Rozhodnout o tom má letos již druhá valná hromada klubu, která se sejde koncem prosince.

Na programu jednání má schválení účetní uzávěrky za hospodářský rok 2013 a právě případnou změnu názvu hokejového klubu. Proč? „To je otázka na vedení hokejového klubu, my jsme měli další spolupráci rozjednanou," zareagoval editel havlíčkobrodského pivovaru, Václav Janda. Říjnová valná hromada HC Rebel neschválila předloženou účetní uzávěrku. „Byly tam snad určité procedurální chyby," uvedl Janda.

Možné problémy byly údajně kolem podepsání uzávěrky daňovým poradcem.

Komentovat průběh říjnové valné hromady nechtěl ani sportovní manažer hokejového klubu Miroslav Barus. „V klubu jsem manažerem, valná hromada jde kolem mě. Na jednání valné hromady jsou akcionáři a zapisovatelky," řekl Barus.

Podle nepotvrzených informací je za návrhem na výmaz místního pivovaru z názvu hokejového klubu neplnění závazků pivovaru vůči klubu. Navržená sponzorská částka od místního pivovaru na letošní sezonu byla údajně v nepoměru k rozsahu reklamy, kterou klub sponzorovi poskytuje. Od srpna klub a pivovar řeší sponzorskou smlouvu na letošní sezonu.

„Nemůžeme dělat pivovaru reklamu, která má hodnotu milionů, ale z které dostáváme velmi málo," uvedl předseda předsednictva hokejové společnosti, Evžen Vopelka. Vedení havlíčkobrodského klubu čeká na vývoj situace na valné hromadě. „Stačilo říci, že není ze strany Pivovaru Rebel zájem spolupracovat a mohli jsme se s pivovarem rozejít," dodal Vopelka.

Miroslav Mareš