Ve smlouvě, kterou tehdy radnice s restituentem uzavřela, bylo také ustanovení, že pokud most nebude do roku 2015 postaven, vrátí pozemky restituentovi a on jí zase čtyři a půl milionu korun, které za ně tehdy dostal. K tomuto kroku ale nedošlo a radnice se s restituentem dohodla na doplatku ve výši 3,6 milionu korun,  díky kterému pozemky zcela přešly do jejího vlastnictví.

„Vzhledem k tomu, že jde o strategické pozemky ve středu města, zastupitelstvo s tímto řešením vyslovilo souhlas," uvedl místostarosta města Čeněk Jůzl. Ten připomněl, že město již má k dispozici studii výstavby parkovacího domu, který by v této lokalitě mohl jednou vyrůst.

Dlouhá léta jednání

Zbývající plocha by pak byla přeměněna v plnohodnotné veřejné parkoviště.

Kromě tohoto pozemku, jehož rozloha činí 4 600 metrů čtverečních, ale havlíčkobrod-ská samospráva odkoupila, a   to opět od stejného restituenta, i další důležité pozemky, tentokrát nedaleko sportovní haly TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Konkrétně jde o pozemky, které se rozprostírají od místa zvaného „cirkus plac" až po začátek oplocení sportovišť.

„K dohodě došlo po několikaletém jednání. Cenu pěti set korun za metr čtvereční opětovně odsouhlasilo zastupitelstvo  a zisk těchto pozemků o rozloze 3 300 metrů znamená, že je budeme moci využít k výstavbě zhruba sedmi set metrů nové cyklostezky ve směru na Perknov," pokračoval Jůzl.

Lidé, které Deník v souvislosti s budoucí proměnou parkovací plochy u kulturního domu Ostrov oslovil, jsou vesměs pro, aby město právě tady investovalo.

„Parkovací dům i parkoviště se sem hodí. I vzhledem k tomu, že jsou na Ostrově často velmi navštěvované akce. Třeba knižní veletrh nebo výstava Zahrada," řekl například Vlastimil Krátký z Hav-líčkova Brodu.