018

Letní škola seniorů pomůže vyzrát na paměť i cvičení

Havlíčkobrodsko – Ve vybraných městech Vysočiny opět odstartovala Letní škola seniorů. Na Havlíčkobrodsku přednášky proběhnou v Havlíčkově Borové a ve Vilémově. Letošní ročník vzdělávacích programů se koná již po páté.

26.6.2018

Ukaž svou pomoc, vzkazují muzikanti z Brodu a sbírají peníze na dobrou věc

Havlíčkův Brod – To, že hudba může nejenom dělat radost, ale také pomáhat, dokazuje aktivita mladých havlíčkobrodských muzikantů, kteří společně založili neziskovou organizaci Show Your Help. Jejím smyslem je pomáhat tam, kde je to potřeba, a to právě díky hudbě, která je mocným zprostředkovatelem.

24.6.2018

První letní víkend patřil na zámku ve Světlé oslavám svatojánské noci

Pohleď/Světlá nad Sázavou - První letní víkend se v regionu nesl ve znamení oslav svatojánské noci. Její atmosféru si lidé mohli užít třeba v Michalově statku v Pohledi nebo na zámku ve Světlé nad Sázavou.

22.6.2018

Rekonstrukce Staré radnice získala v soutěži dvě ocenění

Havlíčkův Brod – Hned dvě ocenění sklidila rekonstrukce havlíčkobrodské Staré radnice v krajské soutěži Stavba Vysočiny. Pořadatelé ji ocenili titulem Stavba roku Kraje Vysočina 2017 za respekt k historickým hodnotám a zvládnutí řemeslného zpracování stavby. V hlasovací části soutěže si pak vysloužila i Cenu veřejnosti.

21.6.2018

Maminko, tatínku, dýchám. Spánek novorozenců ohlídají nové monitory dechu

Havlíčkův Brod, Pelhřimov - Nové monitory dechu získaly ve čtvrtek pro svoje dětské oddělení dvě nemocnice na Vysočině. Havlíčkův Brod a Pelhřimov. „Brodská nemocnice získala 29 monitorů dechu, které hlídají novorozence na porodnici i na stanici intermediární péče o novorozence před syndromem náhlého úmrtí. Nemocnice v Pelhřimově jich dostala 15,“ sdělila mluvčí obou nemocnic Petra Černo. 

21.6.2018

Zemřel herec a režisér František Švihlík

Jitkov – Ve středu 19. června zemřel po těžké nemoci v hospici v Chrudimi herec František Švihlík. Přes rok statečně bojoval s rakovinou. Narodil se sice v Praze v Horních Měcholupech, ale velkou část života prožil v malé obci Jitkov na Havlíčkobrodsku. Bylo mu 76 let.

21.6.2018

Řidičáky v Brodě: Od prázdnin budou bez vlastní fotografie

Havlíčkův Brod – Vyřizování řidičských průkazů teď bude jednodušší i v Havlíčkově Brodě. Pro vytvoření nového dokladu již lidé nebudou muset jezdit do místa trvalého bydliště, a také odpadne povinnost nosit si na úřad vlastní fotografii. V souvislosti se zavedením nového systému radnice avizuje krátkodobé omezení provozu na pracovištích evidence řidičů.

21.6.2018

Na světelském zámku děti potkají i Bílou paní

Světlá nad Sázavou – Pohádkovou svatojánskou noc mohou děti zažít na zámku ve Světlé nad Sázavou. Setkat se tu mohou s různými pohádkovými bytostmi, zažít různá dobrodružství a překvapení nebo si u zapáleného svatojánského ohně opéct buřty. Akce se koná v sobotu 23. června.

20.6.2018

Chotěboř slavila několik kulatin

Chotěboř - Městské oslavy v Chotěboři se letos konaly ve znamení dvou kulatin: chotěbořský fotbal slavil 100 let a dobrovolní hasiči 140 let.

20.6.2018

Vesnice roku je letos Vepříkov, bodovaly i ostatní obce z Vysočiny

Vepříkov, Vysočina - Obec Vepříkov na Havlíčkobrodsku se stala pro rok 2018 Vesnicí roku Kraje Vysočina. Malá obec se zhruba 350 obyvateli kousek od Chotěboře není v soutěži obcí žádným nováčkem. Ale ani ostatní obce z Kraje Vysočina neodešly ze soutěže s prázdnou.

20.6.2018

Města na Vysočině mají velké peníze v kapsách neplatičů

Vysočina – Poplatky za odpadky, nájemné nebo pokuty. Města na Vysočině se potýkají s neplatiči, kteří v součtu dluží desítky milionů korun.

19.6.2018

Cena medu by na Vysočině výrazně stoupat neměla

Havlíčkobrodsko – Jaký bude letos med, Bude ho dost a jaká bude cena? Spotřeba medu totiž v Česku roste. Podle statistiků v roce 2015 průměrný Čech spořádal kilogram medu. Přitom ještě v roce 1989 to bylo jen 400 gramů.

19.6.2018

OBRAZEM: Sázava má za sebou první ročník Brodění

Havlíčkův Brod – „Jsem Broďák, tak se Brodím,“ zpívala přibyslavská kapela Terasa v originální upoutávce k prvnímu ročníku akce Brodění. Ta proběhla v sobotu 16. června v Havlíčkově Brodě. Broďáci se výzvy ani zakalené řeky nezalekli a sešli se v hojném počtu u kostela svaté Kateřiny, kde zároveň probíhal kulturní program s názvem Kateřina žije.

19.6.2018

Suma za světelské sklárny startuje vysoko nad miliardou

Světlá nad Sázavou – Světelské sklárny společnosti Crystalite Bohemia jsou na prodej za částku výrazně převyšující miliardu korun. Mandát na prodej výrobního závodu získala poradenská společnost BDO Advisory. Kupce bude hledat zejména v zahraničí.

18.6.2018

OBRAZEM: V Brodě oslavili sto let házené

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodští mají za sebou pět dní oslav stého výročí házené v Havlíčkově Brodě. Během nich byl připraven program jak pro děti, tak pro dospělé.

17.6.2018

Havlíčkobrodsko má svůj první překážkový závod

Skuhrov - Ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu se v sobotu 16. června běžel první ročník překážkového závodu Monkey Race Skuhrov.

16.6.2018

Vězenkyně: Byly jsme skvělá parta a jsme rády za možnost vzdělávání

Světlá nad Sázavou – Slzy smíchu i dojetí. I takové bylo předávání výučních listů odsouzeným v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou.

16.6.2018

Z Vysočiny znělo převážně ano pro účast ČSSD ve vládě

Vysočina – Členové ČSSD schválili účast ve vládě Andreje Babiše tolerované KSČM. Pro účast v koaličním kabinetu se ve vnitrostranickém referendu vyslovilo 58,53 procenta členů, proti bylo 40,2 procenta a 1,27 procenta hlasů bylo neplatných. Největší podporu dostala vládní koalice na Vysočině. I když ne od všech sociálních demokratů.

15.6.2018

Děti z dětského domova pomáhají s organizací soutěže mažoretek

Chotěboř – V sobotu 16. června se na zimním stadionu v Chotěboři sejdou mažoretky z různých koutů České republiky. Koná se tady již pátý ročník soutěže Juniorská hůlka, na jejíž organizaci se podílejí i děti z Dětského domova Nová Ves u Chotěboře.

15.6.2018

Zahrádka se opět otevře lidem. K vidění bude i nová mapa

Zahrádka – Tradiční Zahrádecká pouť lidem v sobotu 16. června otevře jindy nepřístupnou část zaplaveného městečka Zahrádka u Ledče nad Sázavou. Již 18. ročník akce návštěvníků nabídne mši, hudební vystoupení pěveckého sboru Čech a Lech Humpolec, komentované prohlídky kostela nebo výstavu o historii Zahrádky. Zajímavostí letos bude také prezentace nové mapy Zahrádky, která zachycuje její podobu před zahájením demoličních prací. Podobná mapa dosud neexistovala.

15.6.2018

Brodské koupaliště se otevře po čtyřměsíční rekonstrukci

Havlíčkův Brod – Obavy havlíčkobrodských obyvatel se nenaplnily. Rozsáhlá rekonstrukce městského koupaliště skončila ve stanoveném termínu a areál se tak prvním návštěvníkům otevře již tuto sobotu.

14.6.2018

Kraj Vysočina konstatuje: Chotěboř hospodaří dobře

Chotěboř - Město Chotěboř úspěšně prošlo kontrolou hospodaření ze strany Kraje Vysočina.

14.6.2018

Kam vyrazit za koupáním? Dáme vám tip v Deníku

Vysočina - Kam vyrazit za koupáním? Odpovíme vám v pátečním Havlíčkobrodském deníku 15. června. 

14.6.2018

Zlepšila se voda v Sedlici, naopak zhoršila v Černém rybníku

Vysočina – Voda v rybnících a dalších koupacích plochách, které sledují hygienici na Vysočině, se v polovině června na jedné straně zhoršila, na straně druhé zlepšila.

14.6.2018

Opičí závod se uskuteční ve Skuhrově

Skuhrov - Ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu se v sobotu 16. června poběží první překážkový závod na Havlíčkobrodsku – Monkey Race 2018. „První ročník netradičního závodu je inspirovaný opičí dráhou, čemuž napovídá i jeho název.

14.6.2018

Deset vězeňkyň v pátek převezme své výuční listy

Světlá nad Sázavou – V pátek se v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou ponese ve slavnostním duchu. Deset vězeňkyň tady převezme své výuční listy.

14.6.2018

Brodění v Sázavě nabídne i závod v prezidentském člunu

Havlíčkův Brod – Řeka Sázava je chloubou Havlíčkova Brodu a přímo si říká o to, aby se k ní vneslo více života a zajímavé společenské akce. S takovou myšlenkou přišla skupina nadšenců, která se rozhodla uspořádat v Sázavě historicky první ročník originální akce s názvem Brodění 2018.

14.6.2018

Odborníci zkoumali také zvony světelského kostela

Světlá nad Sázavou – Jihlavské muzeum začalo zkoumat zvony na Vysočině. Rozsáhlý projekt Kampanologické památky Vysočiny ve třech okresech kraje (Havlíčkův Brod, Jihlava a Žďár nad Sázavou) probíhá za podpory Národního památkového ústavu. Jeho úkolem je průzkum a dokumentace všech zvonů a zvonových cimbálů ve zmíněných okresech.

14.6.2018

Za chotěbořským Finančním úřadem se čile pracuje

Chotěboř- V těchto dnech byla zahájena výstavba parkoviště za Finančním úřadem a u tržnice.

14.6.2018

Sto let chotěbořského fotbalu oslaví utkáním se Slavií

Chotěboř - Ve velkém stylu letos oslaví své kulatiny místní fotbalisté. Stoleté výročí založení klubu přijde podpořit slavný fotbalový mančaft SK Slavia Praha, který zde odehraje přátelské utkání.

14.6.2018

Brodská nemocnice přichází s novinkou zvyšující bezpečnost pacientů

Havlíčkův Brod – Na pacienty, kteří se léčí na onkologickém oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, čeká novinka. Nemocnice jako první v kraji zavedla Cyto-Set, který zajišťuje bezpečnou přípravu a aplikaci léčiv při chemoterapeutické léčbě.

13.6.2018

Květen byl na Vysočině mimořádně teplý

Vysočina - Květen byl na Vysočině teplotně mimořádně nadnormální, průměrná měsíční teplota vzduchu 16 °C bylo o 3,5 °C vyšší oproti dlouhodobému průměru z let 1981 - 2010.

13.6.2018

Křídla nebo Triangl? Návrhy studentek ze Světlé bojují v umělecké soutěži

Světlá nad Sázavou – Světelská Akademie si na své konto může připsat další úspěch. Tentokrát se o něj zasloužily talentované studentky Adéla Čapková a Žaneta Vrábelová. Jejich umělecké návrhy Křídla a Triangl byly vybrány, aby Vysočinu reprezentovaly v přeshraničním kole umělecké soutěže, kde se utkají spolu s návrhy dalších šesti oblastí Evropského regionu Dunaj – Vltava. Podle vítězného díla bude nakonec vyrobena cena pro nejlepší vesnici euroregionu.

13.6.2018

Prvňáčci dokázali, že už jsou skutečnými čtenáři

Havlíčkův Brod - V havlíčkobrodské Krajské knihovně Vysočiny v úterý prvňáčci skládali zkoušku ze čtení. Konalo se tady slavnostní zakončení projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Na úvod si děti společně se svými učitelkami připravily krátké vystoupení, a pak už se slova ujaly knihovnice.

12.6.2018

Staré baterie mohou pomoci Havlíčkovu Brodu vyhrát

Havlíčkův Brod – Soutěž Baterkománie má za sebou první měsíc a půl. Za toto období se v Kraji Vysočina vybralo celkem 741 kilogramů použitých baterií.

12.6.2018

V Havlíčkově Brodě pomáhali řidičům odhalit vady zraku

Havlíčkův Brod – Dobrovolníci z Havlíčkova Brodu si mohli nechat na tamním Havlíčkově náměstí nechat změřit svůj zrak. Mnozí řidiči tak měli šanci zjistit, že potřebují brýle, aniž by o tom předtím tušili. Konala se tady totiž dopravně preventivní akce Bezpečně za volantem – péče o zrak 2018, kterou organizovala společnost BESIP.

12.6.2018

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců

Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

11.6.2018

V Chotěboři na zimním stadionu vznikne nová víceúčelová plocha

Chotěboř - Město dlouhodobě usiluje o celoroční využití zimního stadionu. Jednou z možností je nákup umělého povrchu, na kterém je možné provozovat několik druhů sportů. Celkové náklady na pořízení plochy a herních prvků činí téměř 3 miliony korun.

11.6.2018

Pas lze zatím pořídit bez fronty. Žadatelů ale přibývá

Vysočina - Kriticky dlouhé fronty jako v minulých letech se letos při vyřizování pasů naštěstí netvoří. Informovali o tom pracovníci z radnic pěti největších měst Vysočiny.

10.6.2018

OBRAZEM: Budoucí mladí umělci skládali v Přibyslavi talentové zkoušky

Přibyslav – Talentové přijímací zkoušky pro nový školní rok uspořádala v pátek odpoledne základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod ve své pobočce v Přibyslavi. Zájem ze strany budoucích žáků byl obrovský.

9.6.2018

Na brodském náměstí si lidé mohou nechat změřit zrak

Havlíčkův Brod – Loňský průzkum v rámci projektu "Bezpečně za volantem – péče o zrak" odhalil alarmující fakt, že téměř polovina testovaných řidičů měla nedostatečný zrak pro řízení motorového vozidla. Osmdesát procent z nich pak mělo sníženou viditelnost při zhoršených podmínkách, například za tmy, deště nebo v mlze. Koho zajímá, jak na je tom se svým zrakem, může v pondělí 11. června dorazit na brodské Havlíčkovo náměstí.

9.6.2018

Lidé na náměstí vytvořili nový český rekord. V počtu pomocných rukou

Havlíčkův Brod /FOTOGALERIE/ – Nový český rekord padnul ve čtvrtek v Havlíčkově Brodě. Co největší počet pomáhajících rukou z papíru na jednom místě vytvořili lidé v rámci festivalu sociálních služeb Bez bariér jsme si blíž. Akci uspořádala Oblastní charita Havlíčkův Brod.

8.6.2018

Překonej své hranice, stomici šlapali na kolech napříč repoublikou

Havlíčkobrodsko - Neobyčejný mezinárodní cyklistický peleton pod názvem Překonej své hranice, projel 6. června Havlíčkobrodskem. Tvořili ho stomici. Lidé, kteří se v důsledku vážné nemoci stali závislými dočasně nebo trvale na takzvané stomii, které se laicky říká umělý vývod.

8.6.2018

Na nových pozemcích by mohl stát kruhák nebo nové hřiště

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodská radnice koupí pět strategických pozemků ve městě. Díky nim by v Brodě v budoucnu mohlo vzniknout nové parkoviště, kruhový objezd nebo víceúčelová sportovní hala. Za zhruba čtyři hektary město zaplatí přes 23 milionů korun. Záměr již schválilo zastupitelstvo města.

7.6.2018

Stát se zbavuje majetku, převádí ho na obce.

Havlíčkobrodsko – Část hřbitova v obci Maleč a v Bojišti, tři pozemky pod silnicí v Hněvkovicích, pozemek v Pohledu. Tyto majetky v minulosti vlastnil stát. Nyní je, jako nepotřebné, převádí na obce, a to bezúplatně. Chce tak urovnat zbytečně složité vlastnické vztahy z minulosti i po právní stránce.

7.6.2018

Víkend otevřených zahrad odhalí přírodní skvosty

Havlíčkobrodsko – Brány běžně nepřístupných zahrad se o tomto víkendu otevřou veřejnosti v rámci akce Víkend otevřených zahrad. Ta se letos koná již po deváté a v regionu se do ní zapojilo 11 zahrad. Víkend plný vůní a barev svým návštěvníkům nabídne také koncerty, ochutnávky, výstavy, floristické ukázky nebo soutěž o nejkrásnějšího domácího mazlíčka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT