V hodnotě necelých pěti tisíc korun vydražili Lenka Kruntorádová, Božena Císařová, Roman Procházka, Jan Procházka, Tereza Wassbauerová obrazy Kočky na střeše, Duha, Sluneční obloha, Bludiště a Hnízdo. Ještě před spuštěním aukčního portálu anonymní dárce poukázal na konto charitativní sbírky třicet tisíc korun za výtvarná díla Ptáčci a Školičky.

„Celková částka za měsíc prosinec, leden činí 34 950 korun a bude použita na zajištění terapií pro žáky školy, smyslovou terapii, terapii v solné jeskyni, terapii plaváním, míčkování, bazální stimulaci, ergo terapii, pohybovou terapii a další," upřesňuje Klára Sojková, ředitelka školy a zmocněná osoba Občanského sdružení Trojka. „Všem dárcům mnohokrát děkujeme! Nedá se slovy vyjádřit radost ze získaného obnosu, který velmi pomůže a zpříjemní výuku postiženým dětem," dodává Sojková.

„Ročník odstartoval začátkem prosince loňského roku. Bude probíhat minimálně po dobu dvanácti měsíců na webové stránce www.zsutrojice.cz, kde mohou zájemci přihazovat na jednotlivé výrobky. Ty budou v průběhu aukce obměňovány. U každé malby a keramiky je aukční období individuální.

Autory děl jsou žáci školy, konkrétně rehabilitačních, pomocných a praktických tříd pod vedením zkušených pedagogů," popisuje na závěr Markéta Nováková, patronka projektu.

Více na: www.zsutrojice.cz/aukce.html a na facebooku Základní škola a Praktická škola, Havlíčkův Brod.

Markéta Nováková