Předchozí
1 z 4
Další

Milan Šustr, 57 let, fotograf, Žďár nad SázavouZdroj: Deník/Jana Kudrhaltová

Milan Šustr, 57 let, fotograf, Žďár nad Sázavou

Nedokážu říct jasné ano, nebo ne. Záleží na nárocích každého z nás. Všichni pořád říkáme, že máme málo, protože vyšší plat znamená i lepší životní podmínky. Zvyšují se ceny potravin a ostatních potřeb a služeb, třeba ceny nemovitostí. A pro rodiny, které na tuto částku často vůbec nedosáhnou, to může být problém.

Ondřej Rázl, 31 let, PR manager, Havlíčkův BrodZdroj: Deník/Jana Kudrhaltová

Ondřej Rázl, 31 let, PR manager, Havlíčkův Brod

Nejde asi říci, jestli je to hodně, nebo málo, ale spíše kolik lidí z našeho kraje na tuto částku dosáhne. Trochu se obávám, že je to vyšponované manažerskými platy a reálná mzda obyčejných lidí bude hodně pod průměrem.

Andrea Petráková, 23 let, studentka, PelhřimovZdroj: Deník/Jana Kudrhaltová

Andrea Petráková, 23 let, studentka, Pelhřimov

Jsem studentka, nevydělávám si a náklady mi hradí rodiče, takže situaci nedokáži objektivně posoudit. Nicméně záleží na okolnostech - kdo těch čtyřiatřicet tisíc pobírá, zda bydlí v nájmu, či ve vlastním domě… Když na ně dosáhne čerstvý absolvent vysoké školy, tak může být podle mě celkem spokojený, ale pro matku samoživitelku je to málo.

Markéta Báťová, 37 let, Brtnice, moderátorkaZdroj: Deník/Jana Kudrhaltová

Markéta Báťová, 37 let, Brtnice, moderátorka

Průměrná hrubá mzda na Vysočině sice patří mezi čtyři regiony s nejvyšším procentuálním růstem platů za rok, přesto výše mzdy v našem kraji za celorepublikovým průměrem stále výrazně zaostává. Navíc na ni dvě třetiny našich obyvatel ani nedosáhnou.