Brodská TJ sdružuje 17 druhů sportů s celkovým počtem sportovců 1342, z toho 658 mládežníků.

„Členská základna se v roce 2014 snížila na základě požadavku ČUS Praha kdy jsme museli všechny členy roztřídit dle kategorizace – registrovaný sportovec, amatérský sportovec, trenér, cvičitel, rozhodčí, funkcionář a sympatizant. Je potěšitelné, že zájem o sporty v naší TJ neochabuje. V minulém roce se podařilo dojednat oddílu házené, že budeme mít krajské sportovní centrum mládeže dívek. I oddíl basketbalu jedná o přiznání krajského sportovního centra mládeže," řekl v úvodní řeči předseda Jiskry. Ten si rovněž pochvaloval, že v roce 2014 bylo dokončeno jednání s městem Havlíčkův Brod o bezplatném převodu celého areálu Letního stadionu k 1.1.2015 včetně tribuny od 1.1.2016 a fotbalových kabin o dva roky později.

Oddíl atletiky bude nadále využívat své šatny na Letním stadionu a o úpravu atletické dráhy se budou starat Technické služby města Havlíčkův Brod a FC Slovan Havlíčkův Brod. Spokojeni budou v březnu letošního roku i tenisté, protože proběhne kolaudace nového sociálního zařízení v částce přes čtyři miliony korun.

Ze sportovního hlediska se nejvíce o prezentaci Jiskry postaral oddíl zápasu, který získal podesáté v řadě titul mistra ČR.

„Náš nejúspěšnější oddíl pod vedením předsedy pana Zdeňka Švece zaznamenal další úspěšnou sezonu, když muži vybojovali 10 titul ůMČR v řadě, žákovské družstvo skončilo na druhém místě a junioři skončili na 4. místě. Oddíl pravidelně pořádá MČR mládeže a mezinárodní turnaj pro mládežnickou kategorii za účasti 12 států. Velkým přínosem pro oddíl zápasu je přidělení Sportovního centra mládeže, které od roku 2002 výrazně napomáhá k výchově nejtalentovanějších jedinců. Velmi úspěšně mu v rozvoji mládežnického sportu pomáhá ZŠ Štáflova. Z oddílu je zařazeno několik sportovců do reprezentace ČR," poznamenal Hlaváč.

Druhým nejúspěšnějším oddílem byli softballisté. Ti dokonce v Havlíčkově Brodě uspořádali ME mužů a v domácím prostředí se naše reprezentace radovala z titulu mistra Evropy. Navíc nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen brodský Karel Kadečka. Po sportovní stránce se jednotlivé týmy opět nenechaly zahanbit a i letos přibyly do Hroší pokladnice tři kovy nejcennější. Vítězství v extralize a titul mistra republiky obhájili jak žáci, tak kadeti a premiérově ho vybojovali i junioři. Hlavní tým mužů měl napilno nejvíce. Dosáhl úspěchu ve všech třech soutěžích, do kterých zasáhl velmi dobrých výsledků, ale sen vyhrát Extraligu se mu splnit nepodařil. V evropském poháru v Holandsku v konkurenci 18 týmů obsadil jako nejlepší český zástupce 4. místo.

V domácím Poháru ČSA došel až do finále, ale tam podlehl Spectru Praha. V Extralize skončili Hroši třetí. Medailové umístění v lize jim zaručuje účast v pohárové Evropě i v roce 2015. Poprvé v historii v týmu dlouhodobě působili zahraniční hráči, dva Novozélanďané a dánský nadhazovač.

Řada hráčů reprezentovala Českou republiku na vrcholných akcích. Pavel Just, Tomáš Jelínek, Jaroslav Müller, Tomáš Voborník a Karel Kadečka vybojovali v domácím prostředí titul mistra Evropy, Kadečka byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem ME. Junior Šimon Bíža reprezentoval na MS v Kanadě, kde s českým týmem obsadil 8. místo. Pro rok 2015 bude hlavním cílem vybojovat titul v kategorii mužů, který jako jediný v jejich bohaté sbírce ještě chybí.

Nejlepší sportovci TJ Jiskra za rok 2014

Oddíl zápasu
Marcel Albini
Oddíl basketbalu
Kateřina Tučková
Oddíl softballu
Karel Kadečka
Oddíl házené
Jitka Kutlvašrová
Oddíl moderní gymnastiky
Kateřina Moravcová
Oddíl šermu
David Mottl
Oddíl tenisu
Matěj Coufal
Oddíl orientačního běhu
Iveta Králová
Oddíl šachu
Jakub Satrapa
Oddíl nohejbalu
Petr Zikuda
Oddíl stolního tenisu
Daniel Bárta
Oddíl atletiky
Natálie Kováčová
Oddíl kanoistiky
Petr Žák
Oddíl volejbalu
Veronika Pešková
Oddíl florbalu
Hana Teclová
Oddíl karate
Miroslav Pecka

Nejlepší kolektiv TJ Jiskra za rok 2014

Oddíl softballu - družstvo juniorů
Oddíl zápasu - družstvo mužů
Oddíl kanoistiky -  junioři raft R4

Osobnosti TJ Jiskra v roce 2015

Oddíl atletiky
Josef Tůma
Oddíl softballu
Ladislav Šnelly
Oddíl šachu
Václav Paulík
Oddíl házené
Josef Holenda
Oddíl basketbalu
Jiří Hartman
Oddíl volejbalu
Miroslav Kohout
Oddíl karate
Miroslav Sommer

TJ Jiskra udělila Čestné členství

Ervín Bacík
Jan Šedý
Alois Svoboda