Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodská společnost HBH odpady má novou třídící linku

Havlíčkův Brod – Společnost HBH odpady, která se pohybuje na trhu s druhotnými surovinami již více než dvacet let, plánuje během léta zkvalitnit svoje služby.

4.7.2015
SDÍLEJ:

Havlíčkobrodská firma HBH odpady neustále modernizuje a zkvalitňuje své služby. Foto: Archiv společnosti HBH odpady

Provoz by měla zahájit nová moderní třídicí linka na papír a plasty. Slavnostní uvedení nové moderní třídicí linky se uskuteční 5. srpna.

Společnost HBH odpady se zabývá především výkupem, sběrem a úpravou druhotných surovin. Své služby neustále rozšiřuje, zkvalitňuje a modernizuje. Během posledních let prošly rekonstrukcí jak provoz sběrného dvora včetně administrativní budovy, tak provoz výkupny a třídírny papíru a plastů.

Pracoviště jsou vybavena moderními technickými zařízeními. K nejvýznamnějším patří linka na třídění odpadů tvořena soustavou pásových dopravníků, velkokapacitním lisem s automatickým ovládáním a programováním a posuvnými boxy umístěnými pod kabinou třídírny. V souvislosti s tím firma pořídila tři nové skladovací tunely pro slisované balíky papíru a plastů.

„Na lince můžeme třídit plastový odpad podle jednotlivých druhů, od PET lahví různých barev, přes čiré a barevné folie po duté plasty, zařízení využijeme i pro dotřídění papíru a lepenky," popsal novinku Jiří Holešák, ředitel firmy. Ten podotkl, že firma také investuje i do obnovy vozového parku, kontejnerů a dalších shromažďovacích a obslužných prostředků.

Maximální využití odpadů

Služby společnosti HBH odpady jsou komplexní. „Zákazníci se na nás obracejí, když potřebují přistavit kontejner na stavební odpad, při likvidování pozůstalostí, úklidu, likvidaci starých a nefunkčních kovových zařízeních. Přímo ve firmě se mohou zbavit všech odpadů, nejde jen o klasický odpad papír, plas-ty, sklo, ale i železné a barevné kovy, nebezpečné odpady, textil, velkoobjemný odpad, dřevo, biologicky rozložitelný odpad. Jsme také zapojeni do systému zpětného odběru, takže i toto a bezplatně," doplnil Holešák.

Ten pokračoval, že společnost chce zajistit v maximální možné míře využití těchto odpadů tak, aby co nejmenší množství z nich muselo být uloženo na skládce či odstraněno ve spalovně. S tím souvisí i důraz na informování obyvatel a firem a spoluúčast na vytváření systému svozu a třídění využitelných odpadů a sběru odpadů od obyvatel.

Firma se zaměřuje také důsledně na environmentální osvětu v regionu, různými způsoby se snaží zvýšit informovanost obyvatel – od exkurzí pro všechny školská i jiná zařízení a jednotlivce.

„Podporujeme sběrové akce a pravidelně komunikuje se všemi školskými zařízeními regionu," uzavřel Holešák.

Na environmentální osvětu cílí i své propagační a marketingové aktivity.

Milan Pilař

Autor: Redakce

4.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení