„Naše akciová společnost, konkrétně závod v Ronově nad Sázavou u Přibyslavi, se od roku 2011 zaměřuje kromě tradiční výroby také na zdravou výživu. Konkrétně to jsou výrobky bez lepku a značka Bio. Jako suroviny používáme například rýžový škrob a sušené ovoce,“ informovala manažerka společnosti Amylon a.s., Jaroslava Musílková Trníková.

Jen pro upřesnění, společnost Amylon vznikla v roce 1912. Je rozdělena do dvou závodů. V Havlíčkově Brodě se Amylon soustředí na průmyslovou výrobu a v Ronově nad Sázavou jsou to takzvané balené produkty, které známe z regálů našich obchodů. Především tradiční pudingy a další výrobky v prášku. „Na vývoji produktů tradičních i moderních pracuje v Amylonu celý tým zaměstnanců, a to doslova od obsahu až po obaly,“ zdůraznila Trníková.

Se svými výrobky, tradičními i moderními, se Amylon účastní různých potravinářských soutěží a sbírá ceny. Konkrétně v roce 2017 se Amylon účastnil soutěže Česká chuťovka. Zde uspěl se svým vanilkovým a čokoládovým pudingem bez lepku. Výrobky obsahují vápník, vanilkový lusk a pravé kakao. V kategorii Česká chuťovka pro děti byl Amylon oceněn za jahodový puding bez lepku s obsahem sušených jahod. Jeho růžová barva není chemická, ale pochází z červené řepy. Amylon vyrobí v Ronově měsíčně až 70 tun pudingu, který je podle Trníkové výhradně českou specialitou. Soutěž Česká chuťovka probíhá v ČR pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha a ministra zemědělství Mariana Jurečky. Vyhlašovatelem je organizace Sympex a Česká cesta Via Bohemica. Značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka, uděluje vždy na podzim v Praze hodnotitelská komise nezávislých odborníků.

Garantem je Vysoká škola chemicko technologická Praha. „Nejdůležitějším kritériem, které musí každý přihlášený výrobek splňovat, jsou jeho vynikající chuťové parametry, samozřejmým předpokladem je jeho vysoká kvalita. Neméně důležitou součástí hodnocení je také vzhled a konzistence výrobku. Spojením těchto parametrů s českým původem potravin je značka Česká chuťovka zcela nezaměnitelná s jinými oceněními, která jsou v ČR udělována," konstatuje v propozicích soutěže ministr Marián Jurečka.