Uskuteční se v neděli 19. června od 18 hodin v Klášterním kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě, a tentokrát zazní písničky z filmů a známých muzikálů.

Za předchozí dva ročníky vyneslo vstupné částku 33 772 korun, která sloužila k nákupu nového polohovacího křesla pro onkologické pacienty na stacionáři.

„Ne každý pacient chce při podávání chemoterapie být umístěn na lůžku. Nová polohovací křesla zvyšují komfort pro naše pacienty," sdělil primář onkologického oddělení František Lehanka.

Jasoň zpívá bez přerušení již neuvěřitelných 155 let a patří mezi nejstarší české sbory vůbec. Je to však stále neobyčejně činorodé těleso, které má kromě vlastního zpívání i silný organizační potenciál. „Přesvědčili nás o tom i při loňském benefičním koncertě, který byl pojat jako výletní zaoceánská plavba do Ameriky. Členové sboru byli oblečeni do námořních kostýmů a celý večer byl koncipován velice pozitivně a vtipně. Koncertů se každoročně účastní i pacienti onkologického oddělení," dodala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Hana Tonarová