Uvažuje se o pozemcích Na Losích v areálu TJ Jiskra nebo poblíž základní školy Nuselská a nově i vedle letního koupaliště v Chotěbořské ulici.

Podle místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka (TOP09), jedna sportovní hala na celý okres nestačí. „Myslíme si, že město novou sportovní halu potřebuje jako sůl. Ta současná je pro mnohé sporty svými parametry zcela nevyhovující, a to jak po stránce kapacitní, tak i zázemím pro diváky," uvedl Honzárek. Dodal, že moderní sportovní hala bude stát desítky milionů korun.

Nevyhovující stav současné sportovní haly potvrzuje i tajemník TJ Jiskra Havlíčkův Brod Pavel Mazánek. „Největší problém je především s tribunou, jelikož diváci prakticky nevidí třetinu palubovky. Když je plno, nastává další problém, a to s opěrnými sloupy, přes které rovněž není vidět," konstatoval Mazánek. Pokračoval, že jedna hala zkrátka nemůže pokrýt všechny sporty a kvůli nevyhovujícím podmínkám nelze pořádat ani některé šampionáty či turnaje.

„V současné hale je i velký nápor sportovních oddílů. Občas kvůli termínům nezbývá místo na chotěbořský a brodský futsal, které na Havlíčkobrodsku nemají jinou možnost pro pořádání zápasů," zdůraznil Mazánek.

Tělovýchovná jednota, která sportovní halu vlastní, jednoznačně podporuje výstavbu nové haly. Podle Mazánka by bylo nejlepší, kdyby hala stála vedle té staré, aby vše bylo v jednom komplexu. „Samozřejmě budeme rádi za jakoukoliv lokalitu, ale tohle by pravděpodobně bylo asi nejlepší řešení," řekl.

Nová městská sportovní hala by měla vyřešit všechny stávající problémy. „V příštím roce plánujeme, že bychom nechali zpracovat projektovou dokumentaci. Nová hala bude rozhodně kapacitně větší a mohla by pojmout tři sta až pět set diváků," popsal Honzárek.
Umístění sportovní haly bude však spíše politickým rozhodnutím. „Kdy dojde k definitivnímu verdiktu, zatím není jasné. Stejně tak nevíme, kdy se začne stavět," podotkl Honzárek s tím, že vše bude také záležet na financích. Ještě dodal, že město uvažuje i o některých dotačních titulech, které by se daly použít.

Dodejme, že stará sportovní hala, prošla rekonstrukcí naposledy před třinácti lety.