Na páteční dopoledne shodně chystají bohatý kulturní a společenský program.

„Na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě zahraje lidem k poslechu kapela Perla Vysočiny a vystoupí i populární mažoretky ze Šlapanova.

Součástí programu budou ale i různé atrakce a již tradiční prvomájové trhy. Také občerstvení je zajištěno. K zúčastněným v hlavním projevu svátečního dopoledne promluví i náš tradiční host, a to předseda poslaneckého klubu KSČM v Parlamentu ČR Pavel Kováčik," uvedl za pořadatele Milan Plodík.

Také náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři ožije prvomájovými oslavami.

„Program zahájí v devět hodin slavnostním pochodem mažoretky a po nich s projevem vystoupí starosta města Tomáš Škaryd a další hosté, mezi nimi například i sociálnědemokratický poslanec Parlamentu ČR Pavel Antonín," informoval za chotěbořskou ČSSD Milan Stránský.

Program dále počítá s ukázkami aerobiku a zumby, přítomným zahraje i Hudební duo Chotěboř.

Pro rodiče s dětmi je připraven nafukovací hrad a kolotoč. Pro všechny pak i tradiční občerstvení včetně ochutnávky kávy a čaje v kavárničce „Pod stanem". Pořadatelé ale upozorňují, že v případě opravdu velmi nepříznivého počasí se akce neuskuteční.

Vítězná křídla

Zajímavým počinem se v pátek 1. května „blýsknou" i členové Demokratického občanského sdružení ve Štokách. Ti připravili na páteční třináctou hodinu vernisáž výstavy nazvané Vítězná křídla.

„Věnuje se především našim místním statečným pilotům, kteří za druhé světové války bojovali s letci německé Luftwaffe na západní i východní frontě," řekl Zdeněk Krpálek.

Výstava mapuje hrdinství rodáků ze Skřivánku, Antonína Vendla a Jindřicha Beneše, dále rodáka z Chýšky Karla Langa a v neposlední řadě i Karla Kuttelvaschera ze Svatého Kříže a také Imricha Gablecha, který žije v Havlíčkově Brodě.

„Výstava potrvá do neděle a lidé si ji mohou prohlédnout vždy od třinácti do osmnácti hodin. Instalována je v sále restaurace Horní radnice – U Vitamína," sdělil Krpálek s tím, že v rámci expozice budou vystaveny i modely letadel bojujících v druhé světové válce.

„Detaily zájemcům sdělí zkušený modelář a milovník letectví Vlastimil Gryč," uzavřel Krpálek.

Výstavu otevře starosta Štoků Pavel Královec.