Na dovybavení získané budovy Horního Mlýna teď oba subjekty shánějí finanční prostředky. Proto spustily kampaň na crowdfoundingovém serveru Startovač. Tím by mohly získat podporu přímo od lidí.

„Jsme tu pro rodiče, kteří chtějí svým dětem dopřát smysluplné vzdělávání bez stresu, v těsném kontaktu s přírodou a v partnerském vztahu s pedagogy,“ uvedla Petra Polívková. Školka dětem nechává možnost objevovat a prožívat skutečný svět. Využívá filozofii lesních školek a metody waldorfské pedagogiky. Škola se snaží svým žákům nabídnout láskyplný a podnětný prostor. Změnou oproti klasickému vzdělávacímu systému je i to, že rodiče mají možnost o chodu školy spolurozhodovat.

V úterý 23. května se v areálu letiště v Počátkách uskutečnila tisková konference k nadcházejícímu Mistrovství ČR a Mistrovství Evropy v akrobatickém létání.
V Počátkách se v létě utkají špičky letecké akrobacie

Zázemí blíž k přírodě se provozovatelům alternativního vzdělání podařilo najít v budově Horního Mlýna, která leží v údolí řeky Doubravy, v dostupné vzdálenosti od města. Mají s ní velké plány.

„Do září letošního roku chceme zrekonstruovat a připravit současný objekt tak, aby v něm mohla začít fungovat Svobodná škola Chotěboř i Dětský klub Šalamounkův Dvoreček. Vzniknou tu učebny, herna i odpočinková místnost. Děti budou velkou část dne trávit venku. Volnou hrou, objevováním a bádáním nebo prací na projektech,“ doplnila Petra Polívková.

Investory na vstupní investici už škola i školka mají. S prosbou o pomoc s dovybavením herny a školních učeben se teď obrací na veřejnost prostřednictvím serveru Startovač. Ten pomáhá lidem zrealizovat jejich nápady. Díky metodě crowdfundingu mají možnost oslovit se svým projektem široké spektrum lidí. Stanoví finální částku potřebnou na jeho uskutečnění a přispěvatelé jej pak mohou finančně podpořit. Za to je čeká odměna.

Ilustrační foto.
Rekonstrukce silnice v Ledči se odkládá na léto

„Jako společný dík jsme dali dohromady pestrou nabídku odměn. Zájemci mohou vybírat mezi originálními e-booky, ručně šitými nebo vyráběnými hračkami a dárky od rodičů dětí ze školky i školy, přespáním v slaměném domečku na Sychrově nebo v nejstarším domě v Chotěboři, hlasovým poradenstvím, návrhem přírodní zahrady, cykloprojížďkou s bývalým olympionikem, výkladem karet, návštěvou kozí farmy, koncertem na míru a dalšími odměnami,“ uvedla Polívková.

Projekt zájemci naleznou na odkazu www.startovac.cz/projekty/salamounkuv-dvorecek-a-svobodna-skola-chotebor. Částkou 100 korun mohou přispět i prostřednictvím SMS ve tvaru START 8144, kterou zašlou na číslo 90211.

„Naše aktivity jsou v rámci regionu jedinečné. Do školy i školy dojíždí lidé z okolních vesnic, ale i z větších dálek, ze Seče, Hlinska nebo Havlíčkova Brodu,“ dodala Polívková.