„Atmosféra byla velmi přátelská a přednáška velmi zajímavá a přínosná. Myslím si, že jsme dostaly spoustu užitečných informací a některé z nás i poukázky na slevu pro vyšetření prsu ve specializovaných centrech, a to i tady u nás v Havlíčkově Brodě na Vrabčím trhu," uvedla pořadatelka akce Veronika Kutlvašrová.

Ta vyzdvihla i sponzorský dar, který sdružení Mamma HELP věnovala jedna z účastnic, Tereza Včelová, jež se v Havlíčkově Brodě věnuje cvičení miminek s kočárky.

„Sdružení totiž věnovala celý svůj říjnový výdělek," upřesnila Kutlvašrová. Na účtu uvedeného sdružení ale skončil i výtěžek z dobrovolného nákupu občerstvení – štrůdlu, který Veronika Kutlvašrová upekla a v průběhu setkání a přednášek nabízela. Štrůdl ozdobila i růžovou marcipánovou mašličkou, coby symbolem boje s rakovinou prsu.

„Myslím si, že první ročník této akce se v Havlíčkově Brodě vydařil a navíc bylo ve městě prodáno i více než čtyřicet charitativních triček, opět ve prospěch sdružení Mamma HELP. Trička se prodávala v prodejnách Dejsi Bio a v prostorách My body fitness. Ráda bych poděkovala všem, kteří se do akce Pomáhám bojovat s rakovinou v Havlíčkově Brodě zapojili, rodině a samozřejmě pořadatelům celé celorepublikové akce," uzavřela Kutlvašrová.