Předchozí
1 z 8
Další

Luděk Novotný, 18 let, student, Libkova Voda

Luděk Novotný.Luděk Novotný.Zdroj: Foto se souhlasem Luďka Novotného

Změna času mi nevadí. Patřím k těm jedincům, kterým opravdu nevadí ani jeden čas. U zimního času jsem rád že se o hodinu víc prospím, u letního mě zase těší, že se prodlouží den o hodinu, díky tomu mohu být venku a užívat si krásné letní večery. Jestli bych si měl vybrat jaký čas je pro ten lepší, tak se nerozhodnu, protože oba mají něco do sebe.

Jaromíra Hanáčková, 64 let, členka rady města, Třebíč

Jaromíra Hanáčková. Foto se souhlasem Jaromíry HanáčkovéJaromíra Hanáčková. Zdroj: Deník/VLP Externista

Změna času mi vůbec nevadí, nikdy na mě nijak nepůsobila. Divím se, že některým posun o jednu hodinu dělá takový problém. Já se na změnu vlastně i těším. Jsem ráda, že se dny budou prodlužovat, budu mít víc času, který můžu využít například k pracem na zahrádce.

Martin Olejník, 29 let, provozní ředitel, Jihlava

Martin Olejník.Martin Olejník.Zdroj: Foto se souhlasem Martina Olejníka

Změna času mi nějak nevadí, nepociťuji ji. Jsem rád, když je v létě déle světlo. Jelikož jsem ale ještě nezažil, že by změna času nebyla, nedokáži říct, zda je to s ní lepší nebo horší. Jediné, co je na změně času aktuálně nejméně příjemné, je přeřizování hodin, které se na nový čas nenastaví automaticky.

Elena Klvačová, 20 let, studentka, Mikulov

Elena Klvačová.Elena Klvačová.Zdroj: Foto se souhlasem Eleny Klvačové

S dřívějším světlem mám pocit, že člověk dokáže být produktivnější, má více energie. Podle mě má slunce vliv například i na náladu lidí. Rozhodně se zlepšuje i mentální zdraví. S delším světlem a hodně sluníčka má člověk pocit, že zvládne víc aktivit za den a lépe.

Ilustrační foto počasí.
Rekordní březnové teploty na jižní Moravě: v Pohořelicích bylo dvaadvacet stupňů

Petr Liška, 73 let, pracující důchodce, Brno

Petr Liška.Petr Liška.Zdroj: Foto se souhlasem Petra Lišky

Já bych zachoval střídání času, vyhovuje mi to. Jsem už starší člověk a vždycky mi trvá asi dva dny, než si na změnu zvyknu. Těším se, že v létě bude delší den k využití, víc světla. Když má ale na podzim přijít změna, těším se, že se o hodinu víc vyspím.

Martina Paravanová, 47 let, spolumajitelka hodinářství, Brno

Martina Paravanová.Martina Paravanová.Zdroj: Foto se souhlasem Martiny Paravanové

Změna času mi nevadí, ale kdybych si měla vybrat, zvolila bych letní čas. Ráno nevstávám úplně brzo, tak mi nevadil, že je tma, ale jsem ráda, když večer přijdu domů a je ještě světlo. Vím, že správný čas je ten zimní, ale osobně preferuji čas letní. Když je v zimě tma už ve čtyři, je to takové depresivní, ale žádný větší problém s tím opravdu nemám. Kvůli hodinovém skoku chodí desítky lidí do hodinářství, aby si je nechaly seřídit. Spousta lidí si hodinky často i nevratně poškodí. Neví, jak si čas posunout nebo nejsou dostatečně zruční.

Barbora Bukovinová, 21 let, studentka, Blučina

Barbora Bukovinová.Barbora Bukovinová.Zdroj: Foto se souhlasem Barbory Bukovinové

Střídání letního a zimního času mi nevadí. Jak na letní, tak i na zimní si většinou zvyknu docela rychle. Kdybych si ale mohla vybrat, který z časů by měl zůstat stále, budu patřit k těm, kteří by zůstali u letního času. Líbí se mi, že je dlouho světlo, je to pro mě přívětivější.

LUCIE BURIANOVÁ