Celková rekonstrukce trvala od května letošního roku a zároveň došlo ke stavebním úpravám Perinatologického centra II. typu, kde jsou hospitalizováni novorozenci, kteří potřebují 24hodinový dohled. „Naší snahou je vytvořit pro pacienty komfortní a přívětivé prostředí a zároveň umožnit lékařům a sestrám poskytovat zdravotní péči na nejvyšší úrovni,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Byly vytvořeny dva operační sály. Jeden pro gynekologické zákroky a druhý pro císařské řezy. Kromě rozšíření zázemí došlo i k značné modernizaci. „Mám radost, že naše porodnice je nejen krásnější, ale i intimnější a praktičtější. Za veliké plus považuji moderní operační sály pro naše lékaře a pacientky," okomentoval otevření sálů primář gynekologicko-porodnického oddělení Pavel Antonín.

Pásku slavnostně přestřihl druhý náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný, starosta města Jan Tecl, ředitel nemocnice David Rezničenko, primář oddělení Pavel Antonín a primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová. „Porodnice je to nejdůležitější oddělení v nemocnici. Protože když tu maminka spokojeně a bez problémů porodí, přivede sem i své děti a nakonec i vzdorujícího tatínka,“ ukončil úvodní proslovy primář oddělení Antonín. Od pondělí by porodnice měla začít fungovat v běžném režimu.

V sobotu ve Staré radnici proběhne komentovaná prohlídka mimořnádné výstavy s názvem Barokní Brod.
Lidé mají poslední možnost zažít Brod v barokním období