Manažeru Martinu Kachlířovi se nelíbilo, že po stavbě jihovýchodního obchvatu zůstal nedaleko jeho prodejny Highland sport a bistra kopec hlíny. „Napadlo nás to volné místo využít jako sportovní plochu pro naše zákazníky a nejen pro ně. Je sice kousek od silnice, ale bezpečně stranou. Bikepark je pro každého kdo rád jezdí na kole, na koloběžce. Je pro jednotlivce i rodiny,“ řekl Deníku s tím, že plocha patří městu, ale sportovci ji dostali od města výpůjčkou, protože město by se o ni stejně nestaralo.

Podle cyklisty Petra Marka z Havlíčkova Brodu je bikepark skvělý nápad. „Obliba cyklistiky roste ale některým cyklistům, hlavně těm mladším, nestačí jen jezdit po stezkách, chtějí si zařádit a těch možností moc nemají,“ poznamenal.

Bikepark má vlastní provozní řád. Hlavní je udržovat pořádek, jezdit s přilbou, mít ohled na ostatní. Podle Kachlíře je bikepark alternativou pro sportovce, kteří nechtějí jezdit na druhý konec Brodu na pumptrack Reynkova, protože je to pro ně výlet přes celé město. Kdo nechce jezdit na kole, může si u Highlandu vyzkoušet sílu na lezecké stěně, do budoucna chce prodejna nabízet i občerstvení v době kdy je bistro Selská zavřené.

Kam se vypravit v sobotu a v neděli: Tipy na víkend na Havlíčkobrodsku. Startuje Festival Fantazie i prohlídky skla

Na Festivalu fantazie v Chotěboři se mísí bájné světy. | Video: Deník/Jiří Kašpárek