Účastníci nejlépe v pruhovaných retro plavkách mají sraz v sobotu 16. června ve 13.30 hodin u kostela svaté Kateřiny. Tady bude organizátory zřízeno také improvizované zázemí. Brodění by mělo probíhat až do sedmé hodiny večerní. „Záchranné kruhy zajistí pořadatelé,“ podotýká za organizátory Jiří Jedlička.

Kromě brodění řekou na příchozí děti i dospělé čeká také závod ve žlutomodrém prezidentském člunu, a to až do jeho úplného roztrhání. „Pro děti a dospělé vznikne na břehu řeky také improvizované pískoviště, kde se budou moci zúčastnit soutěže o nejvyšší pískovou věž. Poblíž vyroste i skákací hrad a v nedaleké zahrádce Ariány bude k dispozici bohaté občerstvení. O pohodu se postará také pohodové hudební uskupení Terasa z Přibyslavi,“ doplňují organizátoři a doporučují všem účastníkům vzít si s sebou retroplavky, boty do vody a hlavně dobrou náladu.

„Zároveň s festivalem Brodění se uskuteční v kostele svaté Kateřiny akce s názvem Kateřina žije. Od 14 a 15 hodin bude v kostele divadelní představení Karkulčin Koblížek divadelního souboru Dinosaurus a v 18 hodin benefiční koncert hudební skupiny AMaTer ve prospěch opravy kostela,“ zmiňují organizátoři.

A proč právě Brodění? „Naše město má Brod ve svém názvu a přitom většina Broďáků se nikdy Sázavou nebrodila. Je dokázané, že brodění je zdraví prospěšné a alespoň jedno každoroční brodění posiluje organismus. Kromě toho, brodění způsobuje optimismus a dobrou náladu. Dost důvodů, proč se zúčastnit,“ dodává k tomu Vítek Vodrážka. Kdo se ještě rozhoduje, může se podívat na originální klip, který k chystané akci vznikl. Na youtube je pod názvem Havlíčkobrodské brodění 2018 - Terasa.