Bagry odvážejí starou suť a zároveň hloubí základy pro novou přístavbu. Nový infekční pavilon bude vyšší a širší. Část nového pavilonu se posune až k chodníku. Přestavba potrvá asi dvacet měsíců. Bude stát přibližně 200 milionů korun.

Vyklízení infekčního oddělení havlíčkobrodské nemocnice před bouráním.
Bourání infekčního oddělení začalo, v novém pavilonu budou i pokoje pro lékaře

Pavilon s číslem osm nebyl v dobrém stavu už léta. Podle mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petry Černo bude rekonstrukce budovy důkladná. Z původní budovy zůstanou jen nosné zdi a část střechy. K pavilonu přibude směrem k plicnímu oddělení nová přístavba.

„Počítáme se zachováním lůžkové části infekčního oddělení a jeho rozdělením na dvě jednotky podle typu infekčního onemocnění,“ upřesnila mluvčí s tím, že potřebu přestavět infekční pavilon uspíšila pandemie covidu.

Budova infekčního oddělení havlíčkobrodské nemocnice, která se dočká velká rekonstrukce.
Modernizace nemocnice v Brodě: nové infekční oddělení a vylepšení pro pacienty

Do nového oddělení budou pacienti vstupovat ze západního průčelí přímo ke schodišti s výtahem. Další patra poslouží pro pokoje lékařů a sester, přípravny materiálu a administrativu. Budova dostane nové ambulance a prostornější technické zázemí. Nemocnice plánuje pokoje s příslušenstvím pro ubytování externích lékařů. Do budovy se vrátí zpátky ředitelství nemocnice a ekonomický úsek. Kanceláře IT oddělení, školící místnost a kancelář zdravotnické techniky. Po dostavbě bude pavilon mít čtyři kompletní nadzemní a částečné jedno podzemní podlaží. Střecha už nebude sedlová, ale plochá.

Brodská nemocnice potřebuje prostory pro oddělení a nová parkovací místa
Nemocnice v Brodě chce stavět nový pavilon a parkovací dům. Problém jsou peníze

Celé infekční oddělení i ambulance se už přestěhovaly do pavilonu 12, budovy oddělení klinické a radiační onkologie. „Po přestěhování jsme museli mírně omezit lůžkovou kapacitu infekčního oddělení, avšak vybavili jsme oddělení novými polohovacími lůžky, která se nám podařilo zakoupit díky projektu IROP," informoval ředitel nemocnice David Rezničenko.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Jak dodal, součástí rekonstrukce infekčního pavilonu bude i modernizace energocentra, zařízení, které je životně důležité pro chod nemocnice v případě výpadků dodávek proudu.

Infekční oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod poskytuje zdravotní péči pacientům s infekčními chorobami nejen z celého Havlíčkobrodska, ale je zázemím pro pacienty z okresů Pelhřimov, Kutná Hora a Chrudim.