„Tělocvična vznikla v nejsložitější době, kterou stavařina za posledních dvacet let pamatuje. Nedostupnost materiálu, zvyšující se ceny, neustálé karantény dělníků. Nesmyslné termíny vyvolané dotačními požadavky,“ popsal starosta průběh stavby. Ale dnes je hotovo.

Obec Dolní Město tak moderní tělocvičnu nikdy neměla. Nová tělocvična přišla na skoro 17 milionů. Dotace od státu činily něco přes 15 milionů. Tělocvična vznikla na místě přístavku vedle školy. Součástí stavebního plánu byly šatny a sklad pro tělocvičné nářadí. Podle vychovatelky školní družiny Jany Prokopové škola v Dolním Městě tělocvičnu sice měla, ale ta už nevyhovuje. „Hygienicky je v pořádku, ale na tělocvik chodí 38 dětí. Stará tělocvična ve škole už dávno nestačí. Moc se těšíme na novou,“ řekla Deníku před zahájením stavby.

Samosběr jahod v České Bělé.
Stovky sběračů na polích u České Bělé: jahody začaly dozrávat

Štít tělocvičny směrem k mateřské škole zdobí neobvyklý obrázek pohádkového lesa. „ Snažili jsme se, aby z výstavby tělocvičny měly něco i děti z mateřské školky. A tak vznikl nápad na fasádní malbu,“ vysvětlil starosta. Autorkou je Pavla Nažárská. Protože tělocvična vyrostla v centru obce vedle historické budovy základní školy, nesměla celkový dojem rušit. „Proto jsme vybrali odstíny fasádních barev veskrze nenápadné. Tak aby tělocvična nebila do očí,“ upřesnil starosta Chlád.

Tělocvična stojí, od ledna je zkolaudovaná. „Obecní zastupitelstvo rozhodlo, že tělocvična bude svěřena do užívání základní škole,“ upřesnil Chlád s tím, že tělocvična má i svého správce. Zasportovat si může přijít po předchozí domluvě každý kdo chce. V tělocvičně je možné provozovat různé sporty jako badminton, nohejbal, volejbal, malou kopanou nebo stolní tenis.