Ti doposud své stroje proháněli převážně po lesích a po polích, kde ničili přírodu a plašili zvěř. Místní automotoklub jim ve spolupráci s ledečskou radnicí vyšel vstříc a v určené dny a hodiny jim poskytuje zázemí svého motokrosového okruhu.

Vždy po telefonické dohodě

„Na trati mohou své záliby uplatnit jak amatérští, tak profesionální jezdci. Tím pádem nemusí jezdit po lesích, po loukách, ale pohybují se v prostoru k tomu určeném," řekl Českému rozhlasu Region šéf odboru životního prostředí ledečské radnice Břetislav Dvořák. „Pohyb strojů vadí rostlinám, plaší zvěř a ptactvo," dodal k dosavadním praktikám.

Motokrosový areál v Ledči nad Sázavou je lehce přístupný, jezdit se tam ale smí jen v určené hodiny, vysvětluje šéf automotoklubu Jiří Souček.

„Jsou tady zahrádkáři, stěžovali si na nás, proto jsme stanovili tři dny v týdnu, hodiny. Je to vždy po telefonické dohodě."

Na Ledečsku a v přilehlých regionech se asi nevyhnou nelegálním jízdám rychlých motocyklů a čtyřkolek po lesích, okruh ale nabízí stejné množství adrenalinu.

„Na té trati si člověk může dokázat, co v něm je. Neplaší tam zvěř, jezdí na vlastní nebezpečí a je to v uzavřeném prostoru," myslí si vášnivý jezdec Ludvík Gabko, který okruh hojně využívá.

(čro)