Bohužel městská policie eviduje i tak případy, kdy konzumenti alkoholu zákaz překračují a pijí i tam, kde se to nesmí. Především v městském parku V. Fialy.

Právě v tomto parku, kde se milovníci alkoholu setkávali pravidelně, byl přistižen 21letý muž z Chotěboře, jak z plastové nádoby popíjí víno. „Navíc jezdil na kole, i když je to zde dopravní značkou zakázáno. Bude postoupen příslušnému správnímu orgánu," informoval o případu ředitel městské policie Chotěboř, Jiří Novotný.

Že park V Fialy ani po vydání městské vyhlášky pro příznivce opojného moku svoje kouzlo netratil, svědčí i další případ. „Při kontrolní činnosti v parku V. Fialy odhalila naše hlídka dvě otevřené plastové nádoby s vínem. Bylo zjištěno, že z nich popíjí 21letý mladý muž, který seděl na jedné z laviček," sdělil ředitel městské policie Novotný. Mladík byl strážníky upozorněn na porušování obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích.

„S tvrzením strážníků však nesouhlasil a bránil se tím, že vyhlášku nezná. Věc bude mít dohru u správního orgánu," dodal Novotný. Vyhlášku zakazující konzumaci alkoholu zpracovalo město Chotěboř na základě častých stížností občanů ve spolupráci s ředitelem městské policie Novotným. Kde se alkohol nesmí na veřejnosti popíjet, určuje mapa města, kde jsou vyznačena místa takzvané nulové tolerance i místa, kde pití alkoholu zakázáno není. Mapa bude dostupná na webových stránkách města i na veřejných vývěskách.