Richard Zeman, trenér FC Slovan Havlíčkův Brod, 42 let

Richard Zeman.

„Rozdělování dotací ve sportu vidím jako nesystémové a nespravedlivé. Jednoznačná privilegia má hokej, se kterým nás teď hodil do jednoho pytle tajemník TJ Jiskra. To není příznivý stav: žárlit na sebe a nepřát si. Sportovci by měli táhnout za jeden provaz. Je dobře, že radnice pomáhá zachránit brodský hokej s brodskými lidmi ve vedení. A chci věřit tomu, že panu starostovi není lhostejný ani osud druhého velkého sportu."

Aleš Totter, trenér BK Havlíčkův Brod, 43 let

Aleš Totter.

„Především mi ohledně dotací vadí politické boje. Jestli se něco odehraje v květnu a vytáhne se to teď, kdy jde v brodském hokeji o bytí a nebytí, tak je to není férové. Já si vážím našeho vedení. Taky bychom mohli říkat, že tuto politickou stranu preferujeme, ale neřekli jsme ani slovo. My hlavně přejeme každému sportu, ať dostane, co největší dotaci, protože sport děláme a je super, když se sportuje. Vážím si toho, že jsme nikoho nenapadli."

Zdeněk Švec, trenér zápasu Jiskra Havlíčkův Brod, 54 let

Zdeněk Švec.

„Já si myslím, že Jiskra je na tom ohledně hokeje, ale i fotbalu dost bita. Jiskra sdružuje nejvíce sportu a musí se starat i o majetek a peníze jsou do Jiskry minimální. My jsme rádi, že konkrétně zápas je relativně levný sport, vycházíme z vlastních zdrojů a máme SCM (Sportovní středisko mládeže – pozn. autora). Zadarmo trenéři dělat mohou těžko, dnešní doba to nedoluje. Určitě nám pomůže, kdyby si město vzalo majetek pod sebe."

Štěpán Vala, havlíčkobrodský sportovní fanoušek, 37 let

Štěpán Vala.
„Dotace pro sport určitě nejsou rozdělovány spravedlivě. Hokej je určitě ve městě sportem číslo jedna, ale vadí mi, že se výrazně škrtá ostatním sportům. Atletům například chybí kvalitní tréninkové zázemí, ale to nejspíš nikoho nezajímá. Fotbal se zde za poslední roky rovněž zvedl, tak by si určitě rovněž zasloužil větší podporu než má. Je ovšem otázkou jestli někdo dokáže najít cestu, jak tyto dotace spravedlivěji rozdělit."