I když úplně první záležitost se se zemědělskou školou přesunula do Humpolce, a jde o odbornou soutěž studentů středních zemědělských škol o Bramborový květ Vysočiny, která se koná ve čtvrtek od 10 hodin v humpolecké České zemědělské akademii.

O den později se v brodské OA a Hotelové škole od 8 hodin koná další studentská soutěž, tentokrát o Bramborovou pochoutku Vysočiny. Od 9 hodin pak začíná program v Kulturním domě Ostrov, a to odborným seminářem Brambory 2014. Tamtéž bude od 9 do 13 hodin výstava odrůd brambor spojená s ochutnávkou. Chybět nebude poradenská služba odborníků nejen z Výzkumného ústavu bramborářského. Na místě se budou prezentovat také firmy spojené s pěstováním a obchodováním s bramborami.

V sobotu 25. října se na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě budou již tradičně od 8 do 12 hodin brambory především prodávat. Půjde o prodej jak konzumních, tak sadbových brambor, výrobků z brambor, ovoce, zeleniny, květin, ryb a potřeb pro pěstitele a zahrádkáře. Na místě bude opět výstava odrůd brambor a poradenská služba. Připravena má být i ochutnávka odrůd brambor, a soutěž v jejich škrabání.