Jako každý rok zde Sdružení přátel železnice Chotěboř pořádalo tradiční mikuláškou jízdu pro malé i velké. Letos ale na malé návštěvníky čekalo několik překvapení.

„Mikulášskou jízdu pořádáme už nejméně posedmé, chtěli jsme proto přijít s nějakou změnou," vysvětlil za pořadatele Petr Gregor. proto se letos milovníci mašinek spojili s přepravní společností Arriva a vypravili nejen kouzelný vláček, ale také andělský autobus.

Řidič a průvodčí v andělských kostýmech sváželi malé návštěvníky s rodiči trasou z chotěbořského náměstí   na začátek kouzelné mikulášské stezky, kde na děti čekaly různé pohádkové ostavy a strašidla z lidových pověstí. Po absolvování stezky děti nasedly do kouzelné mašinky, která přijela až z Brna a vydaly se do stanice Bílek, kde na ně čekala odměna a dárky.

„Do akce se zapojil i chotěbořský Junior. Letos jsme se pokusili vůbec poprvé spojit dohromady andělský autobus s mašinkou. Mikulášské autobusy městské hromadné dopravy jezdí  ve velkých městech před Vánoci pravidelně." upřesnil Stanislav Pavlíček.  Krásné mikulášské odpoledne  zajistilo Sdružení přátel železnice za vydatné pomoci dobrovolníků.