V pátek se v Chotěboři vzneslo přesně 350 balónků s přáním Ježíškovi. Dům dětí a mládeže Junior z Chotěboře se totiž zapojil do celorepublikové akce Vypouštění balónků Ježíškovi.

„Děti, rodiče, babičky, dědečkové, zkrátka kdokoliv si může napsat své přání, kterých může být i více. Následně každý dostane podle počtu přání i balónky naplněné héliem, které se přesně v patnáct hodin a patnáct minut vypustí na povel do vzduchu nejen tady v Chotěboři, ale i po celé České republice," uvedl chotěbořský organizátor Pavel Kučera.

Ten dodal, že hlavním mediální partnerem této akce je rádio Impuls a patronem Vypouštění je herec Václav Vydra. Ten z Hodonínského náměstí prostřednictvím rádia vydá povel k vypuštění balónků s přáním Ježíškovi.

Hlavně zdraví

„Já jsem napsal Ježíškovi, že bych si přál novou koloběžku, míč a hodiny do pokojíčku," svěřil se Lukáš, který si s tatínkem a maminkou přišel poslat svá přání. „My si přejeme hlavně zdraví, to je nejdůležitější," dodal tatínek Martin Pokorný z Chotěboře.

Přání hodně zdraví a spokojenosti si napsala Ježíškovi i Klára Lesáková z Chotěboře, která přišla se svými syny Patrikem a Markem. „Já bych chtěl od Ježíška auto na dálkové ovládání," prozradil mladší Marek. Naopak starší Patrik by si přál chytrý mobilní telefon.

Do vypouštění balónků s přáním Ježíškovi se zapojily i další města a obce na Havlíčkobrodsku, například Ždírec nad Doubravou, Krucemburk nebo Sobíňov.

„V roce 2008 byl vytvořen rekord, kdy se v celé České republice vzneslo k nebi více než sto tisíc balónků s přáním Ježíškovi. V minulých letech se nám tento rekord nepodařilo překonat a doufáme, že letos se nám to už konečně podaří," konstatoval Kučera.

Pro všechny účastníky akce byl připraven i doprovodný program v podání mažoretek z chotěbořského Domova dětí a mládeže Junior. Ty předvedly několik vystoupení od nejmladších až po nejstarší mažoretky.

Vypouštění balónků

„Připravte se všichni tady v Hodoníně a po celé České republice. Balónky vypustíme všichni najednou, až řeknu nula. Takže tři, dva, jedna, nula. Balónky letí," odstartoval celou akci herec Václav Vydra z Hodonínského náměstí prostřednictvím rádia Impuls přesně v patnáct hodin a patnáct minut.

„Moc se nám tady líbilo. Moje dcera tady vystupovala s mažoretkami, takže jsme ji přišli podpořit a zároveň si poslat nějaké přání. Já jsem si přála hlavně štěstí, lásku a hodně zdraví. Mladší dcera Kristýnka si přála panenku a kočárek. Naopak starší Terezka by chtěla k Vánocům malovací kabelku," řekla Simona Vachušková.

Jakmile všechny balónky s přáním odletěli k Ježíškovi, pořadatelé spočítali, kolik balónků lidem rozdali, a konečné číslo zaslali hlavním organizátorům.

„Letos odletělo přesně 350 balónků, což znamená o 250 více než v předchozím roce. Teď už jen musíme počkat, až se sečtou balónky po celé České republice a uvidíme, zda rekord bude překonán," uzavřel Kučera.

Filip Brož