Zastupitelé tak reagují na petici proti ubytovnám, kterou podepsalo 898 lidí a jíž se město nedávno zabývalo. Ubytovna v Kotlině přitom dříve sloužila především sportovcům, kteří dnes ale o ubytování již nemají zájem. Nájemce se tak dohodl s pracovní agenturou, která do Brodu vozí zahraniční pracovníky.

„Lidé z toho rozhodně nemají radost, ale naopak strach. Radnice se proto rozhodla dát nájemci výpověď," uvedl místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl (KDU-ČSL). Ubytovna a celý sportovní areál patří městu. „Jakmile nájemce prostory vyklidí, budeme uvažovat co dál. Možností, jak tuto část budovy využít, je hned několik. Můžeme například rozšířit sportovní zázemí či místnosti pro technické služby. Sociální odbor také zvažuje, že by zde mohlo vzniknout ubytování pro lidi, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, zejména pak starší lidé, kteří přišli o bydlení a vlivem zdravotního stavu a nemohou jít do domova důchodců či do domu s pečovatelskou službou," pokračoval Jůzl.

S výpovědí souhlasí i vedoucí provozního úseku havlíčkobrodských technických služeb Petr Honsa. „Toto zařízení rozhodně nepatří do sportovního areálu. Na druhou stranu není výpověď zaměřená proti provozovateli, není to jeho chyba. Sportovní oddíly, které do města přijedou, bohužel nemají o ubytování v Kotlině již zájem," řekl Honsa. V minulosti tam byly ubytovány například extraligové hokejové týmy či zahraniční sportovci, kteří do města přijeli na exhibiční zápasy.

Připomeňme také, že v souvislosti s peticí proti ubytovnám havlíčkobrodská radnice situaci rozhodně nepodcenila a včas, bez ohledu na vzniklou petiční iniciativu, přijala opatření k posílení bezpečnosti v ulicích.

„Strážníci, uniformovaní policisté, ale i policisté v civilu se zaměřili na všechny problémové lokality. Situaci tam monitorovaly i bezpečnostní kamery a řady městské policie rozšířili preventisté," uvedl již dříve starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS).