Jedenáctka panelů se zaměřuje na změnu pracovních podmínek souvisejících s moderními trendy, automatizací, digitalizací a robotizací. „Technologie proměňují nejen komunikaci a trávení volného času, ale také svět práce. O rizicích, která z nich plynou, se ovšem u nás příliš nemluví. Naším cílem je ukázat, jak dopadají na různé skupiny obyvatel,“ vysvětlila kurátorka výstavy Gaby Khazalová.

Autorem snímků, které lidé na výstavě uvidí, je fotograf Petr Vrabec. „Mimochodem držitel Czech Press Photo 2019,“ vyzdvihl pořadatel havlíčkobrodské části výstavy Jiří Svoboda. „Fotografie pak doplňují příběhy skutečných lidí, kteří onu práci (bez) budoucnosti vykonávají,“ dodal.

Ilustrační foto.
Pacienti v době koronaviru nechtějí čekat, hrnou se na pohotovost

Výstava na stromech probíhá po celé republice v rámci Týdne důstojné práce. „To znamená takové, která ctí svobodu, spravedlnost a jistotu. Při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení,“ uzavřel Svoboda.

V Brodě se tento projekt koná už druhým rokem. Loni se zaměřil na kakao a s ním spojené nelehké pracovní podmínky jeho pěstitelů a zpracovatelů.