Po posledním skupinovém zápase s Velkou Británií se poté dražily dresy havlíčkobrodských hráčů Karla Kadečky a Tomáše Jelínka. Na dětské domovy se vybralo šestnáct a půl tisíce. Aukci vedl předseda České softballové asociace Gabriel Waage. Hned od začátku panovala dobrá atmosféra. Obecenstvo bylo naladěno na dobrou vlnu a rozhodlo se projekt podpořit. Dražilo se ve prospěch dětských domovů v Humpolci a Nové Vsi u Chotěboře.

Jako první se dražil dres Tomáše Jelínka. Jeho cena se postupně vyšplhala na tři a půl tisíce. A nakonec si jej odnesla britská reprezentace.

Jako druhý přišel na řadu dres dalšího místního odchovance a jednoho z nejlepších pálkařů turnaje Karla Kadečky. O něj se strhl velký souboj a částka šla strmě nahoru. Vítězem se nakonec stala dvojice Petr Suchý a Rosťa Švec z vedení společnosti Chládek a Tintěra, která je dlouholetým partnerem softbalového týmu. Na stůl nakonec dohromady vysázeli cifru 13 000 korun.

Skládali se postupně

„Koupili jsme jej dohromady. Skládali jsme se postupně, už jsme ani nedoufali. Vůbec jsme nepředpokládali, že se to vyšplhá takto vysoko," říkal po aukci Švec.

„Samozřejmě nás tahle akce těší. Chtěli jsme přispět na ta děcka, která mají trošku jiné problémy než my. Navíc se nám tento turnaj velmi líbí, tak jsme trošku také pomohli té atmosféře," hodnotil po aukci jeden z aktérů, Suchý,  důvod, proč se rozhodli přihodit nejvíce peněz.

Dres koupila dvojice zájemců. Místo, kam si dres pověsí, prý vyberou dost pečlivě. „Bude umístěn na nějaké čestné místo ve firmě. Najdeme pro něj vhodné místo," shodli se oba aktéři.

Potěšen byl i Kadečka, jehož dres se dražil. „Je to překvapení, byla to fakt vysoká částka, ale bylo to na dobrou věc. Očekával jsem tak do pěti tisíc," řekl s úsměvem.

On- ine aukce ostatních dresů probíhá na serveru www.sportovniaukce.cz, kde můžete sledovat i její průběh.

Další informace o aukci a mistrovství Evropy najdete na euro2014.softball.cz.

Pavel Hrdina