Mezi největšími investičními akcemi nadcházejícího roku je rekonstrukce koupaliště, nový atletický stadion Na Losích a úpravy parku Budoucnost.

Rozpočet na rok 2018 schválilo městské zastupitelstvo na svém pondělním zasedání. „Dobrá zpráva je, že kdybychom nedělali žádné investice, tak by nám každý rok do rozpočtu přibylo více než 70 milionů korun. Jsou města, která s tím mají potíže a blíží se k nule. Havlíčkův Brod k nim rozhodně nepatří,“ uvedl starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Město v současnosti nemá žádné dluhy a zastupitelé si odhlasovali, že se finance z půjček a úvěrů nebudou čerpat ani v dalším roce.

Nejvýznamnější investiční akce pro rok 2018 si vyžádají více než sto milionů korun. Na některé investice by radnice mohla získat i dotační prostředky.

Nejvíce peněz půjde na opravy letního koupaliště. Na ně je vyčleněno 42 milionů korun. Opravy by měly být hotové před další letní sezonou. Areál projde radikální proměnou. Stávající vykachličkované bazény nahradí vany z nerezového kovu, které vydrží v dobrém stavu neporovnatelně déle. Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které se v areálu počítá s vodními atrakcemi.

Dalších zhruba 36 milionů půjde na přestavbu sportovního areálu Na Losích. Do léta tu vyroste moderní areál, který bude vyhovovat podmínkám atletického svazu pro pořádání vrcholových soutěží. Počítá se s závlahovým trávníkem a kompletním vybavením pro atletiku. Vznikne tu lehkoatletický ovál, šestidráha, doskočiště nebo nové technické zázemí. Z lehkoatletických disciplín budou zastoupeny všechny kromě hodu kladivem.

„Třetí významnou akcí je park Budoucnost. Na něj je připravena částka 19 milionů korun,“ doplnil Jan Tecl. Vznikne tu nové hřiště, chodníky, osvětlení, opraví se hráze. „V první etapě by měla být zrealizována část mezi hrází rybníka Hastrman a areálem školy na Rubešově náměstí. Současné dětské hřiště už není v nejlepším stavu, takže tu vzniknou nové objekty, chodníky, osvětlení amfiteátr a podobně,“ přiblížil úpravy místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek.

Radnice počítá také s investicemi do komunikací, zlepšení prostředí základních a mateřských škol nebo do rozvoje bytového fondu. Množství plánovaných investic je srovnatelné s rokem 2017.