Ta se na Festivalu dopravní prevence a motorismu prezentovala v sedle čtyřkolky, prozradila ale, že příští Rallye Dakar pojede v autě. V Suzuki Samuai bude startovat v kategorii Classic. „Chtěla bych závodit a dojet v naší kategorii v top pětce,“ řekla Deníku. Vyvrátila však, že by se nějak více soustředila na souboj s dalším Čechem Ondřejem Klimčiwem, který bude mít stejné ambice. „Není to o tom, že bych chtěla závodit s českými závodníky, budu závodit se všemi,“ řekla sympatická blondýnka.

Legend motoristického sportu bylo k vidění více, ať už šlo o osobnosti nebo techniku. Návštěvníci měli možnost obdivovat auta jako rallyovou Lancii Delta HF Integrale, unikátní Škodu 160 RS, úspěšnou Škoda 130 RS nebo okruhové speciály KTM. Další dakarský závodník Tomáš Ouředníček z Velkého Meziříčí pak přivezl ukázat svůj vůz i poháry, které vybojoval. Na televizi přitom byl k vidění během závodů.

Starosta Jeníkova Pavel Kopecký.
Starosta Jeníkova Kopecký: Mám radost, když se práce daří bez velkých odkladů

V jiné části areálu brodské psychiatrické nemocnice pak lidé obdivovali veterány. Novější i starší, zahraniční i československé. „Tohle byl mezityp, je to pořád tisícovka, ale zadní sloupky už jsou zesílené, to pak škodovka použila u stovky,“ s pohledem znalce komentoval jeden z vozů Josef, který přijel ze středních Čech.

Výstavba chodníku v Kohoutově.
Bezpečněji podél vytížené I/34. V Kohoutově chodí po novém chodníku

Velký zájem byl také o ukázky práce jízdní policie. Policisté na koních zasahují především v rekreačních oblastech, uplatnění najsou i při demonstracích. „Kůň se považuje za donucovací prostředek a neradil bych vám být na druhé straně než jsou policisté,“ radil strážce zákona, který činnost kolegů komentoval.

V rámci největší charitativní motoristické akce na Vysočině byla k vidění také ukázka zásahu u havárie náklaďáku nebo simulovaná nehoda nového auta a kdo měl zájem, mohl si na simulátoru zkusit, jaké je to jít s autem přes střechu. „To není pro tebe, není tam přeci dětské sedačka,“ rozmlouvala jedna z maminek tuto možnost svému malému synovi. Ten tak vzal zavděk soutěží u stánku Besipu.