VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brod hledá lokalitu pro halu. Jedna varianta je nevyhovující

Havlíčkův Brod – Havlíčkobrodský výbor pro životní prostředí se na svém posledním zasedání zabýval umístěním nové sportovní haly ve městě.

18.1.2016
SDÍLEJ:

Havlíčkobrodská radnice.Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

Uvažuje se o pozemcích Na Losích v areálu TJ Jiskra nebo poblíž základní školy Nuselská či vedle letního koupaliště v Chotěbořské ulici. Poslední zmíněná varianta se však nelíbí havlíčkobrodskému Okrašlovacímu spolku Budoucnost. Podle nich je potřeba vyvolat diskusi a informovat veřejnost.

„Město samozřejmě hledá nejlevnější variantu. Z toho důvodu přicházejí v úvahu pozemky vedle koupaliště, které patří městu," uvedl za havlíčkobrodský Okrašlovací spolek Budoucnost David Šidlák. Ten dodal, že z hlediska rozvoje města není umístění nové sportovní haly vedle letního koupaliště zcela ideální. „Podle studie zahradního architekta Zdenka Sendlera by došlo k dalšímu zacpání kotliny z pohledu urbanistického konceptu. Česky řečeno, hala by uzavřela kotlinu podobně, jak to již učinil na jiném místě zimní stadion. Výbor okrašlovacího spolku proto pokládá za vhodné se této lokalitě vyhnout, případně téma otevřít a vyvolat mezi lidmi k tomuto umístnění nové sportovní haly diskusi," pokračoval Šidlák.

Podle místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka jde však zatím o monitorovací pracovní podklad, přičemž Výbor pro životní prostředí a stejně tak Výbor pro územní plán a rozvoj města doporučily k dalšímu projednávání a upřesnění lokalitu podél řeky Sázavy, tedy lokalitu s pozemky ve sportovním areálu Na Losích, případně na areál TJ Jiskry navazujících.

„Myslím, že město novou sportovní halu každopádně potřebuje. Ta současná je pro mnohé sporty svými parametry nevyhovující," vysvětlil Honzárek. Ten podotkl, že již v říjnu loňského roku dostal za úkol pražský architekt Antonín Buchta zpracovat analýzu několika lokalit, kde by nová sportovní hala mohla ve městě stát. Architekt posoudil klady a zápory tří lokací, přičemž oba zastupitelské výbory se studií architekta Buchty zabývaly a následně doporučily k dalšímu upřesnění prostor v okolí sportovního areálu.

Nevyhovující stav současné haly potvrzuje i tajemník brodské TJ Jiskry Pavel Mazánek. „Problém je především s tribunou, jelikož diváci prakticky nevidí třetinu palubovky. Když je plno, nastává další problém, a to s opěrnými sloupy, přes které rovněž není vidět," konstatoval Mazánek.

Pokračoval, že jedna hala zkrátka nemůže pokrýt všechny sporty a kvůli nevyhovujícím podmínkám nelze ve stávající hale pořádat ani některé šampionáty či turnaje.

„V současné hale je i velký nápor sportovních oddílů. Občas kvůli termínům nezbývá místo na chotěbořský a brodský futsal, které na Havlíčkobrodsku nemají jinou možnost pro pořádání zápasů," zdůraznil již dříve Mazánek.

Tělovýchovná jednota, která sportovní halu vlastní, jednoznačně podporuje výstavbu nové haly. Podle Mazánka by bylo nejlepší, kdyby hala stála vedle té staré, aby vše bylo v jednom komplexu. „Samozřejmě budeme rádi za jakoukoliv lokalitu, ale tohle by bylo asi nejlepší řešení," řekl.

Autor: Filip Brož

18.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volební komise v Přibyslavi.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Havlíčkobrodsko – Volební maraton odstartoval v pátek s úderem druhé hodiny odpoledne. K urnám se vydali optimisté i pesimisté, prvovoliči i senioři. Našli se ale i tací, kteří se rozhodli voleb neúčastnit a dát, dle svých slov, přednost něčemu užitečnějšímu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení