„Přes most jsem se něco nachodil. Je přesně o deset let mladší než já, chtěl jsem ho ještě vidět, než zmizí,“ svěřil se například Jiří Svoboda, který se přišel podívat s vnukem. Most byl v havarijním stavu, proto ho majitel Kraj Vysočina nechal strhnout a postavit znovu.

Do demolice se pustila společnost MDS Solution  z Vysokého Mýta. Na pomoc si vzala speciální techniku. Most přes Sázavu by ve špatném stavu: zábradlí rezavé, omítka opadaná, konstrukce se drolila.

Pobočka České pošty v ulici Marie Majerové v Třebíči patří mezi zhruba tři stovky z těch, které se mají v polovině roku 2023 zrušit.
Lidé se vyjádřili k rušení pošt: v Brodě se vyslovili pro zachování Nádražní

Podle zástupců Kraje Vysočina se letos u Přibyslavi opraví mosty rovnou dva. Jeden přes Sázavu a druhý menší až pod Jabloneckou nádrží - stavba tam vyřeší i zpevnění skalního svahu a úpravu staré křižovatky na Dolní Jablonnou a Dvorek.

„Práce připravujeme společně s městem Přibyslav. Vyžádají si úplnou uzavírku silnice, celý úsek bude průjezdný až na podzim. V úseku dlouhém skoro půl kilometru počítáme s úplnou demolicí a následnou výstavbou jednoho mostu přes řeku Sázavu, který je v současné době ve velmi špatném stavu,“ upřesnila mluvčí kraje Eva Neuwirthová.

Velikonoční výzdobu ve Ždírci doplnil letos originální pomlázkomat.
Nemáte čím vyšlehat partnerku? Mužům ve Ždírci poslouží unikátní pomlázkomat

Uzavírka znamená pro řidiče náročné objížďky. Zajedou si hlavně nákladní auta a kamiony. Pro auta nad dvanáct tun vede trasa přes Přibyslav, Stříbrné Hory, Pohled, Krátkou Ves, Českou Bělou, Ždírec nad Doubravou, Sobíňov, Chotěboř, Novou Ves u Chotěboře, Borek, Kraborovice, Vilémov, Golčův Jeníkov, Kámen, Radostín, Havlíčkův Brod.

Podle starosty Martina Kamaráda má dlouhodobá uzavírka silnice na Šlapanov i svá pozitiva. „Město toho využije. Chceme okolí u Jablonecké nádrže upravit pro pěší, aby cesty v těchto místech byly bezpečné,“ dodal Kamarád. Vyřeší to nový chodník.