„Neustále modernizujeme své přístrojové vybavení. Aktuálně se nové zdravotnické techniky, která přináší větší komfort pro pacienty i personál nemocnice, dočkala ORL ambulance a oddělení chirurgie," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Všechny nástroje na jednom místě

Například dvě nové stacionární vyšetřovací jednotky, takzvané ORL unity, téměř za 1,5 milionu korun, slouží již od minulého týdne pacientům 
v ORL ambulanci.

„Každá tato jednotka slouží jako kompaktní pracoviště pro vyšetření. Disponuje odsáváním, oplachem, tlakovým vzduchem, světelným zdrojem, vyhříváním nástrojů, optickým zařízením, dezinfekcí, má úložné prostory a podobně," konstatoval vedoucí oddělení zdravotnické techniky Adam Fila.

Nové unity zvýší komfort vyšetření pacientů, pomůže výrazně i lékařům při vyšetřeních spadajících do oblasti oboru.

„Lékaři umožňuje toto pracoviště mít na jednom místě veškeré potřebné nástroje, včetně jejich rychlého vydezinfikování, po ruce a k usnadnění vyšetření či k provedení potřebného zákroku," vysvětlila Černo.

Oddělení chirurgie rovněž získalo dva nové mobilní přístroje pro rychlé a snadné vyšetření EKG v ceně 230 tisíc korun.

„Jde o moderní pojízdné EKG, které je umístěné na vozíku s moduly pro rozměření a interpretaci. Ty nám umožní nepřesouvat pacienta na vyšetřovnu, ale přijet s přístrojem až přímo k lůžku a vyšetření uskutečnit na oddělení okamžitě," prozradil výhody moderní techniky Fila.

Podle jeho slov tak dochází ke zrychlení vyšetření a zároveň to znamená i vyšší komfort pro vyšetřované pacienty, hlavně pro ty, kteří jsou z důvodu vážné nemoci dlouhodobě upoutáni na lůžko.

„V druhé polovině letošního roku chystáme investovat do přístrojového vybavení v objemu zhruba 10 milionů korun. Největší investice budou směřovat na centrální operační sály, v nichž hodláme pořídit novou vysoce moderní laparoskopickou věž," informovala Černo.

Nových přístrojů se dočká také oddělení ARO, kde by se měl objevit nový ultrazvuk a ventilátor. Nový přístroj by mělo získat i oddělení gynekologie. V něm bude pacientkám sloužit nový diagnostický ultrazvuk.