VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Havlíčkobrodsko

12.1.2018

Luxusní prostředí nabízí voličům brodský hotel Brixen

Havlíčkův Brod - Doslova luxusní prostředí nabídl voličům ve 23 okrsku v Havlíčkově Brodě Hotel Brixen. „Zapsáno máme asi 850 voličů, kolik jich přijde doopravdy, to je otázka,“ konstatovala předsedkyně sedmičlenné komise Anna Kuderová, která ve volební komisi zasedá již několik let. Nicméně zdálo se, že účast bude hojná.

12.1.2018

Senioři volili i Michala Horáčka

Havlíčkův Brod - Velký zájem o prezidentské volby byl v Domově pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova. „Naši senioři se o veřejné dění hodně zajímají a volit chtějí,“ konstatovala ředitelka zařízení Hana Hlaváčková.

12.1.2018

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod vznikl v roce 1834. V době komunismu byl pivovar znárodněn a stal se součástí Horáckých pivovarů Jihlava, Havlíčkobrodských pivovarů a Východočeských pivovarů Hradec Králové, aby se po revoluci dostal zpět do rukou potomkům původních majitelů.

12.1.2018

S Pavlem Svobodou vyrazí za sibiřským dobrodružstvím

Havlíčkův Brod – Na virtuální cestu napříč Asií se v pondělí mohou vydat návštěvníci Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Ta zve všechny milovníky cestování na multimediální cestopisnou přednášku fotografa Pavla Svobody. Přednáška z velké cesty „Napříč Asií“ slibuje sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva – Bangkok.

12.1.2018

Na mostě přes Šlapanku se finišuje

Havlíčkův Brod - Poslední práce na rekonstrukci mostu přes Šlapanku v Havlíčkově Brodě na ulici Mírová provádějí dělníci z firmy Firesta.

12.1.2018

Díky dárcům má robotickou roku také David z Havlíčkobrodska

Havlíčkobrodsko – Krásný vánoční dárek věnovali lidé z celé republiky dvanáctiletému Davidu Blažejovskému z Havlíčkobrodska. Díky svým příspěvkům na Konto bariéry pomohli zaplatit čtyři robotické ruce v hodnotě přes dva a půl milionu korun. Jednu z nich získal právě David. Bionickou ruku si v lednu převzal v pražském sídle nadace.

12.1.2018

Ene Bene: Kulturní dům, kde se nikdy nevolilo

Přibyslav – Zhruba před sedmnácti lety se v Přibyslavi natáčel film s názvem Ene Bene. Příběh lyrické komedie režisérky a scenáristky Alice Nellis se odehrává během dvou dnů a jedné noci na malém městě v době voleb do místního zastupitelstva.

11.1.2018

Kavárna U Notáře zve na Antidepresivní večírek

Havlíčkův Brod – Na zajímavou akci plnou hudby, povídání a pozitivní energie se v pátek 12. ledna mohou těšit návštěvníci brodské Kavárny U Notáře. O dobrou zábavu se tu postará písničkář a spisovatel Jan Burian.

11.1.2018

Inspektoři rozdali čtyři pokuty za porušení zákona o odpadech

Havlíčkův Brod – Inspektoři České inspekce životního prostředí v Havlíčkově Brodě uložili čtyři pokuty za nepovolené nakládání s odpady a poškození významného krajinného prvku v souvislosti s výstavbou v areálu transformovny v Mírovce u Havlíčkova Brodu. Sankce v celkové výši 1,5 milionu korun byly uděleny čtyřem firmám.

11.1.2018

Na obchvatu Rouštan dělníci pracují i v zimě

Havlíčkobrodsko – Ani v zimě se u malé obce Rouštany u Pohledu na Havlíčkobrodsku nezastavily stavební stroje. Dělníci tam intenzivně pracují na stavbě silnice I/34 ve směru Rouštany - Pohled.

10.1.2018

Pokladničky tříkrálové sbírky z Brodu a Humpolce přinesly rekordní výtěžek

Havlíčkobrodsko – Rekordní výtěžek hlásí letošní Tříkrálová sbírka z Havlíčkova Brodu a jeho místních částí. Vybraná částka je o téměř 25 tisíc korun větší než v loňském roce. Lidé tentokrát do kasiček přispěli celkovou částkou 210 113 korun.

10.1.2018

Přednáška se ohlédne za historií brodské nemocnice

Havlíčkův Brod – Jaký byl vznik a rozvoj havlíčkobrodské nemocnice do 60. let minulého století, o tom se ve čtvrtek 11. ledna mohou přesvědčit návštěvníci Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Ta zve všechny příznivce historie na přednášku ke 120. výročí založení okresní nemocnice.

9.1.2018

Systém od dveří ke dveřím má v Podoubraví zlepšit třídění odpadů

Podoubraví – Obyvatelé města a obcí v Podoubraví by v budoucnu již nemuseli nosit odpad v taškách a pytlích do barevných kontejnerů přes několik ulic. Ale třídit v pohodlí domova a odpad vynést do nádob přímo před domem.

9.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Ledeč nad Sázavou

Havlíčkobrodsko - Ve středu 10. ledna pokračuje v Havlíčkobrodském deníku seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

9.1.2018

Komentovaná prohlídka přiblíží krásu nizozemské malby

Havlíčkův Brod – Kdo zatím nestihl navštívit výstavu věnovanou nizozemské barokní malbě v brodské Galerii výtvarného umění, má ve středu 10. ledna jedinečnou možnost prohlédnout si ji se zasvěceným komentářem kurátora Aleše Veselého. Komentovaná prohlídka proběhne od 17 hodin.

9.1.2018

Problémy s pitnou vodou vyřešil ve Věžnici nový vodojem

Věžnice – Originální vánoční dárek v podobě moderního vodojemu za čtyři miliony korun dostali obyvatelé obce Věžnice na Havlíčkobrodsku.

8.1.2018

Unikátní výstava nabídne pohled do minulosti českých měst a vesnic

Havlíčkův Brod – Úžasnou příležitost podívat se na Havlíčkův Brod a další města v České republice očima umělce, který je zachytil před dvěma sty lety, budou mít návštěvníci brodské Galerie výtvarného umění. Ta na letošní rok připravuje unikátní výstavu děl Jana Antonína Venuta, který namaloval několik set kreseb a maleb českých měst a městeček a v roce 1824 je daroval císaři Františku I.

8.1.2018

Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo v loňském roce na Třebíčsku

Třebíčsko – Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyjížděli v loňském roce celkem ke 4417 dopravním nehodám. V celkem 1210 případech se jednalo o střety vozidel s lesní zvěří nebo domácím zvířetem.

8.1.2018

Dřevěná figurka putovala do Vepříkova

Svatý Kříž – V pořadí již 11. ročník turnaje v deskových hrách Člověče, nezlob se, uspořádali v obci Svatý Kříž u Havlíčkova Brodu.

8.1.2018

Stylistka ženám poradí, jak najít osobní styl

Chotěboř – Kdo by chtěl do nového roku vstoupit s novým jedinečným stylem, lednové akce chotěbořské knihovny jsou právě pro něj. Na konci ledna knihovnu Ignáta Herrmanna navštíví profesionální stylistka a vizážistka Dana Beranová.

8.1.2018

Svobodná škola Chotěboř pořádá schůzky pro veřejnost

Chotěboř – Jaké to je učit se na Svobodné škole a co všechno škola svým žákům nabízí, to bude předmětem informativních schůzek, které na leden připravila Svobodná škola Chotěboř.

8.1.2018

Řidič během kontroly nadýchal přes jednu promile

Ledeč nad Sázavou – Policejní kontrola odhalila v pátek 5. ledna řidiče, který podnapilý projížděl ulicemi Ledče nad Sázavou. K incidentu došlo kolem devatenácté hodiny večer.

5.1.2018

Na tříkrálovou koledu v Brodě vyrazili ředitelé, peníze sbírali pro charitu

Havlíčkův Brod – Tříkrálovou sbírku na Havlíčkobrodsku v pátek zahájila již tradiční Ředitelská Tříkrálová koleda.

5.1.2018

O stavbě bazénu v Ledči rozhodne anketa do konce ledna

Ledeč nad Sázavou – Chcete ve městě krytý bazén za sto milionů korun? O tom mohou rozhodnout do konce ledna obyvatelé Ledče a okolí v anketě vyhlášené ledečskou radnicí.

4.1.2018

Turecký pavilon má novou střechu, už do něj nezatéká

Světlá nad Sázavou – Od konce 19. století střeží břeh řeky Sázavy ve Světlé nad Sázavou takzvaný Turecký pavilon. Postavit ho nechal tehdejší majitel panství František Josef Salm-Reifferscheidt. Město nyní kulturní památku začalo opravovat. V první řadě se dočkala nové střechy.

4.1.2018

Pacienty očního oddělení ošetřuje v Brodě moderní laser

Havlíčkův Brod – Moderní oční laser využívá od podzimu loňského roku oční oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě. Nemocnice přístroj pořídila díky dotaci od města Havlíčkův Brod ve výši 500 tisíc korun.

4.1.2018

Přibyslav plánuje drahou kanalizaci a přístavbu mateřské školy

Přibyslav – Rozpočet na rok 2018 schválilo město Přibyslav. Celkové výdaje činí 72 milionů korun, z toho 24 milionů je plánováno na investice do rekonstrukce komunikací, stavby kanalizace v Dobré a Keřkově či do rekultivace skládky odpadů.

3.1.2018

Brodská Charita je na YouTube

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodská Charita vstoupila do nového roku ruku v ruce s moderními trendy. Založila si totiž vlastní YouTube kanál. První video natočil a sestříhal devatenáctiletý student Miloslav Pecha z Kožlí. Video diváky zavede na prohlídku do ledečského Centra sociálních služeb Petrklíč, které oslavilo již 15. narozeniny. Díky němu se mohou dozvědět jakým způsobem stacionář pomáhá seniorům a lidem s postižením.

3.1.2018

Jubilejní novoroční sestup do Údolí Doubravy

Chotěboř - Je to až neuvěřitelné jak ten čas letí, ale každoroční sestup do malebného údolí kouzelné řeky Doubravy, který pořádá odbor Klubu českých turistů (KČT) Havlíčkův Brod, se letos konal již po třicátépáté.

2.1.2018

OBRAZEM: Konec prázdnin si děti užily na ledě

Havlíčkův Brod - Poslední den vánočních prázdnin na mnoha místech kraje propršel. Zabavit své ratolesti tak mohli rodiče například návštěvou kina, bazénuči veřejného bruslení.

2.1.2018

Soutěž bezpečná nemocnice startuje jubilejní ročník

Havlíčkův Brod - I v letošním roce byl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina pana Jiřího Běhounka vyhlášen již 10. ročník celostátní soutěže pro lůžková zdravotnická zařízení - Bezpečná nemocnice, který bude slavnostně zakončen v lednu 2018 vyhlášením vítězů v prostorách Horáckého divadla v Jihlavě. Tématem letošního ročníku soutěže je podle mluvčí brodské nemocnice Petry Černo „Bezpečí ve zdravotnictví - nekonečný příběh?".

2.1.2018

Prvním miminkem Vysočiny 2018 je Kryštof

Třebenice - Kryštof z Třebenic na Třebíčsku je prvním miminkem roku 2018 Kraje Vysočina. Narodil se v třebíčské krajské nemocnici jako prvorozený syn mamince Janě a tatínkovi Petrovi.

2.1.2018

Města na Brodsku se poplatky za odpady zvedat nechystají

Havlíčkobrodsko – Hlouběji do kapes, co se týče poplatků za komunální odpady, nebudou muset letos sáhnout obyvatelé měst na Havlíčkobrodsku. Radnice nárůst poplatků naplánují a snaží se je držet ve stejné výši jako loni.

2.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Věžnice

Havlíčkobrodsko - Ve středu 3. ledna pokračuje v Havlíčkobrodském deníku seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

29.12.2017

Střední škola v Ledči vychová skladníky odborníky

Ledeč nad Sázavou – Najít lepší uplatnění na trhu práce. To slibuje studentům v Ledči nad Sázavou tříletý učební obor Informatika ve skladování.

29.12.2017

Dobročinný školní ples pomůže ve Ždírci nemocnému Jakubovi

Ždírec nad Doubravou – V pořadí již třetí dobročinnou zábavu pořádá základní škola ve Ždírci nad Doubravou. Výtěžek je určený na pomoc žáku čtvrté třídy Jakubovi, který trpí vážným onemocněním srdce.

29.12.2017

Vísce chybí pitná voda, na nový vrt nemá peníze

Víska – S nedostatkem kvalitní pitné vody se potýká stále více obcí na Havlíčkobrodsku. Ve Vísce u Chotěboře by tento problém vyřešil jednou pro vždy nový, mnohem hlubší vrt, téměř za půl milionu korun. Ovšem obec na něj zatím nemá peníze a musí se spolehnout na dotace.

29.12.2017

Záhady jsou všude kolem nás

Havlíčkův Brod – Za tajemstvím a záhadami není třeba chodit daleko. Dokonce i v české kotlině se nachází mnoho podivností a záhadných jevů.

29.12.2017

Brodská nemocnice získala nový oční laser

Havlíčkův Brod – Oční oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod využívá moderní oční laser.

29.12.2017

Škola v Golčově Jeníkově je cool

Golčův Jeníkov – Druhé místo v celostátní soutěži Naše škola je cool, kterou vyhlásila pro základní školy společnost CONSULTA z Vyškova, získala základní škola v Golčově Jeníkově.

28.12.2017

Jeníkov chystá opravu Goltzovy tvrze a školy

Golčův Jeníkov – Hned do dvou náročných oprav se chce pustit v roce 2018 město Golčův Jeníkov. Na Goltzově tvrzi opadává omítka, po opravách volá i budova staré školy.

28.12.2017

Nemocnice upozorňuje: Provoz některých ambulancí je nyní omezený

Havlíčkův Brod – Omezení provozu některých ambulancí budou v těchto dnech muset brát na zřetel pacienti Nemocnice Havlíčkův Brod.

28.12.2017

V Květinově slavily děti Vánoce na myslivecký způsob

Květinov – V hasičské klubovně v Květinově uspořádaly myslivecké Vánoce.

28.12.2017

Přibyslav: Rekultivace skládky v Ronově bude stát miliony korun

Přibyslav - Na rekultivaci šestého pole skládky komunálního odpadu v Ronově nad Sázavou se chystá město Přibyslav. Akce bude stát až deset milionů korun. Na zakrytí celého pole bude třeba až 20 tisíc tun zeminy, která posléze zaroste zelení.

28.12.2017

Nebe nad Vysočinou rozzáří silvestrovské a novoroční ohňostroje

Vysočina – Města na Vysočině přivítají nový rok bujarými oslavami i pyrotechnickými show za desítky tisíc korun. Světelné podívané budou přihlížet lidé v Jihlavě, Chotěboři, Třebíči, Telči, Ždáru nad Sázavou, ve Velkém Meziříčí nebo ve Světlé nad Sázavou. Silvestrovské a novoroční radovánky budou provázet i zvýšená bezpečnostní opatření.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

23.12.2017

Půlnoční budou jen čtyři, ale otevřou se desítky kostelů

Havlíčkobrodsko – Více než dvě desítky kostelů na Havlíčkobrodsku budou na Štědrý den po setmění plnit věřící i milovníci vánočních tradic, aby na „půlnočních“ bohoslužbách společně přivítali letošní Vánoce.

23.12.2017

Dárky dřív pomáhal nosit Štědroň, říká etnografka

Třebíč - Hlavní vánoční svátky jsou za dveřmi. Bez stromku, kapra, bramborového salátu a hromad cukroví si je neumíme představit. To například na počátku 20. století byla řada věcí jinak. Jehličnan často visel u stropu, kapr byl nóbl jídlo. „A nejít na půlnoční bylo stěží představitelné,“ říká etnografka Muzea Vysočiny Třebíč Jana Lochmanová.

22.12.2017

Pěvecký sbor Motýlek svátečně naladil v chotěbořském Panském domě

Chotěboř - Už poosmé se v restauraci Panský dům v Chotěboři uskutečnila akce s názvem Vánoční zpívaní. Sváteční atmosféru a náladu navodil pěvecký sbor Motýlek pod vedením Marie Fišerové společně s dalšími hudebníky působícími při Základní umělecké škole Chotěboř pod taktovkou pedagoga Pavla Kovačky.

22.12.2017

Chotěboř skončila osmá v třídění odpadů v Kraji Vysočina

Chotěboř - Město Chotěboř se zase o kousek posunulo v hodnocení třídění odpadů. Krajskou soutěž „My třídíme nejlépe“ pořádá už několikátým rokem EKO-KOM.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT