Nová lůžka přináší pro pacienty především komfort, bezpečí a pohodlí, což je pro ortopedické pacienty po operačních zákrocích velice důležité. Průběžně bude obměněn celý lůžkový fond oddělení.

„Lůžka jsou lehce ovladatelná pro sestry i pacienty a lze jej nastavovat v úhlu podle potřeby pacienta," řekla vrchní sestra ortopedického oddělení Jana Hochmanová. Ta podotkla, že nová lůžka znamenají zvýšení komfortu a bezpečí jak pro pacienty, tak i pro ošetřovatelský personál.

Stará lůžka již nebyla pohodlná a neodpovídala aktuálním požadavkům. „Pořízení nových postelí znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, možné zkrácení doby rekonvalescence a také snížení rizika úrazů a fyzické námahy personálu," vysvětlila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice, Petra Černo.

Investice do nových lůžek činí 470 tisíc korun. Lůžka byla pořízena díky daru firmy Beznoska.

„Lůžko Eleganza je moderní elektricky polohovatelné lůžko s nosností až dvě stě kilogramů, které je určeno pro standardní oddělení. Elektricky ovládané jsou všechny důležité pohyby čtyřdílné ložné plochy – nastavení výšky, zádového dílu, stehenního dílu a umožňuje i mechanické nastavení lýtkového dílu," uvedl vedoucí oddělení zdravotnické techniky Adam Fila. Ten dodal, že lůžko má i odnímatelná plastová čela, spustitelné postranice a možnost prodloužení celé ložné plochy lůžka.

Bezpečí pacientů

Díky dodanému příslušenství jako jsou bočnice, hrazda či držáky infuzí se taktéž značně zvyšuje bezpečí pacientů.

„Velice důležitá je také vysoká nosnost postelí. Staré postele totiž měly výrazně nižší nosnost," konstatovala Černo. Ta pokračovala, že v současné době nemocnice čím dál častěji hospitalizuje pacienty s váhou nad sto padesát kilogramů.