Jak Fixová upřesnila, došlo v posledních měsících v oddílu havlíčkobrodské atletiky ke změnám. Vznikl TJ Sokol jako alternativa ke starému TJ Jiskra. A tady nastal problém. „Atletický oddíl TJ Jiskra nám jako novému oddílu neumožňuje na stadionu trénovat, když tam jsou oni. Tvrdí, že si musíme rezervovat zvláštní termíny. To nám nevyhovuje. Nechápu, proč bychom nemohli na stadionu trénovat ve stejné době, kdy je tam i TJ Jiskra. Stadion je velký dost,“ postěžovala si.

Stadion Na Losích patří městu, správcem jsou technické služby. Starosta Jan Tecl Deníku řekl, že město určitě nikomu nebrání stadion užívat. „Naopak město nechalo pro havlíčkobrodské sportovce stadion přestavět za skoro čtyřicet milionů korun. Je tam nový trávník, atletický ovál, šestidráha, veškeré zázemí. Jestliže některý oddíl má potíže s využitím stadionu, pak je problém v řadách sportovců, ne u města,“ zdůraznil.

Podle místopředsedkyně výkonného výboru TJ Jiskra Havlíčkův Brod Martiny Kubalové má Jiskra pronajatou na stadionu část tribuny, ale ne atletickou dráhu a celý areál. Tam sportovci trénují podle potřeby, ale hlavně podle předem dohodnutého rozpisu. „Obávám se, že tady vázne domluva mezi oddílem atletiky TJ Jiskra a nově vzniklým oddílem TJ Sokol. Dvě strany se nedovedou mezi sebou dohodnout, kdy a za jakých podmínek budou areál využívat,“ konstatovala.

Předseda atletického oddílu TJ Jiskra Jiří Uhman označil problém sporu o stadion za banální. „Stručně a jasně. Oddíl atletiky TJ Jiskra využívá stadion na základě předem objednaných termínů u správce stadionu. To jsou Technické služby města Havlíčkův Brod. Jestli bude atletický oddíl TJ Sokol respektovat stejná pravidla, není důvod k třenicím,“ poznamenal. Jak vysvětlil, přesný rozpis tréninků na stadionu je nutný už z hlediska bezpečnosti.

Informace Jiřího Uhmana potvrdila i tajemnice TJ Jiskra Havlíčkův Brod Michaela Slavíková. „Všechno je to o respektování pravidel. Rozpis tréninků není bezúčelný. Atletika není jen běh a skoky do dálky. Na stadionu se při tréninku hází oštěpem nebo koulí. Když tam bude velké množství lidí, nedá se bezpečnost uhlídat. Může dojít ke zranění a je problém,“ vysvětlila.

V současné době mají havlíčkobrodské technické služby na svých webových stránkách veřejně dostupné aktuální rozvrhy kdo, kdy a v kolik bude které sportoviště využívat. Rozpis podle technických služeb platí pro všechny stejně. Jak pro stadion Na Losích, tak pro plavecký bazén, zimní stadion, saunu nebo tělocvičnu v Kotlině.