„Bezpečnost dětí při cestě do školy mě trápí,“ konstatoval starosta Havlíčkovy Borové Přemysl Tonar. V Modlíkově začala v létě oprava mostu. To znamená uzavírky a objížďky. Jedna objízdná trasa z Modlíkova vede přes Vepřovou. Průjezdy stovek aut ohrožují hlavně děti, které bydlí v Borové kolem silnice směrem na Vepřovou a chodí tudy do školy.

„Silnice přes Vepřovou je v majetku Kraje Vysočina. Na jednání s krajem jsme se dohodli, že přes Vepřovou smí jezdit auta do 3,5 tuny,“ upřesnil starosta. Jenže jak se ukázalo, desítky řidičů nákladních aut která tu projedou za den, si s omezením hlavu nelámou. Policie ČR se snaží podle starosty na dodržování pravidla dohlížet, ale hlídky nemohou být u silnice neustále. „Problémem je to, že u nás v Borové v ulici vedoucí k Vepřové nemáme chodníky a po krajích vozovky jsou trvale parkovaná auta. Za provozu může být i pro žáka čtvrté třídy problém přejít přes silnici bezpečně,“ zdůraznil starosta Tonar.

Proto městys Havlíčkova Borová jedná s krajem coby majitelem silnice na Vepřovou i odborem památkové péče o možnosti postavit podél silnice po pravé straně směrem od náměstí k Vepřové chodník.