Ze zdejší rodačky se na jaře takřka přes noc stala celebrita první kategorie – sympatická dívka s nezaměnitelným úsměvem se totiž na konci března díky hlasování televizních diváků stala novou Českou Miss. „Domů se však snažím jezdit, jak to jen jde. Zhruba jednou za dva týdny," říká bývalá studentka chotěbořského gymnázia.

Gábino, jak moc změnila výhra v soutěži Česká Miss váš život?

Je jasné, že hodně. Lidé mě na ulici hodně poznávají, za to možná mohou moje krátké vlasy (smích). Ale nemohu zatím říci, že by mě zájem obtěžoval. Nicméně se snažím si plnit své povinnosti. A to nejen ty pracovní, ale také školní, protože stále studuji na Vysoké škole finanční a správní. Také se i doma v Chotěboři snažím věnovat cvičení a v létě mě čeká jízda po dětských táborech, kde budu propagovat cvičení a zdravou výživu, což je podle mě hrozně důležité.

S výhrami v podobných soutěžích se nese i zájem bulváru. Jaké s ním máte zkušenosti?

Já mám štěstí v tom, že nejsem pro bulvár žádným velkým soustem. A když už, tak na mě hledají spíše drobnosti. Třeba, jak jsem byla oblečená a podobně.

A co zájem mužů?

Samozřejmě, když mě někdo třeba napíše vzkaz na Facebook, je to příjemné, ale žádné velké starosti mi to nepřináší. Ostatně, já jsem byla zadaná už před soutěží a šťastně zadaná jsem pořád.

Říká se, že vztahy mezi modelkami nejsou vždy úplně ideální, právě naopak…

Pravda je, že je třeba mít i u nás trochu ostré lokty, bez toho to asi opravdu nejde. Stačí se na mě teď podívat (se smíchem ukazuje čerstvý šrám na ruce). Ale v tomhle směru pro mě asi bude nesmírně dobrou zkušeností nadcházející soutěž Miss Universe, která se bude konat v Moskvě. Na mezinárodní scéně je to prý ještě o hodně ostřejší.